Teen Titans #05

Teen Titans

Tytuł komiksu: Clash of The Teen Titans
Data wydania: Styczeń 2004 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns i Mike McKone
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Marlo Alquiza
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Bestia i Cyborg zdołali już odzyskać część sił. Na miejsce przylatuje Starfire, która była rozwścieczona zachowaniem ze strony swoich podopiecznych. Beast Boy bierze się za wyjaśnienia i po chwili daje do zrozumienia, że Robinowi, Superboyowi oraz Wonder Girl zagraża potworne niebezpieczeństwo jakim jest Jericho. Tytan komentuje również zdolności Jericho, który może dowolnie zmieniać ciało. Dla bohaterów szykuje się trudna walka…

A tym czasem, co słychać u tych, którzy już walczą z przestępcą? Kid Flash dzięki prędkości dźwięku widowiskowo atakuje Wilsona, jednak jego ciosy nie dają zamierzonego działania. Inna sprawa tyczy się Superboya. Tytan dzięki swojej super sile jest w stanie jednym ciosem obalić wroga, a po chwili podnosi go i dosłownie wgniata w beton. Do walki włącza się również Wonder Girl i swoim lasso obwiązuje przestępcę, aby po chwili porazić go prądem.

Conner widząc wykończonego przestępcę podchodzi do niego, ale z dużą ostrożnością. Tak naprawdę Kent nawet nie podejrzewał kto może kryć się pod maską, a to daje odpowiednią okazję Deathstroke’owi aby wykorzystać element zaskoczenia i po raz kolejny zmienić ciało. Zgadnijcie z kim? Tak jest, z Superboyem. Zdezorientowana drużyna nie wie za kogo się brać, ale jedno jest pewne – nie ma czasu na żadne zastanowienia. Sytuacja robiła się coraz ostrzejsza i kto wie co by się wydarzyło gdyby nie przybycie reszty drużyny.

Cyborg, Beast Boy i Starfire nie wiedzą dokładnie co się dzieje, a taka postać rzeczy po raz kolejny sprzyja wrogowi, który tym razem wybiera sobie ciało Kid Flasha i rzuca się na Bestię. Tytan mimo zamiany w groźne zwierzęta nie jest w stanie skutecznie odeprzeć ataku. Pomaga w tym Wonder Girl, która z zamierzonym efektem chwyta przestępcę i wyrzuca w kierunku… Starfire. Spojrzenie Wilsona przypadkowo natrafia na kosmitkę i tak następuje kolejna zmiana ciał. Laserowe kule Tamaranki szybko pokonują Allena i Sandsmarkę. Następnie Deathstroke zabiera się za Bestię i zaczyna go dusić. Logan próbuje dojść do rozumu Wilsona, ale nic z tego. Przynajmniej z początku. W pewnym momencie Joe puszcza Beast Boya i żałuje tego co zrobił.

Nie wiadomo skąd przybywa Raven, która wchłania przestępcę do swojej duszy. Po chwili prosi Tytanów o pomoc i jasnym się staje, że ma do czynienia z niebezpieczeństwem. Azarath’ka niespodziewanie znika i tłumaczy się jedynie tym, że „nie może tu zostać, bo oni nadchodzą”. Nikt dokładnie nie wiedział o co jej chodziło.

Wyczerpana drużyna wraca do wieży. Cassie i Conner oddalają się od reszty i zaczynają rozmowę zastanawiając się o tym jak ich życie zmieniło się po kilku miesiącach. Dwójka się całuje. Pocałunek przerywa Wonder Woman. Rozgniewana wyrzuca Superboya w powietrze i mówi do swojej uczennicy „Pakuj walizki. Wynosisz się stąd!”

Rilla 2011-10-10, 19:00
Nie no, fajne. Przydałoby się poczytać te komiksy Gwiazdka :D
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?