Young Justice - wywiad z Jesse'm McCartey'em

Obrazy artykułów: yj_cover.jpgNa serwisie Comics Continuum jest dostępny [angielski] wywiad z producentami nowego serialu animowanego "Young Justice".

 

Jest również dostępny wywiad z Jesse'm McCartneyem, który w YJ udzielił głosu Robinowi, na stronach USA Weekend. Aktor zdradził m.inn. że w serialu pojawi się kilka odcinków w których to właśnie Robin będzie głównym bohaterem. Dla [nie]znawców angielskiego wywiad z Jesse'm został przetłumaczony poniżej.

 

Jesse McCartney znany głównie jako piosenkarz w grupie Dream Street oraz z filmu Alvin i wiewiórki udzielił wywiadu dzięki uprzejmości Warner Bros Animation.

 

Czy jesteś fanem komiksów?

Nie, nigdy nie byłem fanem komiksów i nim nie będę, ale jestem wielkim fanem superbohaterów.

W dzieciństwie lubiłem oglądać Batmana,Supermana oraz Spidermana dlatego strasznie polubiłem kreskówki, a teraz biorąc udział w tym projekcie [Young Justice] jestem strasznie podekscytowany!

 

Jak doszło do tego, że zagrałeś Robina?

Już wcześniej pracowałem z reżyserem [Young Justice] w kilku innych projektach. Pewnego razu powiedział: "Musisz przyjść i użyczyć głos Robinowi żeby zobaczyć jak brzmi". Być może i miałem odrobinę za stary głos ale mnie wzięli. Ucieszyłem się bo przedtem robiłem wiele lektorów do bajek, i to jest coś, co naprawdę lubię robić. Świetne jest to, że można pracować z wieloma wspaniałymi ludźmi którzy robią to o wiele dłużej, a ja jestem najmłodszym facetem w ekipie. Gdy każdy udziela głosu do innych ról można myśleć i myśleć czyj to jest, a wtedy dopiero zaczyna się zabawa! Choć wygląda to [dla niektórych] na łatwe, potrzeba dużo nauki aby uzyskać prawidłowe brzmienie.

 

Możesz jeszcze wiele zrobić ze swoim głosem, zwłaszcza na ekranie. Czy udzielenie właściwego brzmienia czasem nie sprawia ci kłopotów?

Lubię to [udzielać głosu] i czuję ,że na przestrzeni lat jestem coraz lepszy. Tak, czasem jest to trudne zwłaszcza przy graniu rosyjskich głosów i dialektów przy których znalezienie prawidłowego brzmienia i akcentu zajmuje dużo czasu bo to przecież zupełnie inny język. Ale póki co, dobrze sobie radzę.

 

Oprócz picia porannej kawy, jak "opiekujesz się" głosem?

Oczywiście śpiewem. Jestem piosenkarzem i utrzymanie odpowiedniego głosu jest jak z instrumentem muzycznym: musisz trzymać[głos]w prawidłową melodię/brzmienie. Ja trenuję głos codziennie - siadam przed moim fortepianem i wykorzystuje swój talent, nie zawsze głos. Czasem wystarczy zagrać prawidłową melodię aby podtrzymać nastrój, tak ćwiczę swoje brzmienie.

 

Dick Grayson jest oryginalnym Robinem, ale on wychował się w komiksach, gdy przybrał go Batman. Nawet jeśli grasz go jako nastolatek to czy rzucanie trochę powagi do roli gdzie trzeba wykorzystać swoją siłę odrobinę go[Robina] martwi?

Absolutnie. Co prawda Robin chce być obok Batmana, ale jest gotów sam podjąć rozsądne decyzje. Kilka razy zauważysz ,że Robin jest naprawdę gotów poprowadzić zespół bohaterów przez kilka godzin. Zobaczysz jak w obliczu niebezpieczeństwa on[Robin]odnosi się do tego. Nie zapominajmy, że w serialu animowanym nadal jest dzieckiem. Wraz z upływem czasu, nawet w pierwszym sezonie, zaczniesz widzieć trochę więcej dojrzałości i zdasz sobie sprawę ,że w przyszłości Robin mógłby być równie potencjalny jak Batman.

 

Czy można dostać się do pracy razem z Brucem Greenwoodem bezpośrednio podczas nagrywania scenariuszy?

Podczas nagrywania w większości jesteśmy razem. Wyobraźcie sobie ,że jest 15 osób, a każdy ma inny harmonogram pracy. Wiele razy ,trudno jest dostać się z wszystkimi w jednym pokoju, ale w kilku pierwszych odcinkach jesteśmy tam razem i każdy wykonuje swoją robotę. Pamiętam ,że raz musiałem odstąpić od grupy i musiałem zrobić mały skrypt sam ,ale to naprawdę miłe kiedy wszyscy trzymamy się razem.

 

Czy w Young Justice będzie można zobaczyć epizod opierający się na pochodzeniu Robina, lub jego aktywności akrobata?

W serialu nie ma zbyt dużo fabuły opierającej się na jego pochodzeniu, ale kilka kluczowych odcinków gdzie jest wszystko o Dicku Graysonie oglądniecie już niedługo. W tych kilku odcinkach można będzie naprawdę skupić się na Robinie i jego historii. Dla pewności dodam ,że to będzie już w pierwszym sezonie.

 

Jakie bajki oglądałeś gdy byłeś dzieckiem?

Byłem wielkim fanem Mel Blanc. Animacja była świetna i pamiętam jak wielokrotnie próbowałem naśladować głosy bohaterów, cały czas jako dziecko. Oglądałem również Teenage Mutant Ninja Turtles i Captain Planet. Dorastałem na początku lat 80 i 90 więc miałem okazję oglądać wszystkie bajki jakie w tym czasie powstawały. W każdą sobotę siedziałem z miską Cheerios i oglądałem Alvin i wiewiórki.

 

 

Amerykańska premiera YJ miała miejsce już kilka dni temu. Wygląda na to ,że na polską premierę jeszcze troszkę musimy poczekać.

Moonlady 2010-11-28, 15:24
O ile w ogóle polska premiera będzie :/ Ja już od kilku lat czekam na polską premierę "The Spectacular Spider-Man" i nic. Wydaje się, że w Polsce kreskówki o superbohaterach tracą na popularności.
Silent 2010-11-28, 17:39
Nie do końca się z Tobą zgadzam. Po pierwsze w u nas bardziej popularne są dzieła DC, a po drugie CN przecież jest własnością Warner Studios, więc oczywiste, że to ich dzieła będą w pierwszej kolejności puszczane. Stawiam na to, że za jakieś pół roku się doczekamy. Kwestia jeszcze jaka będzie popularność w stanach.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?