Nawigacja
Arella
Kim jest Arella?Angela Roth

Arella, jest fikcyjną postacią świata komiksów DC. Urodzona na Ziemi jako Angela Roth, nigdy nie znała swoich rodziców. Arella jest również matką głównej członkini Młodych Tytanów - Raven.

Biografia

Życie na Ziemi

Wczesne życie Angeli Roth nie było usłane różami. Tuż po narodzinach została porzucona przez matkę, a o ojcu nigdy się niczego nie dowiedziała. Trafiła pod opiekę Stanu. Była przenoszona między różnymi ośrodkami opieki społecznej i rodzinami zastępczymi, które nie zbyt się nią interesowały. Doświadczenia te zrodziły w niej apatię, a kiedy religia przestała już dostarczać jej duchowej satysfakcji, zwróciła się w kierunku satanizmu. Jako młoda kobieta wstąpiła w szeregi kultu, który świadomie zamierzał przywołać diabła. Angela została ofiarowana jako potencjalna "Panna Młoda dla Szatana". Jednak na ich wezwanie pojawiła sie postać o bardziej anielskim niż demonicznym obliczu. Postać ta uwiodła Angelę, a dopiero dużo później ta odkryła, że współżyła z potężnym demonem zwanym Trigon. Demon pozostawił ją brzemienną. Przerażona próbowała uzyskać pomoc od Stanu, który ją zawiódł. W desperacji postanowiła odebrać sobie życie przedawkowując leki nasenne. Właśnie wtedy nawiedzili ją mieszkańcy wymiaru Azarath oferując swoją pomoc.

Wymiar Azarath

Lud Azarath to pokojowe społeczeństwo, które opuściło Ziemię całe wieki wcześniej, by rozpocząć nowe życie w Azarath. Rozpoznali, że Angela nosi w sobie dziecko Trigona i zaoferowali jej świeży start, zapraszając ją do wspólnej podróży do Azarath. Przekonali ją, że mogą strzec jej dziecko przed wpływem Trigona. Angela zgodziła się i została mianowana nowym Azaratańskim imieniem - Arella, które znaczy "Anioł Posłaniec".
Arella powiła córkę, którą nazwała Raven. Raven odziedziczyła wielką moc, po swoim demonicznym ojcu. Przywódczyni Azaratan (Azar), postanowiła, że Raven powinna być wychowywana z dala od matki, by zmniejszyć szanse na rowinięcie między nimi więzi emocjonalnej.
Arella miała złamane serce z tego powodu, lecz zgodziła się z radą Azar. Wiedziała, że zło Trigona zakorzeniło się w Raven i że demon nie spocznie próbując uczynić z niej swoją spadkobierczynię.
Gdy Azar umarła, Arella odzyskała Raven i wzięła jej wychowanie we własne ręce. Jednak o czym Arella nie wiedziała był fakt, że Azar połączyła część swojej nieśmiertelnej duszy z jej własną, by ochronić Arellę gdyby Trigon chciał się na niej zemścić.
Kilka lat później, Raven opuszcza Azarath i zmierza w kierunku Ziemi z zamiarem utworzenia grupy bohaterów, którzy będą dość silni by stawić czoło Trigonowi. Gdy Młodzi Tytani i Raven walczyli na Ziemi z Trigonem, Arella została w Azarath. Tytani i Raven przybyli do Azarath by prosić kapłanów świątyni o wsparcie w walce z demonem. Mimo iż ci odmówili, Arella nie mogła dłużej pozostać bierna, podczas gdy jej córka poświęcała wszystko. Zaopatrzyła Tytanów w środek do połączenia wymiaru Azarath z wymiarem z którego pochodzi Trigon i wspomogła ich w walce z nim. Pomogła otworzyć dziurę międzywymiarową, której Tytani użyli do wygnania Trigona. Zamiast powrócić do Azarath, Arella pozostała tam jako strażnik portalu, zapewniając bezpieczeństwo ludzkiej rasie przed jego gniewem.

Po jakimś czasie powróciła jednak na swoją domową planetę i założyła ranczo w Jackson Hole, Wyoming. Ranczo miało na celu zapewnić opiekę kobietom, które pogubiły się w życiu. W czasie swojej pracy na ranczu została zaatakowana przez Stowarzyszenie Grizlołaków (Wildebeest Society). Wraz ze stworami, pojawiła się dziwna forma energii przypominająca lwa, która zaatakowała i zabiła prawie wszystkich znajdujących się na ranczu. Zaskoczona Arella odkryła, że tylko energia z jej wnętrza ocaliła ją przed śmiercią. Nie wiedziała, że to energia Azar. Wtedy właśnie dowiedziała się, że Stoważyszenie Grizlołaków, poluje na wszystkich przeszłych i obecnych Młodych Tytanów. Powróciła do Nowego Yorku, gdzie połączyła siły z Angela RothSlade'm (Deathstroke Terminator) i Steevem Daytonem i drużyną Tytanów, by wspomóc ich w walce z Myśliwymi Tytanów. Odkryła, że przywódcą ich był były Tytan - Jeriho. Pośród pojmanych była jej córka. Śledztwo przeprowadzone, przez Tytanów wykazało, że baza operacyjna myśliwych znajduje się na Azarath. Po powrocie do Azarath Arella odkrywa, że po jego oryginalnej formie została jedynie pusta skorupa. Również dusze mieszkańców wymiaru zmieszały się z złą energią Trigona. To właśnie skażone złem dusze Azarath opętały Jeriho i użyły go do zemsty na Tytanach, których ciała chciały objąć pod kontrolę. Arella, wspomagana przez duszę Azar, przekazała swoją energię Tytanowi o imieniu Fantazm (Danny Chase) i dokonała egzorcyzmu oczyszczając dusze Azarath ze zła Trigona. Bitwa pochłonęła wiele ofiar, a sam Jeriho został zabity pzrez swojego ojca - Slade'a. Ciało Arelli na zawsze zostało scalone z Fantazmem, tworząc nowy byt.
Amy 2010-07-01, 20:47
świetnie Gwiazdka :] bardzo ciekawie Gwiazdka ^^'
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [4 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]