Teen Titans #20

Teen Titans #20Tytuł komiksu: Hiding
Data wydania: Marzec 2005 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Nelson Conrad/ Tom Grummett
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Tydzień temu
Starfire rozmyśla nad rzeczami, których nauczyła się podczas ostatniej podróży w czasie. Dochodzi do wniosku, że musi na jakiś czas opuścić drużynę i udać się do Outsidersów, aby wspierać Nightwinga. Cyborg zgadza się na jej wybór, ale ma nadzieję, że kosmitka powróci już niedługo. Rozmowę dwójki na dachu podsłuchał Tim.

Victor natyka się na kolegę z drużyny i ze zdziwieniem pyta się go co robi. Robin odpowiada, że przyszedł go poinformować iż za tydzień wybiera się ze swoim ojcem na kilkudniowy wyjazd, więc nie będzie go w mieście.

Teraz
Niestety ojciec Tima, Jack Drake zostaje zamordowany przez Captaina Boomeranga na krótko przed wycieczką. Jego syn rozpacza teraz nad jego grobem. Młody Drake rozumie jak musieli się poczuć Nightwing i Batman gdy zostali sierotami i zauważa pewne podobieństwa w stosunku do swoich mentorów. Chłopak decyduje się powiedzieć o wszystkim jedynie Superboyowi.

Lex Luthor wynajmuje Electrocutionera i zleca mu znalezienie niedawno skradzionej zbroi Lexcorpu. Przestępca zatrzymuje się w szpitalu Świętego Jana w Opal City i udaje się do Bolta – pierwszego człowieka zatrudnionego przy tej misji. Chce on wypytać Bolta o informacje, które mogłyby mu pomóc w poszukiwaniach.

Titans Tower. Conner i Bart kłócą się o słuchanie muzyki, a Raven wraz z Wonder Girl przymierza sukienkę. Robin samotnie chodzi po korytarzach i próbuje nie dać nikomu do zauważenia, że coś jest z nim nie tak.

Bestia widzi otwarte drzwi do pokoju Raven i wchodzi do środka. Dziewczyny wyganiają go, ale udaje mu się wcześniej dowiedzieć o prawdziwej tożsamości Azarath’ki… Rachel Roth.

Superboy wchodzi do pokoju Robina i próbuje z nim pogadać. Dziwi się, że nikomu nie chce powiedzieć o śmierci ojca, a w dodatku po tym wszystkim pojawił się w wieży. Rozmowę dwójki przerywa alarm w wieży. Justice League prosi drużynę, aby przenieśli się do Opal City i złagodzili sytuację.

Na miejscu znajdują się dwaj mężczyźni, którzy wykradli zbroję. Jeden z nich zakłada ją na siebie, jednak zbyt długo nie może się nacieszyć jej możliwościami, gdyż po chwili przybywa Electrocutioner, który zamierza ją odzyskać. Dosłownie po kilku sekundach w mieście pojawiają się także Tytani i ruszają do ataku.

Robinowi udaje się na chwilę ogłuszyć przestępcę, jednak w tym czasie mężczyzna traci kontrolę nad zbroją, a reszta próbuje coś temu zaradzić. Niespodziewanie pojawia się Warp, który przez portal wciąga mężczyznę i znika razem z nim.

Electrocutioner zdołał odzyskać siły i ponownie ruszył do ataku na Tima. Drake stara się go powstrzymać, ale przestępca na swoje nieszczęście wspomina o ojcu Robina, a ten natychmiast powala go na ziemię i zaczyna walić go pięściami. Wściekłość chłopca przekroczyła granice i dopiero Cyborg zdołał go powstrzymać.

Drużyna jest zdziwiona takim zachowaniem ze strony swojego przyjaciela. Wreszcie Tim się załamuje i decyduje się powiedzieć wszystkim prawdę o tym co się stało. Wonder Girl przytula się do niego aby go pocieszyć, ale na marne. Teraz tak wielkiego smutku nie może zastąpić już nic.

Star City. Green Arrow właśnie zatrzymał napad na bank i teraz zamierza udać się do Tytanów. Jednak za jego plecami pojawia się Dr. Light który go ogłusza…

Uwagi

  • Bolt został zatrudniony do odzyskania zbroi Lexa w „Identity Crysis #1”.
  • Jack Drake został zabity przez Captaina Boomeranga w „Identity Crysis #5”.
  • Warp jest przestępcą z przyszłości, który pojawił się również w serialu animowanym Młodzi Tytani w odcinku „Ile Trwa Wieczność?”
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]