Tom 2. Młodzi Tytani: Dzienny patrol

Młodzi Tytani - Tom 2

 

Data wydania: Kwiecień 2008
Tłumaczenie: Anna Kontkiewicz
Okładka: Dave Bullock
Ilość stron: 112
Druk: kolorowy
Polski wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 6,90 zł

Są zbyt młodzi, by prowadzić samochód, ale nie aby uratować świat! Piątka superbohaterów: Robin, Bestia, Raven, Cyborg oraz Gwiazdeczka pokażą ci, jak to się robi w wielkim stylu. Oto najgorętsza premiera roku: znani z Cartoon Network Młodzi tytani po raz pierwszy w komiksach.

Taki jest oficjalny opis komiksu. Zapowiada się nieźle.Ale czy dorówna Młodym Tytanom z kreskówki? O tym przekonacie się dopiero czytając poniższy artykuł, więc zapraszam!

Teen Titans Go 01 Teen Titans Go 02 Teen Titans Go 03

BURZA STULECIA (Storm)

Scenariusz: J. Torres
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Kolory: Heroic Age

Raven i Bestia są na zakupach w supemarkecie. Tytani planowali piknik, jednak dziwią się dlaczego wszystko wskazuje na silną burzę skoro prognoza zapowiadała ciepłą i słoneczną pogodę. Okazuje się, że tak jest nie za sprawą warunków atmosferycznych, a przez kolejną kłótnię dwóch braci - Grzmota i Błyskawicy. Ich niebezpieczne moce wywołują chaos po całym mieście, po czym drużyna Młodych Tytanów szybko zdaje sobie sprawę, że nadchodzą kolejne kłopoty. Cały zespół jest już gotów do walki, nawet Bestia rozpłakujący tufolody które upuściła Raven. Jeden z piorunów rzuconych przez Błyskawicę trafia gigantyczną szczoteczkę reklamującą pastę do zębów. Po chwili zaczyna spadać prosto na ludzi spacerujących na ulicy, ale na szczęście w ostatniej chwili ratuje ich Gwiazdka, która dzięki supersile odkłada wszystko na miejsce. Cała rozróbka wywołuje również chaos wśród ruchu drogowego. Cyborg udaje się na miejsce i zaczyna pomagać w przywróceniu sytuacji do porządku, dzięki czemu cieszy się dużym uznaniem ze strony sterroryzowanych ludzi. Piątka Tytanów wreszcie napotyka się na Grzmota i Błyskawicę siejących coraz większe zniszczenie w Jump City. Wszyscy przystępują do walki. Tytanów uspokaja dopiero Raven, która jednocześnie zakańcza całą bójkę. Ostatecznie bracia godzą się i proponują pomoc w naprawianiu szkód.

Teen Titans Go 04 Teen Titans Go 05 Teen Titans Go 06

ZASADY GRY (How You Play The Game)

Scenariusz: J. Torres
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Kolory: Phil Good

Blackfire (Kometa), czyli starsza siostra Gwiazdki wraca na ziemię w postanowieniu naprawienia więzi rodzinnych. Jednak po raz kolejny między siostrami powstają kolejne kłótnie, a w celu udowodnienia która z nich jest lepsza, Tytanki organizują konkurencję polegającą na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy. Gwiazdka od samego początku wiedziała, że Kometa ma jakiś chytry plan w zanadrzu, jednak ta daje się podpuścić. Zawsze czuła się gorsza od swojej siostry, a kolejna rywalizacja to jej zdaniem szansa na ukazanie się z jak najlepszej strony, dlatego przystępuje do wyścigu. I staje się - dwie kosmitki zaczynają szalony pościg z prędkością światła, jednak Młodzi Tytani nie spuszczają ani na chwilę z nich oka. Są pewni, że Blackfire znów będzie chciała wszystkich oszukać. Już na samym początku Gwiazdka nabiera wątpliwości. Jadący T-ercedesem Cyborg i Beast Boy, zauważają Kometę która wlatuje do ścieków. Chcąc się przekonać co knuje, chłopaki udają się za nią, jednak po chwili zostają zaatakowani. Starfire, która była niedaleko, na miejscu zauważa swoją siostrę i nabiera podejrzeń. Kosmitkę obserwują również pozostali członkowie - Raven i Robin. Gdy widzą ją wlatującą do starego budynku również wpadają w pułapkę. W środku Blackfire szykuje atak z zaskoczenia na Robina i po krótkiej walce nokautuje go. Po chwili pojawia sie Raven, która rzuca w nią różnymi zaklenciami. Kometa wykonuje zwinne i szybkie uniki dzięki czemu przystępuje do zaskakującego kontraataku. Swoimi laserowymi kulami celuje prosto w dach, który wydawałoby się, że zawala się prosto na Raven. Również całą tą sytuację widziała Gwiazdka. Po krótkim czasie, dwie siostry spotykają sie obok Wieży Tytanów. Kometa przekonana że znów zwyciężyła,sztuczną gadką próbuje pogodzić Gwiazdkę z tym, że od zawsze była ciamajdą i po chwili ją atakuje. W trakcie walki pojawiają się tytani i okazuje się, że Starfire była dużo szybsza od Komety, a w dodatku dała radę uratować wszystkich swoich przyjaciół zanim dotarła do mety. Blackfire ucieka w kosmos i żegna Gwiazdkę niezbyt miłymi słowami. Gdy Tamaranka wraca na ziemię, udaje się razem z Robinem próbującym ją pocieszać na dach wieży gdzie spokojnie mogą przemyśleć czy cała sprawa była tego warta.

Teen Titans Go 07 Teen Titans Go 08 Teen Titans Go 09

MIASTO OTWARTE (Naked City)

Scenariusz: A. Beechen
Rysunki: Eric Vedder
Tusz: M3TH
Kolory: Heroic Age

Tytani staczają niezbyt męczącą walkę z tajemniczą armią robotów, a gdy ją wygrywają cieszą się uznaniem wśród obywateli miasta. Po chwili Gwiazdkę zaczepia nowy stylista Mod Nees, proponujący jej darmowe ubrania. Chwilowo niezdecydowana Tytanka ostatecznie przyjmuje propozycję za namową Bestii, tak więc oboje zostają nowymi twarzami najświeższej kolekcji w mieście. Nazajutrz do Wieży Tytanów trafia przesyłka od Mod Neesa, którą były obiecane ubrania. Beast Boy i Starfire są nimi zachwyceni i próbują przekonać do tego samego resztę członków, którzy jednak wyjątkowym uporem nie chcą na sobie nosić nowej kolekcji ubrań. Tytani wkrótce zostają zaproszeni do Jump Parku, w którym miał odbywać się "Dzień Tytanów". Tymczasem w innymi miejscu, przebywa Modniś który okazał się wcześniej przebranym stylistą. Nadal jest przekonany, że uda mu się pokonać Teen Titans. Bohaterowie już dotarli na miejsce imprezy i cieszą się wyjątkową sławą, a szczególnie Gwiazdka i Bestia, których naśladują tysiące ludzi. Po chwili Modniś wysyła dziwne promieniowanie, przez które wszyscy noszący kolekcję nowych ubrań zostają zahipnotyzowani, łącznie z dwójką Tytanów. Mieszkańcy miasta atakują pozostałą trójkę bohaterów, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że nie mogą z nimi walczyć dlatego szybko się wycofują i wracają do wieży. Po drodze napotykają się na Gwiazdkę i Bestię, ale przed nimi również szybko znikają. W końcu okazuje się, że sygnał był nadawany właśnie z wieży, dlatego Cyborgowi łatwo udaje się go blokować w efekcie czego dzięki wybracjom cząsteczkowym wszyscy tracą hipnotyzujące ich ubrania, a całe miasto jest kompletnie...nagie. Po odzyskaniu świadomości przez wszystkich mieszkańców Jump City, Młodzi Tytani namierzają Modnisia i łatwo go zatrzymują.

Teen Titans Go 10 Teen Titans Go 11 Teen Titans Go 12

WOJENNE GRY (War Machine)

Scenariusz: J. Torres
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Kolory: Heroic Age

Centrum miasta atakuje Gizmo, próbujący wykraść elektroniczne gadżety. Niestety Tytanom nie udaje się go pokonać. Całą sytuację oglądał Cyborg z wcześniejszego nagrania. Zwrócił się o pomoc do Naprawa, który miał go ulepszyć tak, aby jak najszybciej pokonać Gizma. Po udanej kradzieży, mały przestępca znów napotyka się na Młodych Tytanów, ale szybko ich gubi i dekoncentruje rzucając na nich samosterujące metalowe szczęki - jeden z wynalazków, które właśnie wykradł. Jednak wpada na Cyborga już wyraźnie ulepszonego. Gizmo wzbija się w powietrze i zaczyna uciekać. Jedną z nowych umiejętności Cyborga jest latanie, dlatego z pleców wysuwają mu sie skrzydła i po chwili zaczyna pościg. Oprócz tego posiadł też system minirakiet, które wystrzeliwuje. Jednak za sprawą szybkich uników od strony wroga, rakiety trafiają jedynie w różne budynki siejąc niepokój w części miasta. Zawiedziona drużyna wraca do swojej bazy, jednak znów będzie musiała wkroczyć do akcji, ponieważ dowiaduje się z wiadomości, że Gizmo skonstruował gigantyczny robot którym niszczy całe miasto. Po raz kolejny nie mając najmniejszych szans na wygraną, Tytani zwracają się do Naprawa z kolejną prośbą. A mianowicie o skonstruowanie z wszystkich dostępnych im pojazdów, Tytanobota, dzięki któremu będą mogli dorównać mocy Gizma. Pomiędzy dwoma poteżnymi maszynami dochodzi do ciężkiej i niebezpiecznej walki. Kończy się ona wybuchem robotów obydwuch drużyn, ale ostatecznie Tytanom udaje się schwytać Gizma.

Teen Titans Go 13 Teen Titans Go 14 Teen Titans Go 15

GDZIE JEST NERO? (Finding Nero)

Scenariusz: J. Torres
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Lary Stucker
Kolory: Heroic Age

Liczne zgłoszenia na temat wodnego potwora coraz bardziej zastanawiają Robina. Męska część drużyny postanawia przyjrzeć się bliżej całej sprawie, podcas gdy Raven i Gwiazdka totalnie zauroczone w Wodniku zadają wciąż sobie to samo pytanie - czy on ma dziewczynę? Nieco później tajemniczy potwór zostaje zauważony przez Tytanów na molo w Jump City. Bestia zamienia się w rekina i wskakuje do wody, ale niestety tajemniczy osobnik łatwo mu ucieka. W wieży Tytanów, Robin znów powaznie rozmyśla nad całą sprawą. Są liczne postacie pasujące do tajemniczego osobnika, choćby Trident, jednak w grę wchodzą również najbardziej zaufani bohaterowie,np. Aqualad. Nagle w wieży rozlega się głośny alarm, jednak Teen Titans nie ruszają na miejsce za sprawą Robina próbującego namierzyć Wodnika. Okazuje się, że Aqualad znajdował się w miejskim akwarium i najwyraźniej to on był tym strasznym potworem którego wszyscy się obawiali. Wdaje się on w krótką walkę, ale po chwili pojawia się prawdziwy potwór z zatoki - dziewczyna Wodnika, która właśnie rzuca go dla żółwia o imieniu Nero.

W tym tomie również pojawiła się piątka ciekawych historii i jeśli na niego natraficie to polecam go kupić. Może nie jest tak dobry jak kreskówka, ale z pewnością będzie stanowił ciekawe uzupełnienie do animacji. Do opisania w polskim wydaniu zotał już tylko jeden tom, ale niewykluczone że już niedługo pojawią się również historie z amerykańskiego komiksu, niestety niedostępnego w Polsce.

Gwiazdeczka 2011-04-16, 09:32
no, drugi tom równie ciekawy jak poprzedni, jednak wg mnie tu jest więcej ciekawych akcji. no i jest wiele nawiązań do serialu : )
Rachel 2011-04-16, 11:17
No,świetnie. Postaraliście się bardzo. Przeczytałam wszystkie historie i jestem pod wielkim wrażeniem. Byłam zdziwiona ,że Raven robi zakupy z Bestią. PozdrawiamRobin :)
Moonlady 2011-04-17, 20:04
Bestia i Raven robią zakupy? O.o A on każe jej jeszcze nosić reklamówki! Co za... *mruczy wściekła pod nosem*
Cóż... A tytuł "Naked City" mnie rozwalił. Konkretnie XDDD
raven@12 2015-07-10, 10:32
Raven :-/ i Bestia -o- na zakupach???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]