Nawigacja
Gwiazdka

Kim jest Gwiazdka?
Gwiazdka w komiksie

Starfire to alias kilku fikcyjnych postaci komiksów publikowanych przez DC Comics. Najbardziej znamienną z tych postaci jest Koriand'r (Kory Anderson), trzecia z kolei postać której nadano taki alias. Zadebiutowała w DC Comics Presents numer 26 (sierpień 1980), a jej autorami są Marv Wolfman i George Pérez.

Jak powstała postać?

Projekt postaci Gwiazdki, wcielał aspekty wielu istniejących już postaci. Artysta George Pérez mówiąc o tworzeniu postaci podkreślił, że:
“ ...z opisu wywnioskowałem, że to ma być Czerwona Sonia w kosmosie, stąd jej wygląd jest taki a nie inny. Gdy Joe Orlando przechodził obok i zobaczył szkice postaci, zasugerował, że jej włosy mogły by być dłuższe. Postanowiłem podnieść ten pomysł o stopień wyżej i dodałem jej smugę w stylu Mighty Mouse. “

Biografia.

Koriand'r to prawdziwe imię Gwiazdki, która jest księżniczką planety Tamaran w fikcyjnym systemie planetarnym gwiazdy Vega. Komand'r ("komandor", znana również jako Kometa lub Blackfire), starsza siostra Gwiazdki, będąc dzieckiem padła ofiarą choroby, która pozbawiła ją zdolności przetwarzania energii słonecznej. W wyniku tego Kometa nie mogła latać oraz została pozbawiona prawa do tronu. Od tamtej pory między siostrami nawiązała się gorzka rywalizacja, która tym bardziej wezbrała na sile, gdy rodzeństwo wysłano na trening wojowniczy z dygnitarzami wojsk Okaary. Punktem kulminacyjnym był sparing, podczas którego Komand'r dopuściła się próby zamordowania siostry. Po tym wydarzeniu Komand'r została wygnana i przysięgła się zemścić.

Zemsty dokonała przekazując szczegółowe informacje o obronie Tamaranu, wrogiej cywilizacji Cytadeli. Po tej zdradzie Tamaran został podbity bez większej walki, a jednym z warunków oszczędzenia jego mieszkańców miało być oddanie Gwiazdki w niewolę. Powrót Gwiazdki na ojczystą planetę oznaczał by jednocześnie złamanie warunków i zgubę dla Tamaran. Co gorsza okazało się, że Gwiazdka została oddana w niewolę swojej złej siostrze Komecie. Przez kilka lat Kometa torturowała zniewoloną siostrę. Gdy Gwiazdka zabiła jednego ze strażników, Kometa zdecydowała, że karą dla niej będzie egzekucja. Zanim to jednak nastąpiło obie siostry zostały schwytane przez Psionów (czyt. Psyjonów). Psioni, grupa sadystycznych kosmitów-naukowców, przeprowadzili niemal zabójczy eksperyment na obu siostrach, by zobaczyć jak wiele energii ich Tamariańskie ciała były wstanie absorbować zanim wybuchną z przeładowania. Podczas eksperymentu Psionów zaatakowały wojska Komety, które podjęły akcję ratunkową. Gdy Psioni byli zajęci atakami, Gwiazdka uwolniła się używając Gwiezdnych Pocisków (niszczycielskiej energii słonecznej) - które zyskała w skutek eksperymentu. Wbrew rozsądkowi postanowiła uwolnić także siostrę, która nadal pochłaniała energię. Jednakże nie zbyt wdzięczna Kometa potraktowała ją jeszcze bardziej potężnymi pociskami i zatrzymała by później móc dokonać na niej egzekucji.

Gwiazdka uciekła kradnąc statek kosmiczny, którym udała się na najbliższą planetę. Planetą tą była Ziemia, gdzie poznała Robina i jego towarzyszy. Dołączyła do nich tworząc Młodych Tytanów. Od tamtej pory przez wiele lat była członkiem Tytanów i wiele razy była romantycznie związana z Robinem.

Koriand'r wykazuje wiele typowych cech Tamaran. Przez jakiś czas, Koriand'r podążała ścieżką kariery zawodowej modelki.

Małżeństwo

Koriand'r była mężatką dwa razy, za każdym razem w parze z Tamariańskim mężczyzną. W pierwszym przypadku wyszła za księcia Karrasa, by przypieczętować porozumienie pokojowe. Jej drugim mężem był Generał Phy'zzon. Karras zginął w walce, a Phy'zzon zginął próbując bronić nowy Tamaran przed Pożeraczem Słońc. Pomiędzy tymi małżeństwami miała także poślubić Dicka Graysona (Robina), lecz ich wesele zostało przerwane przez Raven (która była w tym czasie opętana przez Trigona). Raven zamordowała księdza zanim ogłosił Dicka i Kory mężem i żoną. Do małżeństwa i tak nie doszło w wyniku obaw Kory, że Dick zbytnio spieszył się z małżeństwem oraz nastrojów anty-pozaziemskich społeczeństwa, które zostały wywołane wiadomością o ich nadchodzących zaślubinach.

W wątku Tytani Jutra (Titans of Tomorrow), Batwoman mówi, że Gwiazdka mogła mieć wspaniałą przyszłość z Nightwingiem (kolejne alter-ego Dicka Graysona). Z ich związku urodziła się Mar'i Grayson, według wątku Kingdom Come.

Mentor

Gwiazdka pełniła rolę nauczyciela/mentora dla wielu najnowszych członków Tytanów. Dołączyła do Outsiderów (grupy bohaterów, którą stworzył Batman) w jesieni 2005 na prośbę Jade oraz by być bliżej Nightwinga o co poprosiła ją Batwoman.

Nieskończony Kryzys


Według wątku Infinite Crisis, Gwiazdka dołączyła do New Cronus Team - drużyny stworzonej przez Donnę Troy (Wondergirl), która podążyła w głąb przestrzeni kosmicznej by zbadać dziurę znalezioną w trakcie wojny Rann-Thanagar. Przybyli do przemieszczonego środka wszechświata i udzielili pomocy wielu różnym bohaterom w pokonaniu Lexa Luthora, który próbował odtworzyć wielo-wszechświat (multiverse) i przy tym stworzyć idealną Ziemię. Na koniec kryzysu Gwiazdka ginie bez śladu.

52

Siódmego dnia piątego tygodnia w 52, Gwiazdka jest ukazana na opuszczonej rajskiej planecie z Animal Manem (Bernard "Buddy" Baker) i Adamem Strange. W tym samym numerze komiksu, dowiadujemy się, że zakłucenia energii spowodowane przez Luthora wpłynęły na Promienie Zeta, z pomocą których kosmiczni bohaterowie mieli wrócić do domu.

Ponad tydzień później, Gwiazdka zjada dziwny narkotyczny owoc. Na szczęście, dzięki Adamowi udaje się ją wyrwać z działania owocu, lub przynajmniej skłonić ją by nie jadła go już więcej. Potem odlatuje by "oczyścić umysł". Dwa dni później, Devilance, stworzenie, którego obecność wyczuł wcześniej Buddy, pojawia się przed Gwiazdką. Tydzień , dwa dni i dwie noce później, Adam i Buddy ruszają na poszukiwanie Gwiazdki. Niestety, znajdują ją złapaną w wielką sieć wiszącą nad ich głowami. Gdy tylko Buddy zdaje sobie sprawę, że to pułapka, obaj zostają złapani w podobne sieci, zostając pod obserwacją Devilancea. Trzy dni i dwie noce później, Gwiazdka budzi się i widząc całą sytuację, wyjaśnia Buddyemu, że cała planeta od owoców po sieci, które ich trzymają, to wielka pułapka Devilancea. Stwierdza, że ma już dość i współpracując z towarzyszami rozprasza Devilancea. Odpłaca się mu za schwytanie kradnąc jego laskę i uderzając go nią, po czym dołączyła do Buddyego i Adama. Gdy trio wraca do statku, z nadzieją, że będą mogli użyć laski jako źródło energii, Devilance zwisa, przywiązany do tych samych pnączy, których użył, by ich więzić.

Pod koniec 16 tygodnia, naprawy dobiegają końca i trio wyrusza w kierunku Ziemi. W drugi dzień tygodnia 17, statek wpada w pasmo asteroid i Gwiazdka próbuje pomóc w torowaniu drogi. Dwa dni później, nadzieja wydaje się stracona, jako że wciąż muszą zmagać się z asteroidami i Adam zdradza, że statek nie posiada tyle energii by dotrzeć na Ziemię. Tej nocy Gwiazdka rozmawia z Buddym o tym, że tęskni on za rodziną i o tym jak "zobaczył cały wszechświat". Gdy Buddy wierzy w zaplanowany porządek wszystkiego co się dzieję wokół, Gwiazdka odpiera, że "Na Tamaranie, uczono nas, że sami tworzymy swój los...". Niespodziewanie, Devilance atakuje statek i odbiera swoją laskę. Tuż przed tym jak Devilance ma zniszczyć statek, zostaje rozerwany na strzępy przez Lobo (kosmiczny łowca głów).

Myśląc, że zostaną kolejnym celem ataku, Gwiazdka wychodzi ze statku, by negocjować. Przekonuje Lobo, by pomógł trójce, oferując zapłatę, a on zgadza się dopiero po zerwaniu z Gwiazdki górnej części jej kostiumu. Gwiazdka wraca do statku, by wyjaśnić sytuację swoim towarzyszom, podczas gdy Lobo przyczepia statek do swojego kosmicznego motocykla. Animal Man daje Gwiazdce swoją kurtkę, by się zakryła. Gwiazdka mówi również, że Lobo najwyraźniej odnalazł religię i potrzebuje ich pomocy, by odwrócić się od przemocy. Podążają za nim do jego twierdzy w Sektorze 3500, który tajemniczo został ograbiony i jest we władzy wierzącego Loba. By ocalić jego i mieszkańców sektora przed hordą dziwnych stworzeń, Gwiazdka zmuszona jest użyć Szmaragdowego Oka Ekrona, zmieniając samego Ekrona. Drużyna zmuszona jest do ucieczki, a ich przewodnikiem jest Lobo, który z pomocą Ekrona dowiaduje się, kto jest ich prawdziwym wrogiem. Lady Styx, sprowadza chaos i zamęt w całej galaktyce. Gwiazdka zgadza się z nią walczyć i w tym celu Lobo prowadzi ją jako niewolnicę kosmicznej niszczycielki, by obniżyć jej obronę. Próba odnosi powodzenie, lecz Buddy zostaje zabity, a Lobo ich opuszcza.

Gwiazdka i Adam są pozostawieni samotnie w kosmosie, w rozpadającym się statku i wciąż gonieni przez popleczników Lady Styx. Gwiazdka jest mocno zraniona, a ślepy Adam Strange, musi polegać na, nieużytecznej już, maszynerii, nie może nic zrobić by jej pomóc. Gdy już mają spalić się w słońcu zostają ocaleni przez Mogo i nowego członka Zielonych Latarni. Uleczona, lecz wciąż nie w pełni sił, Gwiazdka leci na Ziemię by oddać kurtkę Buddyego jego żonie, Ellen, nie wiedząc, że ten został wskrzeszony i znalazł się na Ziemi jeszcze przed nią. Po powrocie, udaje się jej zniszczyć dwóch popleczników Lady Styx, którzy zaatakowali Buddyego i jego żonę. Po oddaniu jego żonie kurtki Gwiazdka traci przytomność z wyczerpania i zostaje pod opieką rodziny Bakerów.

Odliczanie do Przygody

Gwiazdka, Adam Strange i Animal Man znów muszą połączyć siły w wątku mini serii Countdown to Adventure (liczącej 6 numerów). W pierwszym numerze, Gwiazdka wciąż śpi odzyskując energię. Gdy się budzi, odkrywa, że jej moce zniknęły, lecz zamiast szukać sposobu na ich odzyskanie, decyduje się spróbować normalnego ziemskiego życia. Buddy zaprasza ją do pozostania z rodziną w roli opiekunki, pomimo dyskomfortu Ellen, wynikającego z pozornej bliskości jej męża i Gwiazdki. Sytuacja się pogarsza gdy syn Buddyego atakuje Kory, pod wpływem wirusa Lady Styx. Decyzja Animal Mana, żeby podążyć za Gwiazdką zamiast czuwać nad synem w szpitalu, doprowadza do tego, że Ellen zadaje mu pytanie, czy kocha Gwiazdkę, na które jej mąż nie odpowiada. Pomimo utraty mocy Gwiazdka wykazuje swoje zdolności bojowe walcząc razem z Animal Manem przeciwko tłumowi zainfekowanych przez wirusa.

W San Diego są uwięzieni razem z zainfekowanymi, gdzie dołączają do nich Tytani, którzy próbują zniszczyć pole siłowe by dostać się do statku Uzdrowicieli. Po uzdrowieniu tłumu ludzi, testują lekarstwo odbijając skupione promienie słoneczne w kierunku syna Buddyego, dostając pozytywny efekt. Buddy Baker zostaje natychmiast złapany przez Uzdrowicieli gdy zostaje on ustalony jako, "Pacjent Zero". Po schwytaniu Buddyego, Ellen dołącza do Gwiazdki by uratować męża przed autopsją. Na ich drodze stają kolejne ofiary wirusa Lady Styx. Alanna i Adam Strange zjawiają się przy pomocy promieni Zeta. Promienie, którymi się teleportowali na Ziemię spowodowały, że pole siłowe stało się przepuszczalne w miejscu przez które się dostali. Alanna przedziera się do statku Uzdrowicieli. Razem ratują Buddyego i teleportują się na planetę Rann by przywrócić moce Gwiazdki. Gwiazdka odzyskuje moce i uwalnia planetę Rann od wirusa Lady Styx.

Gwiazdka wraca do San Diego i przy pomocy swoich mocy leczy ludzi po czym widziana jest jak opuszcza dom Bakerów by ponownie dołączyć do Tytanów.

Rann-Thanagar Święta Wojna

Trio kolejny raz łączy siły w Świętej Wojnie Rann-Thanagar. Po spotkaniu w Wieży Tytanów, Adam Strange teleportuje Gwiazdkę i Animal Mana na Rann. Na planecie tej nadal panuje wiara w Lady Styx, pomimo zniszczenia wirusa. Bohaterowie planują użyć telepaty by ukazać mieszkańcom zło Lady Styx.

Tytani Razem

Po ostatecznym pokonaniu Lady Styx, Gwiazdka kolejny raz powraca do domu Animal Mana, gdzie odpoczywa po ostatnich przygodach i na nowo uczy się kontroli nad odzyskanymi mocami. Pewnego wieczoru, podczas opalania, zostaje wraz z synem Animal Mana zaatakowana, przez demona wodnego w basenie Buddyego. W międzyczasie, inni Tytani również zostają zaatakowani przez różne demoniczne stworzenia. Te zdarzenia prowadzą do ponownego zebrania drużyny złożonej z Gwiazdki, Nightwinga, Troi, Cyborga, Bestii, Raven, Flasha i Czerwonej Strzały. Drużyna odkrywa, że ataki są wynikiem wskrzeszenia Trigona i jego nowo odkrytych trzech synów. Podczas śledztwa Tytani doświadczyli niewyjaśnionych, zmian nastrojów. W przypadku Gwiazdki i Nightwinga, zostali przejęci przez pożądanie i w wyniku tego w trakcie śledztwa odbyli niespodziewany stosunek płciowy.

Niedługo potem, drużyna zebrała się w nowojorskim Central Parku, gdzie próbowali powstrzymać swoje zmiany nastroju zdali sobie sprawę, że każda z tych zmian odpowiadała jednemu z siedmiu grzechów ciężkich. Drużyna została następnie zaatakowana przez synów Trigona. Odbywając walkę, przepędzili wrogów. Następnie Gwiazdka i Nightwing omówili swoje zachowanie pod wpływem synów Trigona. Podczas gdy Nightwing zdradza chęć odnowienia ich związku, Gwiazdka kwestionuje jego zaangażowanie w związek i posuwa się dalej zadając mu pytanie, czy wciąż ją naprawdę kocha. Nightwing ku własnemu zdziwieniu i ostrożności przyznaje, że nie, co pozostawia ich związek w dalszej niepewności. Mimo wszystko po jakimś czasie z są razem czego wynikiem jest NightStar.

Następnie Gwiazdka zostaje pojmana i zamieniona w Usprawiedliwiającą (Justifier - żołnierz posługujący się bronią zasilaną przez wzór niebytu, żołnierze Ci walczyli czasami w legionach Darkseida, władcy planety Apokolips). Wydarzenie to zostało ukazane w Final Crisis: Resist. Później zostaje uwolniona. Cały incydent odciska swoje piętno na jej psychice i od tej pory na sam widok czegoś co przypomina hełm Usprawiedliwiających, Gwiazdka traci nad sobą kontrolę. Po ograniczeniu wizyt u psychiatry (i unikaniu rozmów z Donną, która ją zamęczała bez końca), wielokrotnie odmawia dołączenia do Ligi Sprawiedliwych i pozostawia swój problem nierozwiązany.
Według najnowszych Gwiazdka zostanie członkiem Ligi Sprawiedliwych.

Najciemniejsza Noc

W ostatnich komiksach, podczas Dnia Bohatera, w którym bohaterowie świata DC wspólnie wspominają zmarłych kolegów, Gwiazdka i Tytani zostają zaatakowani przez Czarne Latarnie, które przybrały postacie ich poległych towarzyszy. Podczas walki, Gwiazdka i Cyborg zostają wprowadzeni przez Omen Czarnej Latarni w stan euforii, doświadczając swoich największych pragnień. Dla Gwiazdki jej pragnieniem było poślubienie Dicka Graysona (co wskazuje, że nadal jest w nim głęboko zakochana). Szczęśliwie, oboje zostają ocaleni przez Bestię, a ich wrogowie zostają pokonani przez Dove. Gwiazdka i Tytani mogą teraz stawić czoło Czarnym Latarniom.

Ponieważ ogłoszono, że Dick Grayson dołączy do Ligi Sprawiedliwych jako nowy Batman, oznacza to, że będzie się często widywał twarzą w twarz z Gwiazdką. Gwiazdka natomiast, nie wie, że Dick oświadczył się Barbarze Gordon (Wyroczni, byłej Batgirl), która nadal ma jego pierścionek zaręczynowy.

Serialowa Gwiazdka Gwiazdka w serialu

Gwiazdka ukazuje się także w serialu animowanym Młodzi Tytani. Elementy jej historii z komiksu zostają ukazane w różnych odcinkach 5 serii serialu. Są w nich ukazane zmagania Gwiazdki z jej siostrą Kometą, odpowiedzialność jaka spoczywa na niej jako księżniczce oraz  niepewności związanej z mieszkaniem na obcej planecie, jaką stanowi dla niej Ziemia.

Według serialu Gwiazdka rodzi się i zostaje wychowana na planecie Tamaran. Jej rasa (Tamarianie), to lud rządzony przez emocje, który postrzega uczucia jako siłę która napędza ich całe życie. Ich emocje są energią, wykorzystywaną przez ich naturalne zdolności, takie jak: latanie, nadludzka siła i gwiezdne pociski. Ich ciała są zdolne do wchłaniania promieniowania. Animowana wersja Gwiazdki potrafi również podróżować z prędkością większą niż prędkość światła oraz nie potrzebuje oddychać w kosmosie (co ciekawe w wodzie już tak) i mimo iż próżnia nie stanowi dla niej kłopotu, ekstremalna pogoda może ją zranić. Czasami zdarza się, że jej moc wymyka się spod kontroli i np. przy kichnięciu może spowodować eksplozję.

Historia Gwiazdki również jest bardzo podobna do tej z komiksów. W odcinku "Go!", opowiadającym o założeniu serialowych Tytanów, Gwiazdka jest więziona jako "nagroda" przez grupę Gordoniańskich handlarzy niewolnikami, pracującymi dla międzygwiezdnej potęgi znanej jako Cytadela. Udaje jej się uciec i ucieka na najbliższą planetę, którą okazuje się być Ziemia. Gwiazdka wpada na Robina i innych przyszłych Tytanów, którzy pomagają jej zwalczyć Gordonian. Po walce Gwiazdka decyduje się pozostać na Ziemi wraz z czwórką bohaterów.

Gwiazdka jest najbardziej czułą z Tytanów. Wersja animowana bohaterki jest naiwna, niewinna i odrobinę niepewna, lecz właśnie to cenią w niej inni Tytani, a szczególnie Robin, który poświęca wolny czas, by wyjaśnić jej jak wygląda życie na Ziemi. Jako kosmicie i komuś obcemu, ziemskie zwyczaje są jej obce (nie rozumie wyrażeń potocznych takich jak "kumasz"), co stanowi podstawowy składnik humoru w serialu. Fakt ten powoduje sporo zamieszania, zarówno dla niej, jak i innych np. jej zwyczaj picia musztardy jako lekki napój, czy też chęć zjedzenia pizzy z "ogórkami, bananem i miętowym lukrem" lub spanie z głową zwisającą z łóżka i nogami na poduszce. Ponieważ język jakiego używa na Ziemi nie jest jej rodzimym językiem często myli potoczne pojęcia oraz używa kilka słów z własnego języka, np. "bumgorf" (określenie uczucia), "K'norfka" (rodzic lub opiekun), "klorbag" (obraźliwy zwrot), "G'lufnog" (na zdrowie)i "shlorvak" (sen).

Gwiazdka ma zwierzątko, gigantyczną larwę Mola nazwaną "Jedwabek", którą podarował jej Bestia i nad którą ona sama sprawuje opiekę i darzy szczególnym uczuciem. Gwiazdka traktuje przyjaźń bardzo poważnie i bardzo się przejmuje, gdy jej przyjaciele się kłócą. Ponad wszystko pragnie darzyć przyjaźnią wszystko i wszystkich, których pozna. Mimo to nie powstrzyma się przed ukaraniem kogoś kto zagraża niewinnym ludziom lub jej przyjaciołom. Zwykle optymistyczna i radosna, wydaje się być niezbędna w utrzymywaniu morali drużyny. W odcinku "Ile trwa wieczność?", Gwiazdka samotnie zostaje wysłana 20 lat w przyszłość gdzie odkrywa, że jej przyjaciele są w głębokiej depresji i rozbiciu po jej zniknięciu.

Choć jej naiwna i nad wyraz przyjazna natura nie raz koliduje z bardziej skrytym charakterem Raven, widać że obie bohaterki są bliskimi przyjaciółkami. W odcinku "Zamiana" Raven nie chcąco odrzuca pośrednią chęć Gwiazdki na zostanie bliskimi przyjaciółkami, z powodu swojej przeszłości. Jednak później w wyniku zamiany ciał między obiema Tytankami, Gwiazdka mówi, że powinny się lepiej poznać, by móc zrozumieć swoje moce, co było niezbędne by ocalić resztę przyjaciół oraz pomogło jej poznać zdystansowaną Raven. Po całym wydarzeniu razem medytują i decydują się razem wybrać na zakupy.

W hołdzie dla komiksów, serial zdradza pewne wskazówki na temat możliwego związku pomiędzy Gwiazdką i Robinem. Mimo ogólnej otwartości Gwiazdki, jeśli chodzi o jej uczucia do Robina potrafi być bardzo skryta i nieśmiała. Często też bywa o niego zazdrosna. Odcinki w których można zobaczyć tego typu tendencje to: "Siostry", "Randka z przeznaczeniem" i "Go!".

Na panelu Młodych Tytanów podczas konwentu Comicon 2005 w San Diego, Sam Register zapytał scenopisarza Roba Hoegeea czy Robin i Gwiazdka kiedykolwiek się pocałują. Jego odpowiedź brzmiała: "Całkiem bezpieczne założenie. Ale nie mówię nic na pewno". W odcinku "Go!" z 5 serii, Robin i Gwiazdka dzielą pierwszy pocałunek, jednakże jego celem była asymilacja ziemskiej mowy przez Gwiazdkę. W filmie kinowym Młodzi Tytani: Kłopoty w Tokio dwójka spędza razem wiele chwil. W pewnym momencie Gwiazdka przyznaje, że chciała by, by ich związek był czymś więcej. Jednak odpowiedź Robina ją zawiodła, gdyż stwierdził on, że nie mogą być niczym więcej niż bohaterami. Robin później oświadcza, że nauczył się, że mogą jednak być czymś więcej i nie spotka ich przy tym żadna krzywda. Ostatecznie Robin i Gwiazdka dzielą prawdziwy pocałunek po pokonaniu Atramentowego Potwora, co wywołuje uśmiech na twarzach Raven i Bestii oraz komentarz Cyborga: "No, najwyższa pora!".
Dalsze losy ich związku pozostają nieznane.

W innych mediach:

Gwiazdka pojawia się w nowym filmie wydanym na DVD - Superman/Batman: Public Enemies. Jej postać w filmie została wiernie przeniesiona z tej ukazanej w komiksach.
Ola26 2010-02-10, 14:02
niesamowite ;]
tylu rzeczy nie wiedziałam Gwiazdka ^^'
Schatten 2010-03-14, 19:30
Ja gdzieś w necie niedawno przeczytałam, że Robin i Gwiazdka mieli się już pocałować na końcu odcinka " Randka z przeznaczeniem ". I to miało być tak, że jak na końcu oni ze sobą tańczą i to nie jest pokazane, to miało być pokazane i wtedy Robin miał powiedzieć " Przepraszam ", a Star " Wybaczam ci " i wtedy mieli się pocałować. To by było fajne. Ale czemu tak nie zrobili, tego nie wiem.
Ola26 2010-03-21, 17:15
Nela- tytanka nigdy o tym nie słyszałam
Gwiazdeczka 2010-11-29, 16:13
ja również nie miałam pojęcia o tak wielu rzeczach. no to teraz już wiem Gwiazdka ^^'
blackstar 2011-09-23, 18:06
super opis Booya! <wiem ten opis jest stary>
SandraMT 2011-11-24, 15:24
Jeju! Nie wiedziałam nawet połowy! Myślę, że i ta komiksowa i ta serialowa Gwiazdka jest świetna. Bardzo lubię te postać Robin :) Gwiazdka ^^' Gwiazdka :]
TrueRobin 2015-05-03, 19:11
Gwiazda pojawia się także jako poboczna postać w filmie "Batman vs Robin" Dick Grayson rozmawia z nią wtedy przez telefon, ale niestety nie słyszymy jej głosu, a jej fotografia na wyświetlaczu komórki Dicka jest częściowo zasłonięta przez napis. Oto dowód https://www.youtube.com/watch?v=D8UV4hfcsvw Z rozmowy telefonicznej można wysnuć, że ich związek jest raczej na dość zaawansowanym etapie Robin :)Gwiazdka ^^'
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 83% [5 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 17% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]