Green Lantern: The Movie - nowości

Green Lantern The Movie

 

O premierze nowego filmu aktorskiego GREEN LANTERN mówi się coraz głośniej.

W związku z tym w poniższym artykule znajdziecie najnowsze informacje związane z produkcją GL, m.inn. ogólny opis, datę premiery i informacje o obsadzie, oraz zwiastun filmu.

O sfilmowaniu przygód Zielonej Latarni myślano od bardzo dawna bo sam pomysł narodził się w 1997 roku. Jednak dopiero ostatnie lata pozwoliły na realizację tego planu. Przedsięwzięciu sprzyjał głównie wielki okres na adaptacje komiksów który dał początek GL : THE MOVIE. Również ogromny postęp efektów specjalnych, na których w dużej części będzie bazować się film nie jest przypadkowy.

Wybór Ryana Reynoldsa do roli Hala Jordana wywołał sporo kontrowersji, ale kolejne tygodnie przekonywały wszystkich, że Ryan idealnie się do tego nadaje. Aktor nie zaprzeczał ,że od dawna jest fanem zielonej latarni i że bardzo cieszy się z roli którą dostał. Martin Campbell, utożsamiany z Jamesem Bondem, a głównie z jego ostatnią odsłoną Casino Royale podjął się reżyserii. W projekcie wzięli udział również twórcy komiksowi. Scenariusz filmu został stworzony przez Marca Guggenheima i Michaela Greena. Zdjęcia do Zielonej Latarni ruszyły w połowie marca 2010 roku, a planowaną datą premiery filmu jest 17 czerwca 2011.

Powracając do efektów specjalnych i filmu - będą w nim odgrywać naprawdę dużą rolę, a akcja będzie rozgrywać się głównie w kosmosie .Okazało się ,że kostiumy latarników będą wygenerowane przez komputery w 100%.Jeśli do tego doliczymy używanie mocy pierścieni i nie tylko, to zdamy sobie sprawę że pod względem efektów specjalnych film jest bardzo złożony.

Pierwsze sceny o przygodach Hala Jordana będzą  kręcić się wokół wątku narodzenia pierwszego człowieka-zielonej latarnii znanego z komiksów.

Scenarzyści właśnie dlatego garściami korzystali z historii Emerald Dawn. Później do ekipy dołączył Geoff Johns, który przyczynił się do dużego wzrostu popularności komiksów z GLC.

Razem z Ryanem Reynoldsem dołączali też inni aktorzy, których obsadzili w kluczowe dla filmu role. U boku Hala Jordana znajdą się również Sinestro, Kilowog, Carol Ferris, Hector Hammond i Abin Sur.

Dochodzą też informacje o tym ,że produkcja GREEN LANTERN THE MOVIE ma być jedynie pierwszą częścią dla planowanej trylogii. Hal Jordan jest i był też ważnym członkiem dla drużyny Justice League of America i również tutaj jego obraz jest istotny. Stanowi on krok naprzód dla nowej ery DC Universe, przewidująca powołanie do życia spójnego Movieverse.

Warner Bros. pragnie uczynić z Green Lantern ogólnoświatową markę więc jest oczywiste ,że Green Lantern jest dla nich niezwykle ważne. Już został zapowiedziany serial animowany. Z czasem pewnie dojdą też gry video, figurki i inne gadżety. Może i nawet znajdzie się miejsce dla kolejnego pełnometrażowego filmu animowanego.

Na koniec chciałbym dodać jeszcze kilka rzeczy. Są to m.inn. informacje o obsadzie, zdjęcia oraz oficjalny opis filmu.

 

Oficjalny opis filmu

 

W nieskończonym i tajemniczym wszechświecie istnieje mała, ale potężna siła. Obrońcy pokoju i porządku nazywają siebie Korpusem Zielonej Latarni. Dzięki pierścieniom mocy posiadają oni nadnaturalne zdolności, które umożliwiają im utrzymywać pokój. Jednak, gdy nowy przeciwnik imieniem Parallax staje się śmiertelnym niebezpieczeństwem, które może zniszczyć istniejącą równowagę mocy, cała nadzieja w nowym i niedoświadczonym członku korpusu - Halu Jordanie z Ziemi. Nie cieszy się on uznaniem swoich nowych partnerów, gdyż jeszcze żaden ziemianin nie dostąpił zaszczytu noszenia pierścienia mocy. Jednak Hal okazuje się być brakującym ogniwem i dzięki determinacji, sile woli i człowieczeństwu szybko opanowuje umiejętności, jakie daje pierścień. Będąc w stanie przezwyciężyć swój strach Hal staje się kluczem w pokonaniu Parallaxa, by z czasem zostać najwybitniejszym członkiem Korpusu Zielonej Latarni

 

 

Obsada

 

Ryan Reynolds - Hal Jordan

Mark Strong - Sinestro

Blake Lively - Carol Ferris

Peter Sarsgaard - Hector Hammond

Temuera Morrison - Abin Sur

Jon Tenney - Martin Jordan

Tim Robbins - senator Hammond

Angella Bassett - Amanda Waller

Taika Cohen - Thomas Kalmaku

Jospeh Cintron - DEO Agent #3

Jenna Craig - Carol Ferris (w wieku 11 lat)

Armando Leduc - DEO Agent #2

Reżyseria - Martin Campell

Scenariusz - Greg Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim, Michael Goldenberg

Producenci - Donald De Line, Greg Berlanti

Muzyka - James Newton Howard

Dystrybucja - Warner Bros.

Budżet - 150 mln dolarów

Planowana data premiery - 17 czerwca 2011


     
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]