Teen Titans #18

TT 18Tytuł komiksu: Titans of Tomorrow – Tales of the Titans (Część II/III)
Data wydania: Styczeń 2005 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Mario Alquiza/ Mike McKone
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Superboy wkrada się do siedziby dorosłych Tytanów i odkrywa, że Deathstroke jest przez nich torturowany. Superman poparzył jego ramię poprzez cieplny wzrok. Connor pośpiesznie wraca do swojego pokoju i powiadamia resztę Teen Titans, że Tytani są grupą superłotrów.

Deathstroke’owi udaje się cudem uciec i dostaje się do garderoby gdzie napotyka się na Teen Titans. Nawiązuje się pomiędzy nimi krótka walka, aż Titans decydują się go wykończyć. Superman próbuje zabić go wizją ciepła. Teen Titans zabierają Deathstroke i uciekają z wieży. Dark Raven wysłała za nimi swoją jaźń, ale udaje się jej tylko odzyskać Robina.

Pozostali Teen Titans udali się do Keystone City. Bart chce odwiedzić Muzeum Flasha, w nadziej na znalezienie kosmicznej bieżni. Okazuje się, że cały stan otrzymał nazwę Flash Museum.

Batman przyprowadził Robina do jaskini. Tim pyta starszego siebie, dlaczego stał się takim zimnokrwistym mordercą. Batman wyjaśnia mu, że wszystko rozpoczęło się od „kryzysu” odkąd Duella Dent wpadła w szał na terenie całego miasta. Jednymi z jej większych ofiar okazali się Bruce Wayne i Alfred Pennyworth, którzy zostali przez nią zabici. Tim został więc zmuszony do przejęcia roli swojego mentora i sam został „nietoperzem”. Zmienił jednocześnie swoją moralność, co udowodnił poszukując, a następnie zabijając przestępców takiego kalibru jak Joker, Strach na wróble czy Penguin. Batman i Robin zaczynają walczyć ze sobą, ale młodszemu Timowi brakuje po prostu sił i doświadczenia aby poradzić sobie ze starszą wersją siebie.

Wracamy do Keystone City, gdzie Teen Titans nie znaleźli kosmicznej bieżni. Natrafili za to na kolejną formację Tytanów – Titans East, składającą się z Cyborga, Bumble Bee, Terry, Ravager, Captain Marvela i Flamebirda.   

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]