Teen Titans #19

Tytuł komiksu: Titans of Tomorrow – East Meest West (Część III/III)
Data wydania: Luty 2005 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Mario Alquiza/ Mike McKone
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Za dziesięć lat
Młodzi Tytani z naszej linii czasowej uwięzieni w przyszłości, spotykają się z Titans East – grupą bohaterów stworzoną przez takich herosów jak Cyborg, Bumble Bee, Terra, Flamebird, Captain Marvel i Ravager. TT zgrupowali się wewnątrz wieży w Nowym Jorku  i omawiają strategię walki. Czasu nie jest jednak wiele i Tytani (ci dobrzy) są zmuszeni stawić czoła Titans of Tomorrow (złym). Rozpętuje się piekło i to złoczyńcy mają przewagę nad bohaterami. Superboyowi na szczęście udaje się odkryć, że „kosmiczna bieżnia” znajduje się wewnątrz bat-kawerny.

Robin po powrocie do Gotham City, dalej walczy przeciwko swojej przyszłej wersji – Batmanowi (Tim Drake). Bohater odkrył, że nowy Batman korzysta teraz z pistoletu – ale nie byle jakiego. Chodzi o tą samą broń, którą zamordowano Thomasa i Martę Wayne! Robin wreszcie zyskuje przewagę nad swoim przeciwnikiem, a po chwili na miejscu zjawia się reszta Tytanów, gotowa aby go wesprzeć.

Kid Flash stwierdza, że po powrocie na odpowiednią linię czasową będzie trzeba rozwiązać Młodych Tytanów, aby zapobiec temu co stało się w przyszłości. Cyborg jednak ostrzega go, że to nie jest najlepszy wybór i mówi mu żeby się nad tym zastanowił. Po znalezieniu kosmicznej bieżni zarówno Flash (Bart) jak i Kid Flash rozpędzają się na niej i odsyłają wszystkich Tytanów do swojego prawidłowego okresu. Jednak cień własnej przyszłości wciąż wisi nad nimi i bohaterowie muszą na poważnie zastanowić się co teraz zrobić.

Dziesięć lat po tej przygodzie, Superman (Conner Kent) powraca do Smallville w nadziej na znalezienie porady od swojego ojca – Lexa Luthora!

Uwagi
Historia została przedstawiona po raz pierwszy w 17 numerze, jednak jej istnieje także sequel przedstawiony w numerach #51, #52, #53 i #54. Tej samej serii.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?