Teen Titans #09

TT V3 9Tytuł komiksu: First Blood (Pierwsza krew)
Data wydania: Maj 2004 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns i Mike McKone
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Alquiza/Rapmund
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Nowy Brat Krwi zdobył cielesną formę Raven i trzyma zakładniczkę wewnątrz świątyni. Zamierza ją wykorzystać aby zwiększyć własną moc.

Powrót do Titans Tower. Cassie dowiaduje się o dziwnej epidemii, która zainfekowała wszystkich wróżbitów z Bay Area. Razem z Tytanami chce dowiedzieć się więcej o całej sprawie. Robin prezentuje swój własny Batmobil. Kid Flash błaga o pozwolenie na przetestowanie pojazdu, a po chwili idzie do garażu aby go odpalić. Jednak Bart zbyt mocno się rozpędził, co kończy się kraksą niedaleko szpitala.

Tymczasem, Superboy jest w swoim pokoju i odrabia lekcje, gdy zauważa niepokojące zachowanie Krypto. Po chwili pies wylatuje przez okno i podąża do ogrodu Starfire. Superboy stara się go powstrzymać, ale jest za późno. Tytanka już ich zauważyła…

Phoenix, Arizona. Deathstroke i jego córka Ravager usiłują włamać się do jednej ze świątyń Kultu Krwi. Starają się znaleźć informacje, które mogłyby wyjaśnić okoliczności zniknięcia Jericho. Rose zabija jednego z kapłanów.

W szpitalu Św. Łukasza, Tytanów odwiedza doktor Rovin (chirurg, który wcześniej leczył złamania Barta). Lekarz zaprowadza ich do oddziału gdzie wróżbici są w stanie rekonwalescencji. Beast Boy zauważa, że nad nimi pojawia się mroczny całun podobny do tego, który używa Raven. W tym samym czasie, wszyscy pacjenci się budzą i wydają entuzjastyczny okrzyk „Teen Titans!”. W sali robi się zbyt energicznie, a Tytani w pewnej chwili zaczęli myśleć nawet o ucieczce…

For 2012-01-15, 11:40
Dobra, o nic nie pytam
Zwinny 2012-01-16, 15:04
Nie rozumiem, jest coś o co mogłabyś zapytać? Jeśli coś jest niezrozumiale napisane po prostu dajcie znać. Postaram się to wyjaśnić.
Jinx 2012-03-12, 18:45
Nie, po prostu jak ktoś się nie orientuje w sytuacjach komiksowych, to ta historia może się wydawać niezrozumiała (historia, a nie twój artykuł) Bestia ;)

Takie osoby to na przykład ja... xD
Zwinny 2012-03-14, 20:41
Robin :)

Jeśli jesteście naprawdę zainteresowani mogę podać linki do komiksów (po angielsku). Zdaje się, że kiedyś natrafiłem również na spolszczenie, ale póki co próby odszukania się nie udały.

Żeby zrozumieć tą serię nie trzeba nie wiadomo jak bardzo znać się na DC Comicsowym świecie. Wystarczy znać podstawy, a do tego dobra jest chociażby wikipedia Bestia ;)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]