Teen Titans GO! Easter-eggs # Nawiązania do gier video

Odcinek Młodych Tytanów Akcja! pt. Nawiązania do gier wideo, jest małym wspomnieniem kilku gier na konsole starej generacji. Każda z nich, która pojawiła się w odcinku ma swój prawdziwy odpowiednik. W tym artykule przybliżę wam każdą z tych gier oraz napiszę o paru ciekawostkach.

                                                     

Spójrzmy na sam Kartridż z tzw. Imaginacją. Jest on wzorowany na tych z konsoli Nintendo Enterteiment System czyli „oryginalnemu” odpowiednikowi naszego rodzimego Pegasusa. Z kolei naklejka na kartridżu jak łatwo zauważyć nawiązuje do popularnego memu: „Nyan Cat”.

                             

 
Myślę że każdemu kto miał styczność z konsolą na kartridże, trafiła się sytuacja gdy gra, która to miała być włączona odmawiała definitywnie posłuszeństwa. Co należało zrobić w tej sytuacji?  Wystarczyło subtelnie dmuchnąć w styki kartridża. Metoda ta miała podobno za zadnie oczyścić styki z ewentualnego kurzu utrudniającego odczyt. Choć wcale nie była za bardzo  zalecana , gdyż wraz z powietrzem na styki przenosiła się wilgoć, która to mogła powodować korozję. Ale zazwyczaj gra po "dmuchnięciu" zaskakiwała tak też ta metoda okazywała się bardzo pomocna;).

 

Pierwszą grą z którą to spotykamy się w odcinku jest: Legendarna przygoda Gwiazdki, będąca nawiązaniem do gry The Legend of Zelda.

 

                             

                            

 

Gra opowiada o przygodach Linka w fantastycznej krainie Hyrule. Kolejne gry z serii pojawiają się po dziś dzień na konsolach Nintendo. Jednakże o kartridż z grą na naszego rodzimego Pegasus'a było dość trudno. Dlaczego? Otóż gra zawierała dość prosty system zapisu, który wymagał specjalnej konstrukcji nośnika z małą bateria. O co w przypadku kopii gier z nieznanego pochodzenia było trudno.

 

                             

                            Niebezpieczne jest iść samemu weź to!

 

Następnie spotykamy Raven w grze Koleś-kółko, która jest odpowiednikiem na pewno znanej gry czyli Pac-Man'a. Tak dla przypomnienia gra polega na zbieraniu żółtych kropek przy jednoczesnym unikaniu duszków. Po zebraniu wszystkich kropek przechodzimy do kolejnego etapu. Nasza bohaterka wciela się w tego tak jakby złego duszka;)

                            

Gra ma status iście kultowej, dlatego też dziś bez problemu możemy znaleźć wiele jej odmian jak i wariacji. A nawet serial animowany.

 

Cyborg z kolei wciel się w bohatera gry Łowca placków będącej odpowiednikiem gry Spy-hunter z konsoli NES. W grze wcielamy się w tytułowego Łowcę szpiegów i w przeciwieństwie do Cyborga, jeździmy z dużą prędkością i przy użyciu różnorakich gadżetów likwidujemy wrogie nam pojazdy. 

                            

                            

 

Niestety oryginalna wersja gry nie zawierała żadnych cukierni z plackami, a szkoda;) Pamiętam jeszcze mały trik związany z ową grą. Gdy gra była na ekranie startowym wystarczyło kilka razy lekko odłączać kontroler a następnie go podłączać. Tym sposobem nasz pojazd nie „czuł” dobrze podłoża i można było poruszać się poza jezdnią.

 

Bestia w roli żaby jest niczym bohater gry Frooger, polegającej na przekroczeniu ulicy w taki sposób aby nie zostać rozjechanym przez przejeżdżające pojazdy. Zadaniem jest po prostu przekraczanie ulicy, ot co;)
                 

                         


W przypadku Robina bez wątpienia mamy do czynienia z grą o przygodach hydraulików czyli Super Mario.

                         

 

Choć jedyny przeciwnik, którego spotyka Robin na swojej drodze czyli ślimak. Bardziej kojarzy się z grą Adventure Island.

                        

Ratuj księżniczkę brachu!

I to było by na tyle w temacie tego odcinka. Aby opisać te ciekawostki  musiałem cofnąć się w czasie o ponad 15 lat, ale nawet warto było. A to co między innymi tam widziałem, powyżej spisałem. Mam nadzieję ze choć troszkę zaciekawiłem was takową interpretacją odcinka.

TypowySlade 2016-04-30, 16:44
Świetne! Tak trzymaj
Gwiazdeczka 2016-04-30, 17:20
Ciekawy pomysł na artykuł i super, że zechciałeś poświęcić nań czas Robin :)
Jak zawsze dobra robota! Reyze Smile
LaVrence 2016-04-30, 22:50
Dziękuje bardzo!Robin :)
Kris Blue 2016-05-05, 00:01
liczyłem na troche więcej ... albo to opis sugeruje żeczy których nie poruszono w artykule ...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 67% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 33% [1 głos]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]