Papierowe modele Młodych Tytanów

cubeecraft_1

Cubeecraft to proste aczkolwiek urocze papierowe modele, które to możemy złożyć sami. Ich nieskomplikowanie oraz prezentacja zaciekawią niejedną osobę. Do wykonania owych dzieł będą nam jedynie potrzebne: nożyczki, drukarka, nieco sztywniejszy papier, ostry nożyk oraz klej. Pewna doza cierpliwości również będzie mile widziana. Ale spokojnie, całość jest bardzo przystępna i nie wymaga od nas specjalnych umiejętności.

Szablony do wykonania owych modeli znajdziemy w internecie. Różnorodność ich jest naprawdę bardzo szeroka. A można znaleźć wśród nich m.in: postaci z komiksów, filmów, gier, czy nawet realne osoby jak np. polityków. Co bardziej pomysłowe - osoby mogą sporządzić własne szablony, czy może nawet siebie w wersji papierowej? Dla nas najważniejsze są oczywiście szablony „Młodych Tytanów”.

Jak zabrać się do stworzenia papierowych modeli „Tytanów”? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 

Niniejszy artykuł ma na celu ogólne zapoznanie z tematem dotyczącym papierowych modeli „Cubeecraft”, a także paroma radami, które to mogą okazać się przydatne przy rozpoczęciu ich składania.

 

Zaczynamy!

Jako przykład omówię model Cyborga, gdyż jest on najbardziej oczywistym modelem, który to nie posiada dodatkowych szczegółów.

(Klikamy tutaj) i wybieramy szablon naszego pół robota:

cubeecraft_2

 


Co do drukowania, sądzę, że dobrze byłoby wydrukować szablon na nieco sztywniejszym papierze. Możemy oczywiście zrobić wydruk na normalnym papierze, a następnie podkleić szablon np. na bloku technicznym. Kiedy szablon mamy już gotowy, czas na jego wycinanie oraz składanie. W tych sprawach przedstawiam Wam poniżej kilka rad:

A. Podczas wycinania korzystamy z wygodnych nożyczek, aby nie uciąć przypadkiem modelu bądź siebie;). Robimy to spokojnie, nie spieszając się

B. Trafiając na węższe miejsca czy mniejsze elementy wspomagajmy się nożykiem bądź też mniejszymi nożyczkami.

cubeecraft_3

C. Przy większych skrzydełkach szablonu są białe linie, robimy w nich nacięcie nożykiem. Tak, aby przy składaniu mogło wejść w nacięcie mniejsze skrzydełko o tej samej literze.

D. Pod prostokątem z twarzą Cyborga znajduje się kwadrat. Mamy na nim dwie równoległe linie. Linie te nacinamy gdyż jest to miejsce dzięki, któremu połączymy głowę z tułowiem. Nacięcia mogą być troszkę większe, aby uniknąć ewentualnych problemów z łączeniem owych elementów.

E. Wykonujemy nacięcia również w tułowiu. Tniemy dwie pary szarych skośnych linii, w tym miejscu dołączymy złożone przez nas rączki. A także robimy nacięcie w parze równoległych linii(kwadrat posiadający mniejsze skrzydełka), jest to z kolei miejsce połączania tułowia z nogami.

F. Składanie modelu nie wymaga użycia kleju, choć w razie napotkania problemu nie zaszkodzi się nim wspomóc.;)

Pamiętajmy że papier jest delikatny, tak też nie róbmy niczego na siłę bo możemy niechcący uszkodzić szablon.

Szablon składamy zaginając poszczególne ściany tak, aby utworzyć bryłę. Większe skrzydełka szablonu zaginamy, aby we wcześniejsze nacięcie mogło wejść również zagięte mniejsze skrzydełko. W ten sposób składamy model bez użycia kleju. Robimy to cierpliwie i w miarę dokładnie. Dwie nieco wyższe ściany u góry tułowia (po jego złożeniu), łączą się z nacięciami u spodu głowy. Nogi postaci również łączymy podobnie, po ich złożeniu dwie ściany będą wyżej wystawać. Dzięki czemu złączymy je z nacięciami u spodu tułowia. Z kolei rączki postaci po złożeniu będą miały dwa wystające elementy z boku, które to służą do połączenia ich z tułowiem. Rączki wpinamy oczywiście z boku tułowia w nacięte wcześniej skośne linie. 

Przykładowy film w, którym składany jest szablon postaci „Mario”. Myślę, że zapoznanie z nim wielu osobom bardzo rozjaśni całą sprawę: (Kliknij tutaj)

 

Gotowy model może strzec naszego biurka, kwiatów na oknie, książek, komputera. Jeśli ktoś ma dość specyficzne „potrzeby” może go np. zatopić czy też spalić – Ostrożnie z ogniem!:D

To wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. Tego typu modeli jest całe mnóstwo w internecie, a i również my możemy przy odrobinie samozaparcia tworzyć tego typu szablony. Musze przyznać, iż pomimo prostoty część szablonów posiada naprawdę interesujące szczegóły. Przykładowo: Gwiazdka (po złożeniu) posiada również charakterystyczną dla swej postaci dłuższą fryzurę.

 

Na koniec kilka przydatnych linków z szablonami:

(Kliknij tutaj) oraz (Kliknij tutaj)

 

A także, abyście nie musieli szukać, od razu Wam załączam (kliknij w nazwę):

Slade

Kometa

Czerwony X

 

Mam nadzieje, że choć troszkę zainteresował Was artykuł, oraz że przybliżyłem Wam w miarę możliwości tę szeroką tematykę. Zaletą tych modeli jest również to, iż składa się je intuicyjnie, bez żadnych skomplikowanych instrukcji. A swoją prostotą i urokiem naprawdę potrafią zadziwić.

 

 

 

 

 

Zwinny 2015-07-16, 20:18
Kawał dobrej roboty Gwiazdka :D Ciekawy poradnik Robin :)
Gwiazdeczka 2015-07-16, 23:39
Fajna sprawa z tym Gwiazdka :D Dotychczas robiłam wycinanki 2D, podklejałam kilkukrotnie, żeby usztywnić i tym sposobem tworzyłam np. postacie-zakładki do książek/zeszytów. Ale takie Minecraftowe postaci 3D to już większe wyzwanie! Gwiazdka :D
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]