Sezon 1 Odc. 07 Zamiana

Zamiana

Screen 001 Screen 002 Screen 003

Tytuł odcinka: "Switched"
Polski tytuł: "Zamiana"
Data emisji: 6 września 2003
Reżyseria: Ciro Nieli
Scenariusz: Rick Copp

Obsada:

Leszek Zduń - Bestia
Grzegorz Drojewski - Robin
Krzysztof Banaszyk - Cyborg
Izabela Bukowska - Raven
Beasta Wyrąbkiewicz - Gwiazdka
Jarosław Domin -Lalkarz

Streszczenie

Okrutny Puppet King, znany jako Lalkarz postanawia przejąć kontrolę nad Młodymi Tytanami. W tym celu do Wieży Tytanów wysyła wysokiej jakości marionetki. Tymczasem Gwiazdka i Raven próbują się dogadać, jednak nie mogą znaleźć wspólnego języka. Niewiele później Tytani zachwyceni pięknym podarkiem postanawiają zatrzymać marionetki przedstawiające ich samych. Zgodnie z planem, Puppet King w nocy za pomocą swojego kontrolera przenosi dusze Tytanów do marionetek. Udaje się uciec tylko dwóm członkom – Raven i Gwiazdce, jednak dziewczyny szybko odkrywają, że zamieniły się osobowościami. Przez jakiś czas muszą ukrywać się w zaułkach przed kolegami z zespołu. Tytanki nadal mają sporo kłopotów z opanowaniem nowych mocy, ale jakoś sobie radzą. Lalkarz zdaje sobie sprawę, że dziewczyny zdołały uciec, więc postanawia w pełni przejąć kontrolę nad resztą Tytanów. Raven i Gwiazdka chcą ocalić swoich przyjaciół jednak początkowo niewiele zdziałają. Dużą przeszkodą dla nich są kompletnie nieznane dotąd moce, które uzyskały po zamianie duszami. Aby sobie nawzajem pomóc, Tytanki zaczynają opowiadać jak najlepiej wykorzystywać swoje zdolności. Niewiele później dobrze przygotowane członkinie ruszają na pomoc reszcie zespołu. Lalkarz, chcąc uzyskać pełną władzę nad Bestią, Robinem i Cyborgiem musi wrzucić ich marionetki do tajemniczej mikstury. Na szczęście pomoc nadchodzi we właściwej chwili. Gwiazdka i Raven zaczynają walczyć przeciwko swojej drużynie, a gdy tylko mają okazję wrzucają pilot do mikstury przygotowanej przez Lalkarza, dzięki czemu chłopakom udaje się odzyskać swoje osobowości, a dusze Tytanek wracają na swoje miejsce.

Recenzja

Mimo mojej niechęci z jaką wracałem do tego odcinka, muszę przyznać, że jak na jeden z pierwszych jest całkiem dobry.  Mamy w nim okazję po raz pierwszy zobaczyć Raven w roli Gwiazdki i Gwiazdkę która wyjątkowo szybko opanowała trudne zdolności Raven. Dodatkowo to właśnie w tym odcinku poznajemy drugoplanową postać – Lalkarza, wzorowanego na przestępcy z komiksu The Puppeteer.

Ocena: 6,5/10

+ ciekawa fabuła

+ zmagania Tytanów z nowymi mocami

- Lalkarz jest dziwną postacią, w sam raz dla przedszkolaka

- odcinek mógłby być lepszy, serial wydaje się przez niego odrobinę dziecinny

- młodzi bohaterowie walczą z żyjącą lalką

Ogólnie:

Jak na początek serialu spodziewałem się poważniejszej akcji, ale warto obejrzeć ten odcinek. Zwłaszcza jeśli faworyzuje się jedną z tytanek.

Gwiazdeczka 2011-03-15, 19:07
mnie ten odcinek przypadł do gustu, ale zgodzę się z tobą - Lalkarz w sam raz dla przedszkolaka ;D. muszę przyznać - artykuł świetny, streszczenie porządne Robin :)
Nela 2011-03-15, 21:21
Lalkarz jest ułomny XD
Zgadzam się z twoją oceną. Fajny artykuł poza tym. Booya!
TypowySlade 2014-08-05, 10:35
Lalkarz wygląda jak Pinokio ze Shreka.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]