Nawigacja
TITANimals - FAQ

TITANimals – FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Czym jest TITANimals?

TITANimals to gra przeglądarkowa powiązana z serwisem TitansGo.pl, która funkcjonuje od 14 sierpnia 2012 roku. Gracz opiekuje się zwierzętami: trenuje je, karmi, wysyła na wyprawy lub bierze udział w pojedynkach z innymi graczami. Każdy chowaniec został zainspirowany serialem Teen Titans z 2003 roku. Do grania wymagane jest posiadanie konta na serwisie TitansGo.pl. Gra jest w pełni darmowa.

 

Jak mogę w nią zagrać?

Po zalogowaniu się na swoje konto należy kliknąć zakładkę „Dla fanów” w panelu po lewej stronie (rozwijane menu na komórkach). Po rozwinięciu listy należy kliknąć odnośnik TITANimals, aby przejść do panelu gry. Pierwsze jajo otrzymujesz za darmo.

 

Otrzymałem jajo, co teraz?

Musisz poczekać, aż twoje jajo się wykluje. Trwa to godzinę. Po tym czasie jajo pęknie i wykluje się z niego zwierzak.

 

Co mogę zrobić po wykluciu się zwierzaka?

Po wykluciu zwierzaka dostępny jest panel hodowli. Możesz w nim zarządzać swoim podopiecznym (wysłać go na wyprawę, trening lub walczyć z innymi użytkownikami serwisu, zmienić imię i opis zwierzaka, oddać go do adopcji) oraz przeglądać swój ekwipunek.

 

Co to jest pojedynek?

Pojedynki toczą się pomiędzy zwierzętami użytkowników (w przeciwieństwie do treningów). Gracz może wybrać przeciwnika z listy, a po wygranej walce otrzymuje punkty doświadczenia. Pojedynek można stoczyć tylko ze zwierzakiem, który ma poziom nie więcej niż o trzy większy lub o trzy mniejszy niż twojego np. zwierzakiem o poziomie 14 możesz zawalczyć z przeciwnikami od 11 do 17 poziomu. Zwierzak nie może pojedynkować się, jeśli jest głodny.

 

Co to jest trening?

Trening służy do zdobywania punktów doświadczenia, poziomów i rozwijania swojego zwierzaka. Zwierzak nie może przystąpić do treningu, jeśli jest głodny. Gracz losuje przeciwnika, z którym może stoczyć bitwę jego podopieczny. Po wygraniu bitwy zwierzak otrzymuje punkty doświadczenia.

Wskazówka: wybierając przeciwnika należy zwracać uwagę na wylosowany poziom i różnice w ataku i obronie, np. dla kruka najłatwiej walczyć z krukiem na tym samym, lub niższym poziomie.

 

Co to są wyprawy?

Na wyprawach zwierzak znajduje przedmioty, które przydają się na przykład do tworzenia leczniczych mikstur czy karmy dla zwierzaków. Dostępne są trzy lokacje, do których możesz wysłać swojego zwierzaka:

- las (najczęściej znajdowane przedmioty: zioła, jagody, liście)

- jaskinia (najczęściej znajdowane przedmioty: kości, kamienie, woda źródlana)

- góry (najczęściej znajdowane przedmioty: mięso, woda źródlana, kamienie)

Aby zwierzę cokolwiek znalazło, potrzebuje przynajmniej pół godziny.

 

Wylosowałem nie tego zwierzaka, którego chciałem, co teraz?

Niechcianego stworka można oddać do adopcji. W panelu hodowli wystarczy kliknąć przycisk „wypuść”, a później potwierdzić swoją decyzję. Zwierzę trafia wtedy do adopcji. Każdy użytkownik może adoptować wypuszczone zwierzęta.

 

Jakie zwierzęta znajdują się w grze?

O zwierzakach dostępnych w grze można przeczytać w specjalnie przygotowanym Bestiariuszu - kliknij tutaj.

 

Chcę konkretnego zwierzaka, jak mogę go otrzymać?

W grze znajduje się 10 stworków. Zwierzęta dzielą się na trzy kategorie: pospolite, rzadkie i bardzo rzadkie. Odpowiednie jajo zwiększa szansę na otrzymanie stworka z danej kategorii, np. ze zwykłego jaja wykluwają się zwierzaki zwykłe i rzadkie, a z magicznego rzadkie i najrzadsze. Jaki zwierzak się wykluje jest kwestią losową. Dodatkowo z każdego jajka może się czasem wykluć Wyjątkowy zwierzak, który różni się kolorystyką od normalnego. O procentowych szansach na otrzymanie danego stworka możesz przeczytać tutaj (artykuł w trakcie pisania).

 

Kiedy mój zwierzak ewoluuje?

Ewolucja zwierzaka uzależniona jest od poziomu. Zdobycie odpowiedniego poziomu powoduje zmianę grafiki zwierzęcia. W grze istnieją 3 stadia każdego stworka, które zdobywa się na odpowiednich poziomach (poniżej przedstawione zostały stadia Niebezpiecznego Zwarcia).

- od 1 do 17 poziomu – stadium pierwsze

 

 

 

 

 - od 18 do 54 poziomu – stadium drugie

 

 

 

 

 

- od 55 do nieskończoności – stadium trzecie.

 

 

 

 

Do czego służą statystyki?

Każdy stworek posiada 4 statystyki: atak, obronę, szybkość i szczęście. Atak wpływa na zadawane przez stworka obrażenia w walce. Obrona wpływa na obrażenia przyjmowane przez stworka. Szybkość wpływa na to, który stworek podczas walki zaatakuje jako pierwszy. Szczęście wpływa na ilość znajdowanych przedmiotów podczas wypraw.

 

Jak mogę polepszyć statystyki swojego stworka?

Statystyki zależą od typu zwierzaka. Jedyną statystyką, na którą może wpływać gracz, jest szczęście – podanie zwierzakowi mikstury szczęścia je podnosi. Szczęście wpływa na ilość przedmiotów przynoszonych z wypraw.

 

Mój zwierzak jest głodny/nie ma już punktów życia. Co teraz?

Aby nakarmić lub uleczyć zwierzaka, należy wejść w menu „Przedmioty” z poziomu panelu hodowli i wybrać odpowiednią karmę/miksturę z listy przedmiotów. Karmy i mikstury można kupować za monety w sklepie. Można je także przyrządzić za pomocą kuchenki (karma) i alembiku (mikstury).

 

Jak korzystać z kuchenki/alembiku?

Aby korzystać z kuchenki/alembiku, należy wejść w menu „Przedmioty” z poziomu panelu hodowli, wybrać z listy kuchenkę/alembik i kliknąć „Użyj”. Pojawi się wtedy menu przygotowywania karmy/mikstur.

 

Jak zdobyć monety?

Sprzedając niepotrzebne przedmioty w sklepie.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?