TITANimals - Bestiariusz

Cień Azarath

Inspiracja: odcinek 6 – Nigdy więcej

Pierwsze zapiski o tych tajemniczych zwierzętach odnaleziono w starożytnych pismach mnichów z Azarath. Według mitów powstały z sennych koszmarów, które Trygon nasyłał na mieszkańców tego wymiaru. O ich magicznych korzeniach świadczą dwie pary czerwonych oczu i ostre jak brzytwa zęby. Nieliczne pisma podają informacje o rzadkiej odmianie gatunku, która charakteryzuje się białym upierzeniem. Bardzo agresywny gatunek, często spotykany w wymiarze Azarath, sprowadzony na ziemię przez Raven. Cienie znane są z nagłych, potężnych ataków oraz wyostrzonego wzroku, co pomaga im przetrwać w dziczy.

Cienie otrzymują przy wykluciu dodatkowe punkty ataku i szczęścia, są natomiast słabsze w obronie. Należą do zwierząt pospolitych (można je otrzymać ze zwykłego jaja). Pojawiły się w grze w sierpniu 2012 roku i są jednymi z najstarszych zwierzaków.

 

Jedwabny Mol

Inspiracja: odcinek 19 – Randka z przeznaczeniem oraz odcinek 36 - Mogę go zatrzymać?

Hodowane w wielkich ilościach, Jedwabne Mole zostały przejęte przez Tytanów po rozbiciu nielegalnej hodowli Pana Moli i oddane do schroniska w Jump City. Wykorzystywane były do nielegalnych walk oraz niszczenia mienia w mieście i ataków terrorystycznych. Od tamtej pory każdy może zaopiekować się swoim własnym Molem.

Mole posiadają większą liczbę punktów życia i obrony niż pozostałe stworzenia. Należą do zwierząt pospolitych (mogą się wykluć ze zwykłego jaja). Pojawiły się w grze w sierpniu 2012 roku i są jednymi z najstarszych zwierzaków.

 

Żaboskłonek Bagnisty

Inspiracja: odcinek 20 - Transformacja

Naturalnym środowiskiem Żaboskłonka są niewielkie, bagniste planety. Żywią się  insektami. Gdy coś je zaniepokoi, stroszą się aby przestraszyć przeciwnika. Przybyły na Ziemię wraz z jedną z misji badawczych, która miała na celu zbadanie najbliższych układów słonecznych. Według oficjalnej wersji naukowcy nie zauważyli, kiedy zaciekawione Żaboskłonki weszły na pokład statku. Przyjazne warunki oraz brak naturalnych wrogów sprawiły, że stworzenia te szybko zaaklimatyzowały się na Ziemi.

Żaboskłonki otrzymują przy wykluciu punkty szybkości i ataku. Należą do zwierząt rzadkich (mogą się wykluć z magicznego jaja). Pojawiły się w grze w sierpniu 2012 roku i były pierwszymi rzadkimi zwierzętami dostępnymi w grze.

 

 

 

Złośliwy Wirek

Inspiracja: odcinek 30 – Awaria

Wirki to rodzaj niebezpiecznego wirusa, który infekuje głównie komputery. Po tym, jak przez przypadek wirus dostał się do systemu Cyborga, został usunięty dzięki Gizmo i Bestii. Po tamtych wydarzeniach część Wirków wydostała się z cyfrowego świata. Od tamtego czasu co odważniejsi Tytani hodują Wirki na własny użytek.

Wirki posiadają zwiększoną liczbę punktów ataku i szybkości. Pojawiły się w grze w sierpniu 2012 roku.

 

 

Demoniczna Trociczka

Inspiracja: odcinek 20 – Transformacja

Trociczki to agresywne, mięsożerne rośliny pochodzące z planety Cironel. Atakują za pomocą ostrych zębów oraz silnych, kolczastych pnączy. Hodowane są dla ich mocnych szczęk oraz niezwykłej zwinności. Po przybyciu na Ziemię niektóre osobniki zmutowały i wykształciły piękny, zielony kolor. 

Trociczki posiadają więcej punktów ataku i obrony. Zwierzak dołączył do gry w maju 2015 roku w wyniku rozwiązania konkursu Wielkanocnego.

Ciekawostka: Nazwa tego potworka wynikła z błędu. Początkowo miał zostać Demoniczną Rosiczką.

 

 

 

Oczko Grzybol

Inspiracja: odcinek 49 - Mamcia Oczko

Znane ze swoich hipnotycznych i halucynogennych właściwości ciasta Mamci Oczko zostały zamknięte w sejfie po wtrąceniu przestępczyni do więzienia. Zaniedbane i zapomniane wypieki pokryły się pleśnią, która pod wpływem nieznanych składników przekształciła się w znane dziś wszystkim Grzybole. Wykorzystują własny śluz do chwytania i przemieszczania się. Wydzielane przez nie trujące opary stanowią niemałe zagrożenie dla przeciwników.

Grzybole posiadają więcej punktów ataku i obrony. Zwierzak dołączył do gry w maju 2015 roku w wyniku rozwiązania konkursu Wielkanocnego.

 

 

Koteł Bitewny

Inspiracja: brak/odcinek 4 - Siły natury

Koty to szybkie i zwinne stworzenia. Ich zielony (oraz rzadszy, fioletowy) kolor to wynik eksperymentów przeprowadzanych przez rodziców Garfielda Logana. Koty z uroczych i niewinnych mogą wyrosnąć na groźnych tygrysich wojowników. Za dobrą opiekę odwdzięczają się miłością i małymi gryzoniami.

Koty otrzymują punkty szybkości i ataku. Dołączył do gry w maju 2015 roku i jest pierwszym zwierzęciem, któremu wymieniono grafiki (w sierpniu 2020).

 

 

Kamienny Strażnik

Inspiracja: odcinek 6Nigdy więcej

Strażnik to kamienna statua, która już od czasów starożytnych broniła wejść do domostw, miejsc zebrań i kultu. Według niektórych podań symbolizuje Janusa, rzymskiego boga początków i opiekuna przejść. Najczęściej spotykany w ruinach pogańskich świątyni. Bogate obiekty sakralne mogły pozwolić sobie na wykucie Strażnika w np. marmurze, co miało gwarantować szczęście i pomyślność. Powstaje poprzez wykucie w litej skale, którą ożywia się za pomocą specjalnych rytuałów. Przez większość czasu stoi nieruchomo w jednym miejscu, udając zwykłą rzeźbę. Gdy wyczuje zagrożenie, odkrywa swoje potężne łapy, w których dzierży dwa miecze i rusza do ataku.

Strażnicy otrzymują przy wykluciu dodatkowe punkty obrony i szczęścia, są natomiast wolniejsi i słabsi w ataku. Ze względu na zaniedbanie świątyń, których strzegł, Strażnicy są prawdziwą rzadkością. Wykluwają się z wyjątkowych jaj. Dołączyły do gry w sierpniu 2020 roku z okazji 8 rocznicy uruchomienia gry.

 

Niebezpieczne Zwarcie

Inspiracja: odcinek 11 – Auto jego marzeń

Zwarcia powstają w wyniku uszkodzenia instalacji elektrycznej lub zawirusowania dysku. Żywią się energią elektryczną, którą podkradają. Zwarcia potrafią wpływać na elektroniczne przedmioty wokół nich, mogą także łączyć się z innymi gatunkami (np. Plazmowymi Stworami) aby stworzyć groźniejsze hybrydy. Ich jedyną słabością jest woda.

Zwarcia otrzymują dodatkowe punkty do szybkości i obrony. Mogą wykluć się ze zwykłego jaja. Dołączyły do gry w sierpniu 2020 roku z okazji 8 rocznicy powstania gry.

 

 

 

Plazmowy Stwór

Inspiracja: odcinek 1 – Dziel i rządź

Żywią się chemicznymi odpadkami i ściekami. Przez swoją niecodzienną dietę wydzielają przykry, gryzący zapach. Potrafią rozdzielać ciało na mniejsze części i błyskawicznie się regenerują. Glutowate tkanki są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Powstały poprzed napromieniowanie radem, przez co ich tkanki stały się niestabliną protoplazmą.

Plazmowe Stwory posiadają zwiększone punkty życia i obrony. Mogą wykluć się ze zwykłego jaja. Dołączyły do gry w sierpniu 2020 roku z okazji 8 rocznicy powstania gry.

Rachela2003 2020-08-13, 13:18
Super opisy, bardzo kreatywnie połączone z produkcją i jeszcze te powiązania z wierzeniami ludowymi. Grafiki sweet Bestia ;)
Gwiazdeczka 2020-08-13, 14:53
Jak wyżej - doskonała robota Robin :)
Forsaken 2020-08-13, 14:57
Dziękuję! Shadow Happy
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]