Teen Titans #10

Raven Rising

Tytuł komiksu: Raven Rasing (Część I/III)
Data wydania: Czerwiec 2004 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns i Mike McKone
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Mario Alquiza
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Nowy Brat Krwi został wybrany. Po schwytaniu Raven, ten próbuje ją poślubić i z ich połączenia wyłoni się wielki lider, który będzie prowadził Kult Brother Blooda naprzód w kierunku tysiąclecia pokoju.

W całym San Francisco ptaki wzbijają się w powietrze i po chwili latają w koło, w określony sposób. Bestia, pod formą ptaka zaczyna śpiew „Raven należy do Kultu Krwi!”. Pozostali Tytani odczuwają wielką negatywność - a dokładnie, gniew wobec swoich ojców. Robin, Wonder Girl Kid Flash śpieszą się z powrotem do Titans Tower.

Po przybyciu na wyspę, okazuje się, że woda wokół zamieniła się w krew. Z niej wyłaniają się szczątki szkieletu Trigona, który po chwili zaczyna atakować Tytanów. Starfire i Superboy mają swobodę działania. Na koniec, zombifikowane ciało zapada znów pod wodę.

Każdy zdaje sobie sprawę, że wszystkie te dziwne zdarzenia są jakimś sposobem powiązane z Raven. Tytani rozpoczynają dochodzenie śledząc ścieżkę ptaków, aż docierają do podziemnej groty. W środku mieści się świątynia Kultu Krwi. Brat Krwi uwięził Raven i zdjął jej kamień szlachetny z czoła. Deathstroke i Ravager, bez wiedzy Tytanów, również znaleźli drogę do świątyni.

Tytani znaleźli „komory poświęcenia” w których składano ciała ofiar. Po chwili rozpoczynają walkę. Brat Krwi rzuca się na Superboya i bierze kęs z jego ramienia. Od smaku krwi Chłopca ze Stali, Brat Krwi chwilowo pozyskał nową siłę. Brother Blood uderza chłopaka pięściami i rzuca go o ziemię. Tytani zapadają w ciemności, w otwartą otchłań.

Warte uwagi

  • Ten problem po raz pierwszy został ukazany w historii „Family Lost” (Teen Titans #8)
  • Dowiadujemy się, że ciało prawdziwego Brata Krwi został zabity, a jego częściowo zanurzone ciało zostało wyrzucone na brzeg.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]