Tom 3. Młodzi Tytani: Do dzieła!

Titans Go!„Młodzi Tytani: Do dzieła!” jest już 3 tomem serii  i niestety ostatnim, który wyszedł w polskiej edycji. Tak jak jego dwa poprzedniki zawiera 112 stron i jest zaopatrzony w 5 odmiennych historii stanowiących ciekawe uzupełnienie do serialu.

Najsłynniejsze nastolatki świata powracają, by o raz kolejny wyzwać na pojedynek typy spod ciemnej gwiazdy. Czy dopisze im szczęście? Nie zapomnijcie zarezerwować biletów na najnowsze show w wykonaniu Robina, Bestii, Raven, Cyborga i Gwiazdki. Przed wami wielka piątka w pięciu niesamowitych historiach!

TRZY, DWA, JEDEN, START!

Scenariusz: J. Torres
Szkic  ołówkiem: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Liternictwo: Phil Balsman

Do Młodych Tytanów dołączyła niedawno Terra. Teraz skład dzieli się na chłopaków i dziewczyny, a wkrótce bohaterowie przystępują do treningowej walki. Z początku niezbyt zadowolona z udziału w ćwiczeniach jest Raven, ale dziewczyna ostatecznie się do tego przekonuje i traktuje to jako okazję do pokazania kto naprawdę rządzi. Bestia zamienia się w pterodaktyla i razem z Cyborgiem rusza do ataku na Gwiazdkę - z niepowodzeniem. Robin wystrzeliwuje hak w stronę głazu na którym leci Terra. Nowa Tytanka w porę to zauważyła i rozpoczęła szaloną przejażdżkę czego efektem jest zderzenie z dobrze bawiącą się Tamaranką i nieco wystraszonymi Cyborgiem i Bestią. Co dziwne do walki nie włączyła się jedynie Azaratka, która sprytnie wykorzystuje sytuację i wygrywa cały wyścig. Po powrocie do Wieży, Tytanki przygotowują się na uczczenie zwycięstwa. Nie pasuje to Bestii, który wcześniej umówił się z Terrą żeby pograć na konsoli. Między Gwiazdką, a ‘’zielonym’’ dochodzi do kłótni. Szybko rozdziela ich Terra zapewniająca, że znajdzie czas dla wszystkich. Pół godziny później. Zniecierpliwiony Bestia zastanawia się gdzie może być dziewczyna. Czas mija dalej, ale po Tytance nie ma żadnego śladu. W wieży dzwoni alarm. Z Młodymi Tytanami kontaktuje się Slade, który wyjawia, że umieścił bombę zegarową na stadionie miejskim. Tytani udają się na miejsce. Tam zastawiono na nich pułapkę. Na piątkę bohaterów wyruszają dziesiątki cyber-komandosów. Zaraz po nich, Slade wypuszcza kolejne i groźniejsze roboty z szkoły dla złoczyńców H.I.V.E. Bohaterom nie pozostaje nic jak przystąpienie do walki, którą nie będzie łatwo wygrać. Złoczyńca zaczyna obserwować każdy najmniejszy element walki, a szczególnie zainteresował się Raven i Cyborgiem o których chce się dowiedzieć więcej. W tle ukazuje się dziewczęca sylwetka. Jest to Terra, od teraz współpracująca z Slade’m. Po chwili rusza na pomoc Tytanom aby nie wzbudzić podejrzeń. Razem z pomocą nowej Tytanki, udaje się pokonać wszystkie roboty. O bombie zegarowej tymczasem nie ma najmniejszej poszlaki. Slade przekonuje, że wybuchnie w najmniej oczekiwanym momencie i nie trzeba daleko szukać, aby ją znaleźć. Wręcz przeciwnie, jest bardzo blisko. Wybuch staje się tylko kwestią czasu, ale Robin jest przygotowany na każde niebezpieczeństwo, podobnie jak jego przyjaciele.

Teen Titans Go! Teen Titans Go! 01 Teen Titans Go! 02 Teen Titans Go! 03

MAGIA I ŁOWY

Scenariusz: J. Torres
Szkic  ołówkiem: Todd Nauck Teen Titans Go!
Tusz: Lary Stucker
Liternictwo: Phil Balsman

Mumbo Jumbo przygotowuje atak na jeden z teatrów w centrum miasta. Na miejsce zdarzenia docierają Tytani i rozpoczynają zawziętą walkę. Niestety magiczne sztuczki przestępcy zdają się przewyższać ich możliwości. Wkrótce okazuje się, że całe zamieszanie miało na celu odwrócenie uwagi Tytanów od ich bazy, co doskonale się powiodło. Prawdziwym zamiarem Mumbo jest zniszczenie Wieży Tytanów. Po ujawnieniu swojego planu, złoczyńca zaczyna uciekać. W trakcie walki coś dziwnego stało się z Bestią, który teraz błądzi po nicości. Gwiazdka i Terra rozpoczynają poszukiwania. Tymczasem Cyborg i Raven zasiadają za sterami T-ercedesa, aby jak najszybciej udać się do Titans Tower i odpowiednio zabezpieczyć budynek. Robin wyruszył w pogoń za przestępcą, ale złapanie go staje się trudniejsze gdy zaczyna uciekać na latającym dywanie. Tytanki poszukujące Beast Boya również lądują w nicości. Tymczasem Cyborg odkrywa, że wieża znikła, a raczej stała się niewidzialna. Robin nadal nie może sobie poradzić z przestępcą, który korzystając z sytuacji rzuca na niego magiczny czar i utrudnia komunikowanie się. Lider łączy się z pozostałymi. Raven na szczęście spostrzegła się, że mówi… od końca. Mumbo kontynuuje rozdzielenie Tytanów i zajmuje ich kolejnymi zagadkami. Najpierw tworzy labirynt,  a zaraz po tym organizuje napad na bank z którego kradnie pieniądze. Nagle znajduje się Bestia. Zamieniony w goryla razem z Robinem rusza na atak, który się nie powodzi. Przestępcy zaczynają się kończyć sztuczki, które są na granicy wyczerpania. Jednak prosta zasłona dymna po raz kolejny umożliwia mu ucieczkę. Tajemniczym sposobem, Starfire i Terra natrafiają na T-ercedesa. Cyborg się zatrzymuje, aby dowiedzieć się od nich czegoś więcej. Na szczęście słyszą alarm dobiegający z pobliskiego banku i udają się do niego, gdzie zatrzymują uciekającego przestępcę. Mumbo traci cylinder i różdżkę, w efekcie czego jego zaklęcia przestają działać.

Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go!

DOKTOR WILL I MISTER COUACK

Scenariusz: J. Torres
Szkic  ołówkiem: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Liternictwo: J.K. Fletcher

Z prośbą o pomoc do Tytanów zwraca się tajemniczy Doktor Will. Po krótkiej naradzie bohaterowie decydują się zaakceptować prośbę i zająć się sprawą. Jednak wsparcie Willowi będzie potrzebne dopiero za kilka dni, dokładnie w Halloween. Nastolatki nie chcąc stracić doskonałej okazji do zabawy rozpoczynają losowanie, a doktorem będzie musiał się zająć Bestia. W wieczór Święta Duchów Cyborg postanowił się przejść z Sarą* i pozwiedzać ulice miasta. Tymczasem BB zostaje zagadywany przez Willa, który najwidoczniej tylko zanudza Tytana. Robin, Raven i Starfire słyszą krzyk dochodzący z niedaleka. Alarm okazuje się fałszywy. Gwiazdka nie posiadająca wielkiej wiedzy na temat ziemskich obyczajów, a tym bardziej świąt, ciągle wypytuje na temat święta makabry. Bestia postanawia zająć się grą na konsoli. Mimo, że pan Couack uprzedził Tytana o pomocy, której zaraz będzie potrzebował, ten zignorował ostrzeżenie. Wygląda na to, że również Raven ma z kim spędzić czasu i umawia się z chłopakiem ze sklepu, którego poznała w walentynki**. Bestia totalnie nie zaprząta sobie głowy niczym innym niż gra na konsoli dopóki mister Will Couack nie zamienia się w wilkołaka. Wtedy „zielony” mocno panikuje i rozpoczyna ucieczkę. Dociera on nawet do centrum miasta, gdzie natrafia na Cyborga. Ten jednak zamiast stawić czoła zagrożeniu ucieka razem z Bestią. Tytani rozdzielają się i zawiadamiają pozostałych. Wilkołak został zwabiony na budkę z hot-dogami , gdzie Robin i Gwiazdka rzucają na niego sieć. Willowi udaje się uwolnić i rozpoczyna walkę. Raven przekonuje Bestię i Cyborga do wspólnej walki, a po chwili ruszają na pomoc pozostałej dwójce. Wilkołak wpada w pułapkę zostając zwabiony przez pizzę. Nad ranem Tytani przepraszają Will Couack’a za to, ze nie potraktowali go poważnie. Will jednak z zadowoleniem przyjmuje przeprosiny i zapowiada kolejną wizytę, już niedługo…

 *Młodzi Tytani - Tom 1, „Żałosny”: dziewczyna, którą Cyborg poznaje w parku, podczas zabawy z dziećmi.

**Młodzi Tytani – Tom 1 „Moje kiepskie walentynki”: na początku historii Tytanka poznaje sprzątacza z sklepu z ozdobami i umawia się z nim na spotkanie do kawiarni.

Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go!

PACNIJ, JEŚLI POTRAFISZ!

Scenariusz: J. Torres
Szkic  ołówkiem: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Liternictwo: Phil Balsman

Szybki sam na sam stacza walkę z Plazmusem, który staje się coraz silniejszy konsumując toksyczne odpady. Łucznik wystrzela kilka wybuchających strzał w kierunku wroga. Gdy jedna z nich utyka w ciele potwora i wybucha, Plazmus jest pokonany. Tym samym, Speedy który atakował z bliskiej odległości, znajduje na całym swoim ciele flaki przedziwnego monstrum. To jednak nie koniec. Po chwili ciało Plazmusa regeneruje się i zjada Szybkiego. W porę pojawił się Bestia, który zamienia się w barana i rusza prosto na potwora. Potężnym uderzeniem w żołądek wroga udaje mu się wydostać, a raczej wypchnąć łucznika. Do ataku przystępują również pozostali. Robin wyrzuca w kierunku monstrum kilka mini bomb, Cyborg używa działka sonicznego, Gwiazdka wystrzeliwuje laserowe kule, a Raven wykorzystuje swoją mroczną energię. Wygląda na to, że Plazmus już się nie pozbiera po tym ciężkim ataku. Speedy dziękuje Bestii za odsiecz. W tym momencie resztki z ciała potwora ponownie się regenerują. Tym razem przyjmują zupełnie inny kształt niż dotychczas. Tytani zastanawiają się jak dalej potoczyć walkę. Cyborg bez wahania ponownie używa działka sonicznego. Jednak wystrzelone promienie powodują tylko powstanie mniejszych „potworków”. Identycznie zrobił Szybki ze swoimi strzałami, a efekt był taki sam.  Podczas gdy Bestia i Cyborg zajmują się wrogiem, Robin obmyśla plan, a Speedy wydaje okrzyk bojowy. Tytani dochodzą do wniosku, że nie warto go atakować ponieważ z każdym ciosem staje się coraz mocniejszy. Raven, która zamiast atakować odizolowuje się, jest na dobrej drodze. Szybki i Robin postanawiają zwabić potwora w pułapkę, kierując go w stronę Raven. Cyborg rozpoczyna ucieczkę, Gwiazdka zaczyna wabić potworki a to samo robi Speedy jeżdżący na ośle (zamienionym Beast Boyu). W końcu do akcji wkracza Raven. Przy użyciu mrocznej energii składa potwora w jednym kawałku. Wtedy łucznik wystrzeliwuje strzałę, która przy wybuchu zamraża Plazmusa. Po wygranej walce Bestia proponuje wypad na pizzę, a Robin i Speedy zakańczają ciężki dzień kłótnią o to, który z nich zapłaci.

Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go!

ZGADUJ, ZGADULA!

Scenariusz: J. Torres
Szkic  ołówkiem: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Liternictwo: Pat Brosseau

Teen Titans Go!

Z wieżą Młodych Tytanów kontaktuje się tajemniczy Kwiz Kid, który zapewnia, że pokona bohaterów swoimi skomplikowanymi zagadkami. Robin nie widzi powodu dla którego miałby zająć się łamigłówkami. Wtedy przestępca ujawnia, że ma jako zakładnika Kicię. Robin akceptuje wyzwanie. Zadowolony Kwiz Kid zadaje pierwszą zagadkę do rozwiązania: „By poznać odpowiedź, Tytanie Młody, popływaj z rekinami pod powierzchnią wody!”. Tytani przez pierwsze sekundy jeszcze wahają się z przyjęciem propozycji. W końcu zakładniczką była córka groźnego złoczyńcy. Jednak Robin jest zdania, że trzeba uratować Kitty. Po chwili lider postanawia się udać do oceanarium. Kwiz Kid natychmiast wyraża swoje zaskoczenie. Kicia tymczasem zaczyna wychwalać ‘’swojego Robcia’’, na co jej porywacz odreagowuje zazdrością. Na miejscu Tytani odnajdują kolejną zagadkę: „Wynik przed meczem odgadnij, zaręczam Ci, to nie żadne żarty. Inaczej w ogóle nie doczekasz najważniejszej, czwartej kwarty”. Dzięki podpowiedzi Tytan wpada na trop. Natychmiast udaje się na stadion, gdzie dochodzi do wniosku, ze wynik przed meczem zawsze jest taki sam – zero do zera. Tam doszukuje się następnego quizu. „Podpowiem tyle, Tytani Młodzi, że o najwyższą budowlę w mieście chodzi!”. W tej samej chwili Kitty nadal kontynuuje wychwalanie Robina i zarzuca Kwiz Kidowi tworzenie kiepskich łamigłówek. Zazdrosny przestępca tym razem zmienia temat i próbuje flirtować z dziewczyną. Początkowo Cyborg myślał o Wieży „T”, która jest najwyższym budynkiem, jednak wcale nie o taką wyższość chodziło. Robin po raz kolejny udowadnia swoją inteligencję i rusza do biblioteki. Tak jak się tego spodziewał, w dziale poświęconym biologii morskiej znajduje kolejną zagadkę. Dokładniej chodzi o wyspę w kształcie rekina na której znajdują się przestępcy. Tytani wsiadają do T-Suba i udają się do kryjówki przestępcy. Kwiz Kid obserwujący całą sytuację planuje ucieczkę. Kitty nie zwraca uwagi na swojego kolegę. Szybko okazuje się, że całe porwanie było sfałszowane. W zamian za ściągnięcie Robina, Kicia miała umówić się z Quiz Kidem, ale najwidoczniej ma inne plany i szykuje się na przyjęcie Robina. Na miejscu Tytani zastają ćmy-mutanty i ojca Kici. Dziewczyna próbuje się wytłumaczyć przed swoim ojcem i całą winę zwala na Q-Kida. Ten jednak ujawnia, że właśnie dokonał pierwszą część swojego planu i zaczyna znikać. On cały był tylko hologramem. Zdenerwowany Robin wyjaśnia swojej wielbicielce jak negatywną opinię ma o całej sprawie. Kicia wkrótce dostaje zakaz wyjść na miesiąc, a Tytani stają przed prawdziwą zagadką: wymyślenie Kitty sensownej kary.  

Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go! Teen Titans Go!

Ola26 2011-12-05, 17:09
kocham to ;D
kacper163 2014-12-31, 10:33
Tutaj daje link do wszystkich komiksów ,ale po angielsku:
http://ttg-comics.tumblr.com/page/5
Jeżeli ktoś inny podał już link do tego to bardzo przepraszam Bestia ;)
starfirerobin 2015-03-18, 16:05
ten serial wymiata do dnia dzisiejszego! najlepszy serial jaki widziałam po prostu!Booya!
raven@12 2015-07-10, 10:38
zgadzam się z starfirerobinRaven :-/
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]