Superman/Batman: Apokalipsa
Superman/Batman: Apokalipscovera

Od jakiegoś czasu w Polsce jest dostępny nowy film "Superman/Batman: Apokalipsa".

Zrealizowany z myślą o rynku DVD pełnometrażowy film jest po udanym "Superman/Batman: Wrogowie Publiczni" kolejną animowaną opowieścią o przygodach dwóch najpopularniejszych komiksowych bohaterów wszech czasów. Animowana produkcja z Batmanem i Supermanem w rolach głównych powstała dzięki współpracy studia Warner Bros Animation oraz wydawnictwa DC Comics. Scenariusz do filmu "Superman/Batman: Apokalipsa" napisał Tab Murphy - znany autor fabuł głośnych produkcji animowanych ze studia Disneya, takich jak : "Mój brat niedźwiedź", "Atlantyda - zaginiony ląd", "Tarzan" czy "Dzwonnik z Notre Dame". Reżyserii obrazu podjęła się specjalistka od ekranizacji historii z uniwersum DC Comics - Lauren Montgomery, mająca na swoim koncie realizację animowanych filmów "Superman: Doomsday", "Wonder Woman" czy "Green Lantern: First Flight".

Przechodząc do dalszej części, obsada dubbingu składa się głównie ze znanych artystów, którzy już kilkakrotnie angażowali się w produkcję filmów i seriali opowiadających o scr1przygodach komiksowych bohaterów. Głos Supermanowi udzielił Tim Daly, aktor polskim widzom znany m.inn. z roli w serialu "Rodzina Soprano", który w przeszłości został nominowany do nagrody Emmy. Następny w obsadzie jest Kevin Conroy, który udzielił głosu Batmanowi. Conroy z postacią Rycerza Gotham jest związany od czasu realizacji kultowej animacji "Batman: Mask of the Phantasm" powstałej w 1993 roku. W nowej animacji demoniczny Darkseid przemówił głosem Andre Braughera. Aktor został uhonorowany dwoma nominacjami do Złotych Globów oraz dwoma nagrodami Emmy. W postać Kary natomiast wcieliła się Summer Glau znana z "Kroniki Sary Connor".

Jak pewnie większości z was wiadomo "Superman/Batman: Apokalipsa" jest głównie adaptacją komiksowej miniserii "The Supergirl from Krypton". Film DVD został wydany przez firmę Galapagos Films trwa około 75 minut i zawiera ciekawe dodatki specjalne. Jak na razie jest to wersja jednopłytowa. Film zawiera polską wersję językową. Są również dostępne polskie napisy.
Film rozpoczyna się od rozbicia tajemniczego statku kosmicznego w centrum Gotham City. W mieście zapanowuje chaos gdy okazuje się, że znajdująca się na pokładscr2zie kobieta ma takie same moce jak Superman. Człowiek ze stali przybywa z Metropolis by wesprzeć Batmana w walce z nowym wrogiem - a przynajmniej tak to wydaje się na początku. Jednak na miejscu Superman odkrywa, że to Kara, jego kuzynka.

Człowiek ze Stali postanawia zaopiekować się Karą i zapoznać ją z tajnikami ziemskiego życia. Jednak wrogowie Supermana nie spoczywają. Darkseid, jeden z najniebezpieczniejszych wrogów Człowieka ze Stali, widzi w Karze szansę na pokonanie Supermana. Udaje mu się przejąć kontrolę nad Kryptonianką i skierowuje ją przeciwko Batmanowi i Supermanowi. Teraz obaj bohaterowie muszą stanąć do walki w której stawką jest życie Kary. Czy uda im się po raz kolejny ocalić świat?

Podsumuwując "Superman/Batman: Apokalipsa" jest wartym do obejrzenia filmem i polecam go każdemu kto choć trochę interesuje się Rycerzem Gotham lub Człowiekiem Ze Stali.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?