Nawigacja
Terra


Terra
 (łac. Ziemia)

Prawdziwa tożsamość: Tara Markov

Przynależność: New Teen Titans

Rodzina: Geo-Force (Brion Markov -przyrodni brat z Outsiders'ów)

Twórcy postaci: Marv Wolfman, George Pérez

Pierwszy debiut: grudzien, 1982 rok, "New Teen Titans"  vol.1 #26 

Terra jest fikcyjną antybohaterką z wydawnictwa DC Comics. Ma przyrodniego brata Brion'a Markov'a - dziedzica tronu małego królestwa w Europie. Jest nieślubną córką monarchy, narodowości Markowiańskiej.

W  "New Teen Titans : The Judas Contract" (seria komiksów z numerów Tales of the Teen Titans vol.2  #42 do #44 oraz Teen Titans Annual vol.1 #3. Terra knuje spisek z Deathstroke'em (Slade'm Wilsonem) przeciwko grupie New Teen Titans, w której była "kretem". 

Moce 

Tara zyskała swoje moce dzięki dr. Heldze Jace. Jest geomorfem - czyli osobą obdarzoną mocą kontroli żywiołu ziemi, co znaczy, że do jej umiejętności zalicza się:

-tworzenie ziemnych tworów,

-wywoływanie wstrząsów sejsmicznych (trzęsienie ziemi),

-wywoływanie lawin,

-poruszanie się na latających skałach,

-geokineza

Terra II

W wyniku walki Terry z Tytanami w sprawie jej zdrady, Tara zginęła. Po jakimś czasie pojawiła się Terra z alternatywnej przyszłości, która używała swojej mocy do czynienia dobra. Po badanaich prowadzonych przez jej przyrodniego brata, stwierdzono, że nowa Terra ma takie same geny jak poprzednia. Twórcą postaci są Marv Wolfman i Tom Grummett. Sama postać zadebiutowała we wrześniu 1991 roku w magazynie "New Teen Titans" vol. 1 #79

Terra III

Atlee-jest to trzecia Terra, która debiut miała w numerze "Supergirl" vol.5  #12 oraz "Teen Titans Annual" vol. 4 #1 w lipcu 2012 roku. Postać stworzyli Tom DeFalco i Scott Lobdell.

Serial Teen Titans (2003-2006)     

W serialu animowanym z 2003 roku Terra ukazana jest jako szczupła, blondowłosa dziewczyna o błękitnych oczach. Zadebiutowała w odcinku "Terra" drugiego sezonu. Poznaje Młodych Tytanów gdy ucieka przed wielkim stworem przypominającym skorpiona. Wygląda na nieumiejącą się obronić, lecz gdy Tytani chcą jej pomóc używa mocy i rozprawia się z potworem. Tytani przyjmują ją w swoje progi, ale po tym, gdy ujawnia swoją tajemnicę Bestii, myśli że drużyna i tak się domyśli. Ostatecznie dochodzi do tego, że Robin domyśla się sytuacji, z czego jej tajemnica wyszła na jaw. Ucieka krzycząc, że Bestia ją okłamał.

Pojawia się ponownie w odcinku "Nowy Tytan" i po ocaleniu z Tytanami Wieży zostaje przydzielona do drużyny. W kolejnym odcinku pt. "Zdrada" pisze wiadomość najprawdopodobniej do Slade'a. Po krótkim czasie idzie z Bestią na randkę, aby odciągnąć go od robotów Slade'a, które opanowały wieżę. Jednak Slade znajduje Terrę z Bestią na diabelskim młynie.  Terra ucieka, a Bestia dowiaduje się wszystkiego od Slade'a. Dziewczyna postanawia przejść całkowicie na stronę zła i staje się wspólniczką Slade'a. W "Niewyrównane rachunki cz.1" pozbywa się Tytanów każdego pokolei. Twierdzi, że są już martwi gdy jednak w drugiej części odcinka ("Niewyrównane rachunki cz.2") Tytani powracają i walczą z nią, lecz ta wspomaga się Ternionem i kontrolowaniem jej mocy przez Slade'a.

W ostatecznej walce dziewczyna powstrzymuje wybuch wulkanu i ginie. 

W ostatnim odcinku piątego sezonu, pojawia się dziewczyna identycznie podobna do Terry, lecz po wielu próbach Bestii przywrócenia jej pamięci, zostaje ona przy swoim normalnym życiu i nie posiada mocy. Wygląda na to, że nie chciała pamiętać kim była lub naprawdę niczego nie pamięta.

 

Znalezione obrazy dla zapytania teen titans go terraTeen Titans Go! (2013)

Terra pojawia się kilka razy. Między innymi w odcinkach:

-"Terra-ryzuje"

-"Moją bądź"

-"Skały i woda"

-"Operation dude rescue part 1"

-"Operation dude rescue part 2"

Widać ją chwilowo także w odcinku "Taniec Spaghetti".

W obydwu wersjach serialu oryginalnego głosu użycza Ashley Johnson.

 

Znalezione obrazy dla zapytania NEW TEEN TITANS TERRAKomiksy

Tara wystąpiła w wielu seriach komiksów o Młodych Tytanach, np. w takich jak:

-"Teen Titans Go!"  z 2006 roku

-"New Teen Titans"

-"Teen Titans Annual"

 

Ciekawostki: 

1.W "New Teen Titans: The Judas Contract" ukazano romans Terry ze Slade'm. Sytuacja w komiksie wzbudza kontrowersje.

2. W 2017 roku ma się pojawić film animowany na podstawie komiksu "New Teen Titans: The Judas Contract", w którym pojawi się Terra. W klipie widać, że jest ubrana jak w komiksie z lat osiemdziesiątych.

3. W Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics ma się ukazać "New Teen Titans: The Judas Contract", w którym jedną z głównych postaci będzie Terra.

 

Autor opisu: Dark Rose 

Gwiazdeczka 2016-10-30, 17:04
Bardzo dobrze piszesz. Świetny artykuł Robin :)
Dark Rose 2016-10-30, 20:11
Dziękuję i za komplement i za życzenia Gwiazdka :D ♥ (a i za drobne poprawki też dziękuję ^ ^ )
LaVrence 2016-11-11, 10:10
Fajny artykuł, Terra jest naprawdę ciekawą postacią z TT. Miedzy innymi dlatego, ze jako jedyna postać w serialu stała się pełnoprawnym szóstym Tytanem. No i jeszcze ta cała sytuacja ze Saldem.Robin :)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [6 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]