Sezon 1 Odc. 02 Siostry
Siostry
(Sisters)

Screen001Screen002Screen003

Streszczenie:
Po ciężkim dniu spędzonym na walce z potworami, najlepiej relaksuje się w wesołym miasteczku. Tam właśnie zastajemy Robina i Gwiazdkę, siedzących na diabelskim młynie i obserwujących sztuczne ognie. Jednak ten sielankowy nastrój nie trwa długo, dziewczyna zostaje porwana przez dziwną, mechaniczną "ośmiornicę". Lider wzywa resztę Tytanów na pomoc i razem udaje im się pokonać maszynę. Po powrocie do Wieży Tytani zastają w niej niezwykłego gościa: na Ziemię przybyła siostra Gwiazdki, Kometa. Tytanka dostaje od niej prezent - olbrzymi diament. Drużyna jest zachwycona przybyszem, gdyż Kometa wydaje się znać na wszystkim: medytuje, ma poczucie humoru i wielką siłę. Nie cieszy to zbytnio Gwiazdki, ponieważ starsza siostra skupia na sobie całą uwagę Tytanów. Wieczorem Kometa proponuje wspólne wyjście na imprezę, na co przystają wszyscy, nawet Raven. Gwiazdka czuje się coraz bardziej niepotrzebna, a na dyskotece jej nastrój jeszcze się pogarsza. Tymczasem w kierunku Ziemi zostają wysłane trzy ośmiornice... Kiedy zdołowana Gwiazdka siedzi samotnie na dachu dyskoteki, przychodzi do niej Robin i próbuje ją pocieszyć. Jednak chłopak szybko zostaje porwany do tańca przez starszą Tamarankę. Po chwili na samotną dziewczynę na dachu napadają roboty. Tytani ruszają na pomoc, ale to Kometa pokonuje maszyny. Zachwycony Cyborg proponuje jej przyłączenie się do drużyny. Załamana Gwiazdka decyduje się na opuszczenie Ziemi. W ostatniej chwili zatrzymuje ją Robin, ale gdy próbuje ją przekonać do pozostania, Tamarankę porywa statek kosmiczny. Obcy chcą ja przewieźć na Centauri, by zapłaciła za to, co uczyniła. Nie wiedzą, że Robin dostał się na statek. Graysonowi udaje się zmusić go do lądowania... Z wraku pojazdu wychodzą dwaj kosmici i oświadczają, że są Centauriańską policją, a Gwiazdka jest oszustką i przestępczynią, na co dziewczyna zaprzecza. Robin domyśla się, że zaszła pomyłka i to Kometa jest kryminalistką. Gwiazdka rusza w pościg za siostrą, próbującą opuścić Ziemię i zatrzymuje ją. Siostry zaczynają walkę. Przerywa ją kosmiczny policjant, aresztując Kometę.

Ocena:
W "Siostrach" możemy porównać sobie dwie osobowości - wrażliwej i empatycznej Gwiazdki oraz pewnej siebie i wręcz zaborczej Komety. Ta ostatnia z początku wydaje się być o niebo lepsza od młodszej siostry, zna się na wszystkim, ma klasę i wie, gdzie urządzają fajne imprezy. Jednak okazuje się, ze nie należy oceniać kogoś na pierwszy rzut oka. Kometa to bezwzględna oszustka, która jest gotowa wpakować do więzienia nawet własną rodzinę. Widzimy, że wrażliwość nie oznacza słabości.
Ogółem: Można obejrzeć, szczególnie ze względu na Kometę, której postać będzie się przewijać jeszcze w późniejszych odcinkach.

Cytaty:
- Gwiazdka: Dla mnie cała Ziemia jest odjazdowa.
- Robin: Najlepsza planeta, na jakiej byłem.
Hmm... Czyżby Robin też był kosmitą?
- Kometa: Z drogi, smarki, z drogi, smyki! Idzie królowa galaktyki!
Zabalowała dziewczyna...
Ola26 2010-03-21, 15:50
Z drogi, smarki, z drogi, smyki! Idzie królowa galaktyki! hahaha nie moge z tego ;]
Schatten 2010-03-22, 00:26
No wiesz, całkiem możliwe, że Robin to kosmita, nikt tego nie wyklucza, nie? XD Ale Kometa pojechała z tym hasełkiem, jak to pokazałam kumpeli, to teraz jak idziemy przez korytarz w szkole, to cały czas to powtarza XD
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]