Teen Titans #04

Teen Titans #4

Tytuł komiksu: Breaking The Rules
Data wydania: Grudzień 2003 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns i Mike McKone
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Marlo Alquiza
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Walka stała się szokująca dla Bestii i Cyborga. Tytani nadal nie mogą sobie wyjaśnić jak możliwe jest to, że za maską Deathstroke’a kryje się nie Slade, a jego syn – Jericho. Dwójka na własnych oczach widziała jak młodszy Wilson zginął kilka lat temu. Został wtedy przebity mieczem i niemożliwe wydawało się to aby pozostał przy życiu. Po chwili między dawnymi przyjaciółmi nawiązuje się krótki dialog w którym Jericho wyjaśnia co tak naprawdę zaszło. W ostatnich sekundach swojego życia „Joe” miał tyle siły aby po raz ostatni zmienić ciało. Na swoją „ofiarę” wybrał właśnie ojca – Slade’a.

Jednak po tych krótkich zdaniach Deathstroke ponownie przystępuje do ataku i nie okazuje ani odrobiny litości dla dawnych przyjaciół. Podczas  starcia Beast Boy zostaje postrzelony, a Cyborga definitywnie możemy spostrzegać jako pokonanego z chwilą gdy w jego obwody wbity zostaje miecz.

Tymczasem w Titans Tower, wyraźnie oburzona wymknięciem się ich zespołowych partnerów z wieży, Starfire rusza na poszukiwania. Nie trudno jest się domyślić dokąd udała się trójka…

Dokładnie w tej chwili Tim, Cassie i Conner docierają do szpitala w którym świeżo po operacji był Bart Allen. Doktor ma miłe wieści do przekazania. Operacja była jak najbardziej udana i ich kolega jest teraz całkowicie zdrowy. Skąd tak szybka poprawa? Jest to wynikiem szybkiej regeneracji Allena, która znacznie przewyższa tą u przeciętnego człowieka.

Tytani, którzy chcą jak najszybciej zobaczyć się ze swoim przyjacielem wypytują o niego, gdyż nie mogli go znaleźć w szpitalu. Lekarz wyjaśnia, że Bart udał się do publicznej biblioteki, tak więc cała trójka po chwili wyrusza za nim. W pewnej chwili Teen Titans zauważają uciekających ludzi ze środku budynku. Zdaje się, że w bibliotece znajduje się dziwne monstrum, jednak Robinowi nie trudno jest się domyśleć, że to po prostu Impulse, a jego szybkość wywołała przerażenie wśród ludzi. Co dziwne, Bart nie zwraca w ogóle uwagi na zespołowych przyjaciół.

Cassie słyszy czyjś głos, dochodzący z dachu. Kierowana ciekawością przy usłyszeniu swojego imienia wychodzi na zewnątrz budynku. Za Sandsmarką podążają również Drake i Kent. Conner szybko dostrzega, że jest to pułapka i bomba, która lada chwila powinna eksplodować została rzucona w ich stronę. W wyniku wybuchu Tytani rozdzielili się i każdy podążał w swoją stronę chcąc wyjść z sytuacji cało i zdrowo. Wydawało się, że najgorsze już minęło, jednak dla Tima niebezpieczne starcie dopiero się zacznie… Krótko po wybuchu atakuje go Deathstroke. Z początku wyrównana walka dawała do myślenia, że Drake ma realne szanse na wyjście z sytuacji i choć szybko został powalony na ziemię tak też się stało. Jericho przyłożył broń do głowy Robina i właśnie miał nacisnąć za spust kiedy ktoś z prędkością światła wyrywa Wilsonowi pistolet z ręki. Tim nadal nie mogąc uwierzyć w szczęście jakie go spotkało pyta czy to sprawka Allena, a raczej Impulse’a, który od każe nazywać siebie Kid Flashem.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]