Czym jest projekt Nightwatch?

Przeszłość

W 2012 roku powstał projekt fanowskiej mini-kreskówki, opowiadającej przygody 6 bohaterów (od lewej): Blossom, Kiry, Chloe, Silenta, Aris i Dark Archera. Młodzi Kleptomani, rysowani w stylu chibi, mieli stawiać czoła potworom, złoczyńcom i szalonym naukowcom, takim jak np. Zwinny Dziadek, zbzikowany staruszek pragnący przejąć władzę nad światem. Nad projektem pracował Silent, Zwinny, Kira, Gwiazdeczka i Forsaken. Z czasem jednak porzucono plan stworzenia kreskówki ze względów technicznych. Młodzi Kleptomani przeszli do komiksu, zmieniając nazwę drużyny na Nightwatch.

Wiele w tym czasie się zmieniło: zrezygnowano z postaci Chloe, postaci Mei; Silent zmienił czerwony strój na niebieski, który nosi po dziś dzień; Blossom, która w tamtym czasie była w fazie tworzenia,  przekształciła się w Reyze, a Aris – supersilna bohaterka władająca mieczem - została zastąpiona przez Shadow. Odrzucono także koncepcję postaci w stylu „chibi”.

 

Teraźniejszość

Na dzień dzisiejszy w skład Nightwatch wchodzi 5 bohaterów. Postacie przedstawione są w kolejności dołączenia do drużyny:

Silent

Lider drużyny, którą stworzył wspólnie z Dark Archerem. Jest nieśmiertelny, supersilny, potrafi latać i strzelać niebieskimi promieniami. Bardzo biegły w sztukach walk. Jak łatwo wywnioskować po aliasie - zwykle milczy, jest jednak wyrozumiały i bardzo zależy mu na zaprowadzeniu porządku na ulicach Porthaven. 

Dark Archer

Łucznik i były sportowiec, który po stracie sprawności w prawej ręce oraz jej niespodziewanym odzyskaniu, wkroczył na ścieżkę walki ze złem w Porthaven, gdzie poznał Silenta i założył wraz z nim drużynę. DA jest wiecznym sceptykiem, wesoło nastawionym do życia oraz zaprzeczeniem samego siebie. W trakcie walk korzysta z akrobatycznych zdolności i gadżetów, poza tym świetnie strzela z łuku. Jako jedyna postać z NW nie posiada supermocy, ale ten fakt zupełnie mu nie przeszkadza w stawianiu czoła przestępcom.

Kira

Dawniej dziewczyna o kryminalnej przeszłości, z czasem przeradza się w bohaterkę próbującą zrekompensować swoje winy. Bywa nerwowa i wybuchowa. Mimo, że z początku nie najlepiej dogaduje się z drużyną, w głębi duszy jest bardzo kochliwa i pełna miłości. Panuje nad żywiołem ognia. Umiejętności, jakie posiada, nie są przypadkowe, a co więcej - są nietutejsze.

Reyze

Kosmitka z planety Voltaria, przedstawicielka rasy technologicznie obeznanych wojowników, zależnych od energii elektrycznej, która pozwala im lewitować, szybciej się poruszać, teleportować i przyjmować formę elektryczną. Dobrze znosi warunki przestrzeni kosmicznej. Zjawia się na Ziemi, by powstrzymać introxiańskiego wysłannika i jego nikczemne plany związane z tą planetą. Niedługo po tym zajściu dołącza do Nightwatch. Jej głównymi cechami są szlachetność i bezinteresowność - nigdy nie przechodzi obojętnie wobec czyjegoś nieszczęścia. Spokojna i sympatyczna na co dzień - wojownicza na polu bitwy.

Shadow

Do drużyny dołącza jako ostatnia. Wiecznie wesoła nastolatka pochodząca z niewielkiej wioski ukrytej wśród gór, w której żyją ludzie o takich samych zdolnościach i poglądach. Opuszcza swój dom, by poznać resztę świata, pomagać innym, nauczyć się nowych rzeczy i przynieść sobie sławę, czyniąc dobro. Pojawia się w Porthaven za sprawą tajemniczych złodziei błyskotek, pragnąc odzyskać ważny dla jej społeczności przedmiot. Po złapaniu sprawców dołącza do Nightwatch. Włada cieniami, potrafi się teleportować oraz przejawia zdolności telekinetyczne, a jej oczy świecą w ciemności.

 

Przyszłość

Ze względu na czasochłonny proces tworzenia komiksów postanowiliśmy przenieść Nightwatch z komiksów do gier. Powstała już prima aprilisowa gra p.t. Nightwatch. The Visual Novel, która w żartobliwy sposób opowiada o dniu z życia drużyny. Obecnie trwają prace nad Nightwatch: Genesis – grą w stylu visual novel, która opowiada o losach bohaterów, które sprawiły, że dołączyli do drużyny.  Planowane są również kontynuacja gry prima aprilisowej oraz osobny projekt, kontynuujący historię przedstawioną w Nightwatch: Genesis.

 
 Inne

Nightwatch: Genesis, autorzy: Zwinny i Silent
 
Geneza powstania Nightwatch i początki działalności Silenta oraz Dark Archera
 
Niestety, blog nie jest dostępny.

 
Niestety, komiks nie jest dostępny.
 
Numer  #2 - Voyager cz. 1autor: Gwiazdeczka
 
 
 
Numer #2 - Voyager cz. 2autor: Gwiazdeczka
 
 
Ukazało się 5 z 14 stron, prace nad komiksem zostały wstrzymane.
 
 
 
FanArty z postaciami możecie obejrzeć na oficjalnej grupie Nightwatch: Defenders of Porthaven na deviantarcie (wystarczy kliknąć na ikonę)
 
 
 
TypowySlade 2016-04-24, 19:29
Kto czyta w 2016? XDDD
Gwiazdeczka 2016-04-30, 00:13
Spytaj, kto czytał w 2015 Robin :)
kocirara1 2017-06-21, 19:19
Kto czyta w 2017?
zymon 2017-07-11, 20:06
Ja czytam zawsze w każdym roku Bestia :P
Gwiazdeczka 2017-10-21, 08:22
Oja, ludzie tutaj dalej wchodzą XD wzruszyłam się Gwiazdka :D
TypowySlade 2018-04-12, 00:01
WItam, tu TypowySlade, - Wasz katolicki głos w internecie
Gwiazdeczka 2018-06-21, 11:48
Slade, widzę cię tutaj jeszcze kilka razy w tym roku! Luzak XD
Kibo 2018-07-10, 11:05
o, nawet zachował się stary opis i wygląd Shadow Shadow Happy
Gwiazdeczka 2018-07-10, 14:53
Musimy update'a zrobić xD
...
Ej...

KTO NAM TO OCENIŁ NA BARDZO DOBRE?! Gwiazdka ;[ KTO NAS TAK NIENAWIDZI?! HALO?! XDXD
Nie no, żartuję xD
...
Nie, nie żartuję jednak XD Serio, kto? Gwiazdka :D
Kibo 2018-07-10, 18:05
przyznaję się, nie biij Cyborg :( nie sądziłam, że ktoś może nie cieszyć się z oceny bardzo dobrej Cyborg :| *kaszlu kaszlu* kujon
Sulik 2018-07-10, 18:24
Szybko zapiszcie na dysk zanim Gwiazdeczka zarchiwizuje!
Gwiazdeczka 2018-07-10, 18:53
Kibo, jeśli to ty, to cofam xD Możesz nawet ocenić na słabe, to niczego między nami nie zmieni ❤️
Kibo 2018-07-10, 19:04
ojejciu <3 dawno nie było mi tak miło na serduszku Reyze Smile ps. czemu tu nie ma emotki pełnej miłości, halo admini
Gwiazdeczka 2018-07-10, 19:20
Właśnie, nie ma nic z serduszkami Aqualad 8O
Przeoczyliśmy to, ludzie
Mogłam Kirę z serduszkami w oczach zrobić '-'
Albo się Star wytnie z jakiegoś odcinka, gdzie miała serca zamiast oczu
Muszę tak uczynić
Ale to w swoim czasie xD
Kibo 2018-07-10, 19:38
aporo emotek to > Shadow Cry < płacze bo płacze czy to taka tytanowa cry emoji, bo nie wiem jak interpretować tę emotkę, nie widzę dokładnie twarzy shadow ;-; Gwiazdka :D
Gwiazdeczka 2018-07-11, 09:12
Płacząca emotka - próbowałam zrobić ciemny kontur wokół ust, żeby lepiej było widać, ale nie wychodziło mi to dobrze ;<
Forsaken 2018-07-13, 11:12
Bawi mnie fakt, że wszyscy zachwycają się starą Shad, ale zgodnie ignorują Aris xD
Sulik 2018-07-13, 12:30
Myślę, że to wynika z faktu, że nikt o tej postaci nic nie wie. To samo dotyczy Blossom i Chloe.
Gwiazdeczka 2018-07-13, 13:50
O rany, Blossom... Naprawdę nie było mnie stać wtedy na nic bardziej oryginalnego, tylko musiałam zrzynać z Atomówek xD
No cóż, początki tworzenia postaci, zwłaszcza w młodym wieku, zazwyczaj wyglądają właśnie w ten sposób.
Cieszę się, bo przemalowany screenshot Gwiazdki z końca 2011 roku ostatecznie przerodził się w przemyślanego bohatera i zapoczątkował powstanie całej rasy Voltarian i w ogóle własnego systemu planetarnego.
Zwinny 2018-07-15, 00:16
Aris moim zdaniem zbytnio odbiegała od całej reszty drużyny, Shadow to był strzał w 10. Nowa wersja - cóż, zobaczymy jak się sprawdzi, ale już od dawna nie jestem w załodze NW więc jednak polegam na info z forum i serwisu Robin :)

Moim skromnym zdaniem bardzo szkoda Chosen - nadal mam komiks na dysku i przynajmniej jako ciekawostka można by go było udostępnić jeśli ma zostać wyparty przez nową wersję (jednak to raczej odległa przyszłość).
A dlaczego opowiadania NW Genesis nie są udostępnione gdzie indziej? Jeśli nie macie kopii to ja jednak powinienem mieć na lapku i mogę podesłać.
Silent 2018-07-15, 02:29
Kopia jest, spokojnie. Problem techniczny chwilowo wstrzymuje przywrócenie bloga. Do następnego weekendu powinno mi się udać to wrzucić.
Sulik 2018-07-18, 10:35
Gdybym mógł zasugerować edycję. Na początku dałbym to co jest obecnie, później to co było i na koniec to co dopiero będzie. Gdyby ktoś patrzył tylko na nagłówki (a dużo osób tak robi) pomyliłby stan obecny z przeszłym.

Edit: Jak widać jest duża różnica.
Gwiazdeczka 2018-09-28, 16:38
https://drive.goo...p=drivesdk
Dla zainteresowanych: oto, jak wyglądał stary skład NW w wersji "non chibi", ale już bez Chloe. Pomyślałam, że warto to tutaj wrzucić, tym bardziej, że wykonanie jest mistrzowskie. Praca Silenta, mam nadzieję, że się nie obrazi, że publikuję Robin :)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]