O serialu i postaciach

Young Justice InvasionYoung Justice

Producent: Brandon Vietti, Greg Weisman
Reżyser: Michael Chang, Sam Liu
Scenarzysta: Tom Pugsley, Kevin Hopps, Andrew Robinson
Muzyka: Kristopher Carter, Lolita Ritmanis
Studio produkcyjne:  Warner Bros Animation

O serii

Young Justice jest amerykańską animacją stworzoną przez Brandona Vietti i Grega Weismana, która zadebiutowała w 2010 roku na Cartoon Network. Wbrew pozorom i samej nazwie serialu, animacja nie jest bezpośrednią adaptacją komiksów o tym samym tytule. Seria skupia się na młodych bohaterach z uniwersum DC i jest mocną konkurencją dla Justice League. Tworząc ją twórcy wierzyli, że uda się kiedyś zdetronizować „Ligę Sprawiedliwych”. To nie lada wyzwanie, ale jak na razie wszystko idzie w jak najlepszym kierunku i zapowiada się na coś naprawdę dobrego.

Premiera serialu miała miejsce już w 2010 roku, kiedy to 26 listopada wypuszczono pilotażowy odcinek. Pełna emisja odcinków rozpoczęła się dopiero w styczniu nowego roku. Wszystko szło zgodnie z planem aż do marca. To wtedy szefostwo Cartoon Network zdecydowało się na ciągłe przesuwanie daty emisji 10 odcinka „Targets”, który jednak miał swoją premierę internetową. Mimo iż szybko wycofano go z oficjalnych stron to już znalazły się jego kopie i dzięki temu trafił do obiegu. Póki co spodziewamy się premiery telewizyjnej we wrześniu, ale nadal pozostają wątpliwości czy znów nie przełoży się daty. Mimo iż emisja póki co stoi w miejscu, to wiadomo, że serial doczeka się kontynuacji. W pierwszym sezonie będzie liczył on 26 epizodów, a prace nad 10 odcinkową mini-serią „Invasion” właśnie się zakończyły. Z zaufanych źródeł wiemy również, że już trwają prace nad kolejnymi częściami. Tak więc pozostaje mieć nadzieję, że od września wszystko się ustabilizuje i ponownie będziemy mogli spokojnie zasiąść przed telewizorem nie zastanawiając się czy YJ po raz kolejny się opóźni.

 

Opisy postaci

RobinRobin
Mając 13 lat, Robin jest najmłodszym członkiem zespołu, ale jednocześnie najdłużej i najbardziej doświadczonym w walce z przestępczością. Nie posiada żadnych nadprzyrodzonych zdolności, ale mając dostęp do wielu gadżetów potrafi nieźle namieszać. Ma doskonałą kondycję fizyczną i został solidnie przeszkolony przez Batmana w sztukach walki.

 

 

SuperboySuperboy
Superboy to 16 letni (dokładniej 16 tygodniowy) klon Supermana. Pozornie wygląda na kolejnego archetypa Bad boya, ale tak naprawdę jest nieśmiały i często niepewny siebie. Chłopak czasami wątpi w to czyzasługuje na istnienie. Do jego mocy należy głównie super siła, ale może również widzieć w podczerwieni. Żadne promienie nie są w stanie go poważnie zranić.

 

 

Kid FlashKid Flash
Kid Flash jest bardzo impulsywnym, 15 letnim pomocnikiem Flasha. Wchodzi on w skład drużyny Young Justice, a jego najlepszym przyjacielem jest Robin. Nie do końca może opanować swoje zdolności jak super szybkość.

 

 

AqualadAqualad
Pochodzący z Atlantydy Aqualad jest liderem drużyny Young Justice. Zazwyczaj cechuje go zachowanie spokoju w krytycznych sytuacjach i rozsądność w podejmowaniu wyborów. Z natury jest chłodny i pewny siebie. Jest również wyćwiczonym wojownikiem, który w każdej chwili jest gotów się poświęcić dla innych. Bohater może panować nad wodą, dzięki magicznym zdolnościom . Nie należy go mylić z Wodnikiem, który znany jest z Tytanów Wschodu. Kaldur jest zupełnie odrębną postacią.

 

Miss Martian

Miss Martian

Megan Morse ma słodką, miłą osobowość. Pod względem mocy posiada największą z drużyny, jednak jest najmniej doświadczoną członkinią. Do jej zdolności należą telekineza, telepatia i latanie. Nie może ona przenikać przez obiekty stałe.

 

 

ArtemisArtemis
Z pochodzenia i powiązań rodzinnych 15 letnia Cissie King wydaje się być niebezpieczna. Artemis posiada wyjątkową znajomość sztuk walki i doskonale radzi sobie strzelaniem z łuku. Podobnie jak Speedy korzysta zarówno ze zwykłych strzał jak i tych ulepszonych różnymi gadżetami.

 

 

Red ArrowRed Arrow
Speedy’ego możemy uznać za buntownika. Początkowo miał on dołączyć do Young Justice, jednak zrezygnował z członkostwa za sprawą nietraktowania drużyny na poważnie przez jego mentorów. Nie posiada żadnych mocy, ale świetnie sobie radzi korzystaniem z łuku.

(Przeczytaj osobny artykuł)

 

Justice League

Justice League
Liga Sprawiedliwych to drużyna dorosłych superbohaterów, zarządzająca Young Justice i to właśnie na jej podstawie stworzono juniorski zespół. Jej głównymi przedstawicielami są Batman, Superman, Flash i Green Arrow.

 

 

League of ShadowsLeague of Shadows
League of Shadows jest przestępczą organizacją, której zarządza Ra's al Ghul. Specjalizuje się ona w szantażach i manipulacjach. Jednym z najważniejszych ludzi organizacji jest Sensei. W jej skład wchodzi Cheshire i wielu innych zabójców. Liga Cieni należy również do The Light.

 

natusiaczekslodziaczek 2015-08-22, 19:00
Fajny artykuł aż chcę się czytać
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]