Green Lantern: First Flight

okładka"Green Lantern : First Flight" jest kolejną produkcją Warner Bros oraz DC Universe, która przedstawia nowego członka Ligi Sprawiedliwych - Hala Jordana, czyli Zieloną Latarnię.Film jest adaptacją jednego z najbardziej znanych komiksów DC, a obecnie jest już dostępny na DVD i Blu-ray.

Wszystko zaczyna się gdy podczas jednego z testów nowego pojazdu, Hal Jordan - były pilot sił powietrznych, obecnie pracujący w Ferris Aircrafts, wraz ze statkiem zostaje ściągnięty niezwykłą, niewidzialną siłą, na pustynną planetę, gdzie chwilę wcześniej rozbił się statek kosmiczny. Tam napotyka umierającego pilota - Abina Sura, który przekazuje informację zaskoczonemu Halowi, że został wybrany przez pierścień na jego następcę i nowego członka Korpusu Zielonej Latarni.

Gdy Jordan zakłada pierścień zamienia się w Zieloną Latarnię otrzymując nadludzkie moce. Hal po powrocie na Ziemię postanawia sprawdzić swoje nowe umiejętności, lecz podczas ćwiczeń zatrzymują go pozostali Latarnicy którzy zabierają go na swoją planetę. Hal jako ziemianin wzbudza nieufność w Strażnikach Wszechświata, więc po krótkim namyśle postanawiają, że Sinestro zostanie opiekunem nowego członka. Wkrótce obaj udają się w poszukiwanie mordercy Abin Sura. I tak zaczyna się pierwsza misja Zielonej Latarni.

Fabuła "Pierwszego Lotu" nie tylko ukazuje nam narodziny nowego bohatera, przedstawia również jego pierwszą misję pełną spisków i walk w imię porządku w całej galaktyce, ale... szczerze mówiąc to właśnie ten początkowy fragment który zapoznaje nas z bohaterem jest najsłabszą częścią filmu. Trudno nam uwierzyć w to że Hal tak łatwo przyjmuje pierścień i bez żadnego jęknięcia decyduje się, by stać się Strażnikiem Wszechświata. Przecież mógłby mieć jakieś minimalne wątpliwości i tego w tym wszystkim brakuje: odrobiny dramatyzmu i realizmu. Na szczęście później jest już lepiej.

Główny bohater ma bardziej wyrazistą postać i wyrasta na jednego z najpotężniejszych strażników. Film posiada dobrze przemyślaną i wciągającą fabułę, a oprócz tego ma wszystkie cechy świetnej animacji. Przez około 80 minut film zachwyca widza wysokiego poziomu efektami wizualnymi, dynamiką i dobrze zgraną muzyką. Ogólnie to również charaktery postaci są dużym plusem tej produkcji, bo możemy dobrze poznać każdego ze strażników, każdy bohater jest dopracowany i wystarczy kilka chwil aby zrozumieć, kto jaki ma charakter. Dobrze zostali też dobrani aktorzy użyczający głosy. W filmie usłyszymy osobistości kina m. inn. Victora Garbera czy Christophera Meloni.

Osobiście uznaję "Zieloną Latarnię : Pierwszy lot" za sukces i jestem pewien że wielu z was uważa tak samo. Bo produkcje takie jak ta są produkcjami, w których zadbano o szczegóły i drobne detale. Polecam obejrzeć ten film tym, którzy go jeszcze nie widzieli, lub kupić płytę DVD, w której oprócz samego filmu, wydawca udostępnił liczne dodatki dotyczące najnowszych animowanych produkcji DC i reportaż z komiksowego eventu.

001002003

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]