Komiksy

  The New 52

Starfire
Seria skupiająca się wokół Starfire, która po przybyciu na ziemię z planety Tamaran, nadal próbuje się odnaleźć w zupełnie obcym sobie świecie. Tryskający z każdej strony humor, unikatowy styl i bardzo przyjemne dla oka rysunki oraz świetnie przedstawiona postać kosmitki, sprawiają, że jest to prawdopodobnie najlepsza pozycja na liście.

Niestety jej przygoda skończy się przedwcześnie, bo na 12 numerze, w związku z planami DC Comics co do inicjatywy Rebirth.

 

 

 
Convergence: The New Teen Titans
Dzięki eventowi Convergence, wróciliśmy do śledzenia przygód najlepszego składu Tytanów z lat 80-tych, choć tylko na chwilę. Scenariuszem zajął się legendarny Marv Wolfman i całkowicie podołał wyzwaniu jakie postawił przed nim kolejny wielki event DC Comics.

Twórca zgrabnie sobie poradził z połączeniem wątków z nowego i starego uniwersum i mimo, że całość trwała jedynie przez 2 numery, zmiażdżyła większość przygód Młodych Tytanów prezentowanych w nowym uniwersum.


 

 

 


Red Hood and the Outlaws
Wspólne i zwariowane przygody Red Hooda, Arsenala oraz Starfire, którzy nie są normalnymi superbohaterami i działają poza prawem. Seria zaliczyła dobry debiut, ale z każdym kolejnym tomem jej poziom się pogorszał, co sprawiło, że otrzymaliśmy dość średni tytuł.

Seria trwała 40 numerów, po których ze skład opuściła Starfire. Przygody pozostałych bohaterów kontynuowane są po dziś dzień w Red Hood/Arsenal, aStarfire otrzymała swój solowy tytuł, który wyszedł jej tylko na dobre.

 

 

 Cyborg
Zupełnie nowe spojrzenie na bohatera, który po wkroczeniu w szeregi Ligi Sprawiedliwości doczekał się własnej solowej serii. Jej głównym celem jest ukazanie postaci Victora Stone'a z ludzkiej strony oraz odpowiedź na pytanie - maszyna czy człowiek?

Seria wystartowała z inicjatywy DC You w lipcu 2015 i będzie liczyć 12 numerów. Pierwszymi 9 numerami zajął się David F. Walker, a ostatnie 3 dokończy twórca tej postaci - Marv Wolfman.


 

 

 


Titans Hunt
Convergence się skończyło, ale pozostawiło po sobie ślady, szczególnie gdy Lilith w wyniku wizji ostrzega Dick'a Graysona, Roy'a Harpera, Donnę Troy, oraz pochodzącego z Atlantydy Gartha. Kim są Mal, Gnarrk, Hank Hall oraz Dawn Granger i co ich łączy?

Seria w założeniu naprawia największe błędy The New 52 serwując nam przygodę, która jest nawiązaniem do składów ze starego uniwersum DC w zupełnie nowym wykonaniu.

 

 

 

 Grayson
Tożsamość Nightwinga - Dick'a Graysona została ujawniona światu, w wyniku czego bohater sfingował swoją śmierć i kontynuuje działanie na rozkaz Batmana dla agencji SPYRAL jako agent szpiegowski. Seria zbiera bardzo pochlebne oceny i szczerze mówiąc więcej Wam nie powiem, gdyż jeszcze się za nią nie zabrałem. Możemy jednak być pewni, że jest to solidna pozycja.

W planach DC Rebirth jest między innymi przywrócenie Dick'a do roli Nightwinga, pewnie za pomocą kolejnych zagmatwanych zdarzeń.

 

 

 

 

  Stare uniwersum

Teen Titans (V3)
Seria która zjednoczyła stary skład Tytanów wraz z drużyną Young Justice. Zdecydowanie jeden z lepszych dorobków Geoffa Johnsa, który przez dziesiątki numerów zaserwował nam przyzwoite przygody, oraz występy masy postaci, którym stale towarzyszyły liczne crossovery ze światem DC Comics.

Tytuł doczekał się okrągłych 100 numerów z których ostatni był zwieńczeniem serii i został w całości wypełniony artami. Zakończyć serię zdołał tylko restart całego uniwersum.

 

 

 

 Titans (V2)
Średnio udana próba ponownego zjednoczenia Tytanów według składów Wolfmana. W skład tej drużyny wchodzili kolejno Nightwing, Starfire, Wonder Girl, Cyborg, Flash, Beast Boy oraz Raven.

Seria została zapoczątkowana numerem specjalnym Titans East, gdzie każdy Tytan znalazł się w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Trwała łącznie 38 numerów i została również zakończona przez zbliżający się wówczas restart uniwersum DC.

 

 

 

 The New Teen Titans
Kultowa seria z lat 80-tych na której w dużej mierze bazuje kreskówka. W skład drużyny wchodzili przechodzący z Doom Patrol Beast Boy (Changeling) oraz trzy zupełnie unikatowe postacie - Starfire, Cyborg oraz Raven. Ci bohaterowie wraz z Robinem, Kid Flashem i Raven, stworzyli drużynę New Teen Titans.

Seria doczekała się dziesiątek numerów oraz kontynuacji, a na jej łamach za sprawą duetu Wolfman-Perez przez lata kształtowały się nie tylko najważniejsze postacie ze świata Teen Titans, ale i całego uniwersum DC Comics.

 

 

 

 

  Kreskówka

Młodzi Tytani Wio! (2003)
Komiks będący uzupełnieniem do serialu animowanego Młodzi Tytani. Seria ukazała się najpierw w Stanach Zjednoczonych, gdzie łącznie zebrała 55 numerów.

Po latach wyszła także w Polsce, jednak ze względu na niskie wyniki sprzedaży została anulowana po trzech tomach (15 numerów). Jej angielski odpowiednik do dziś można znaleźć do czytania lub pobrania online.

 

 

 
Teen Titans GO! (2013)
Seria komiksowa ukazująca się głównie w wersji cyfrowej i będąca dodatkowym uzupełnieniem do serialu Teen Titans GO! (Młodzi Tytani Akcja), ukazująca się w Ameryce.

krzysio03092004 2021-08-01, 07:20
Jak pobrać komiks Młodzi Tytani Sprawiedliwość i Pizza tom 1?
Gwiazdeczka 2021-08-01, 21:05
Niestety nie jest to możliwe - nawet nie wiem, czy polska wersja komiksu jest dostępna. Jeśli angielska ci nie przeszkadza, to polecam czytać tu: https://readcomic...ns-Go-2003.
Silent 2021-08-02, 22:26
Niedługo będzie to możliwe Bestia ;) czekaj na wiadomość.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?