Teen Titans #16

Teen Titans #16Tytuł komiksu: Superboy and the Legion (Część I/II)
Data wydania: Listopad 2004 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Mario Alquiza
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Conner i Cassie siedzą w kawiarni rozmawiając o swoich rodzinach. Nagle wzrok Superboya w promieniach X wymyka się spod kontroli. Zanim „Chłopiec ze Stali” mógł cokolwiek zdziałać, otwiera się przejście, które wciąga go do środka. Conner wraca po kilku sekundach, ale tym razem jest starszy i nosi kostium Supermana.

Superboy i Wonder Girl wracają do Titans Tower. Wbiegają do jadalni, po czym zaczynają wyjaśniać jak bardzo ich dalsza przyszłość zależy od nich samych.  Ale zanim Superboy będzie mógł iść dalej, przestępca z przyszłości zwany Persuaderem, dociera do niego za pośrednictwem portalu czasu. Teen Titans przystępują do ataku, ale złoczyńca doskonale broni się swoją energią. Ośmiesza on Superboya i podąża za nim, gdy ten decyduje się skoczyć poprzez portal czasu.

Superboy znajduje siedem pierścieni Legionu i wyjaśnia Tytanom, że są oni obecnie członkami Legionu Superherosów. Wszyscy wskakują z powrotem do portalu, na chwilę przed jego zamknięciem.

Przybywają do 31 wieku, gdzie spotykają Legion Superherosów. Superboy pracował wspólnie z nimi od 5 miesięcy, ale został zmuszony cofnąć się w przeszłość, aby uzyskać pomoc. Wszyscy udają się do planetarnego obszaru zwanego Legion World. Cosmic Boy wyjaśnia, że Persuader ma za zadanie zebrać członków potrzebnych do utworzenia formacji super-przestępców. Kiedy wszyscy przybywają na Legion World, okazuje się, że został on zdewastowany przez Fatal-Five 500!

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]