Teen Titans #12

Raven Rising III

Tytuł komiksu: Raven Rising (Część III/III)
Data wydania: Sierpień 2004 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns i Mike McKone
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Mario Alquiza
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Przypomnienie

Raven została schwytana i uwięziona przez Brata Krwi, który pragnie ją wykorzystać aby zwiększyć własną moc. Jej tropem podążają Tytani oraz Deathstroke i jego córka – Ravager. Dwójka przestępców pragnie zemścić się na Jericho uwięzionym w duszy Raven, natomiast Titans chcą uratować przyjaciółkę, ale już kilka razy  okazuje się, że to ona ratuje ich… 

Streszczenie

Deathstroke, Ravager i Teen Titans zostają uwięzieni w jednym z wymiarów w duszy Raven. Jericho wychodzi i atakuje każdego po kolej. Najbardziej stara się dotrzeć do ojca – Deathstroke’a i go zabić, najszybciej jak to możliwe. Nagle Raven wyrzuca bohaterów i złoczyńców ze swojej duszy. Każdy z nich trafia do tajemniczego lasu, w wspólnym punkcie. Brat krwi i jego sprzymierzeńcy otaczają ich. Na wezwanie Trigona, plaga demonów zaczęła atakować każdego, kto nie miał prawdziwej wiary. Wśród ofiar znalazło się wielu kultystów.

Jericho próbuje „wskoczyć” do elektronicznego oka Cyborga. Vic odwraca się w samą porę i jest w stanie się obronić. Za pomocą swoich układów, „pobiera” jego istotę na dysk komputera. Jericho na razie nie jest zagrożeniem.

Jedynym sposobem aby go powstrzymać, jest ponownie uzyskanie przez Raven swojej pełnej mocy. Aby to zrobić, muszą odzyskać czakrę zabraną i wcześniej zjedzoną przez Brata Krwi. Bestia zamienia się w robaka i dostaje się do ust Brother Blooda, po czym zmusza go do zwymiotowania na ziemię.

Raven powróciła z pełną siłą. Po chwili rozprzestrzenia swoją duszę i ogarnia Brata Krwi oraz jego zwolenników, po czym przenosi ich do piekielnego wymiaru Hell. Niewiele później z pomocą Deathstroke’a i Ravager, Titans powracają do wieży. Raven decyduje się na ponowne dołączenie i zostaje „świeżutkim” Tytanem.

Później, Deathstroke odbywa prywatną rozmowę z Rose. Jest ona rozczarowana tym, że nie była zdolna nawet zbliżyć się do Jericho, a co dopiero go zabić. Przestępca powtarza, że nie jest w żadnym stopniu podobna do niego. Aby udowodnić, że jest jego córką, Rose postanawia sięgnąć po miecz ojca i wyżłobić własne oko…

Dopisek redaktora:

Miałem okazję po części zobaczyć komiks w wersji cyfrowej i, co łatwo wywnioskować po ostatnich akapitach, jest jednym z dziwniejszych jakie widziałem. Trudno mi gdziekolwiek znaleźć podobne sceny.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?