Teen Titans #21

Teen Titans 21Tytuł komiksu: Lights Out – The New Kid (Część 1/3)
Data wydania: Kwiecień 2005 (USA)
Scenariusz i rysunki: Geoff Johns, Mike McKone
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Mario Alquiza
Liternictwo: Comicraft
Ilość stron: 25

Star City. Green Arrow został ogłuszony przez Dr. Artura Lighta i przeniesiony do jego kryjówki, krótko po tym jak zdołał powstrzymać napad na bank. Przestępca decyduje się wyjawić swój plan i informuje Olivera o tym iż zamierza zemścić się na Tytanach za przeszłość. Dzięki ingerencjom umysłowym ze strony Justice League of America, bohaterowie wcześnie łatwo dawali sobie radę z pokonywaniem przeciwnika.

Tym czasem do San Francisco przybywa Mia Dearden, nowa pomocnica Green Arrowa. Została właśnie przyjęta do drużyny i dzisiaj wypada jej pierwszy dzień. Krótko po dostaniu się do miasta, udaje się do Wieży Tytanów. Na miejscu znajduje bohaterów biorących udział w treningu. Nowa członkini nie zdała sobie sprawy z tego, że Młodzi Tytani tylko ćwiczą i natychmiast wystrzeliła strzałę w kierunku Cyborga. Efekt? Został on „zamrożony”…

Na szczęście drużyna potraktowała to z przymrużeniem oka i oprowadziła nową „Speedy” po wieży. Cyborg wszedł z nią do pokoju gdzie podarował jej prezent od Roya Harpera – futerał na strzały. Speedy była zachwycona, ale rozmowę dwójki przerwał Bart wbiegając do pokoju i mówiąc o kolejnym alarmie…

Okazało się, że Dr. Light przejął kontrolę nad Franklin Institute w Filadelfii i jest w posiadaniu zakładników. Jednym z nich jest Zielona Strzała. Zdesperowany przestępca żąda natychmiastowego przybycia Tytanów na miejsce, a jeśli tylko pojawi się ktoś inny Oliver zginie.

Zaraz po zakończeniu rozmowy Tytani weszli w kontakt z Outsidersami oraz Justice League of America. Arsenal zgodził się aby pomóc i mówi, że niedługo on i jego drużyna wkroczą do akcji. Mia sprzeciwiła się całości, przypominając, że Dr. Light chce tylko Tytanów. Starfire miała jednak pewne plany…

Flash ostrzega Tytanów przed tym, że Light jest inny niż go pamiętają i znacznie groźniejszy. Oznacza to, że trzeba potraktować całą sprawę na poważnie, zwłaszcza, że przetrzymywani są zakładnicy. Drużyna wkrótce udała się do Filadelfii i weszła do budynku w którym znajdował się przestępca. Już z samego początku bohaterowie ujrzeli zaślepiające światło, a po chwili Light przystąpił do ataku.

Uwagi

  • Mia Dearden stała się nowym „Speedy” na łamach Green Arrow #45 (v3). W zeszycie #46 bohaterka po raz pierwszy spotkała się z Teen Titans, a numer później dołączyła do nich jako nowa Tytanka.
  • Mia zaliczyła oficjalny debiut jako członek Tytanów właśnie w numerze #21 serii Teen Titans v3 (opisywany powyżej zeszyt).
  • Starfire pojawia się w tej historii nie jako członkini Teen Titans, a grupy The Outsiders.
  • Dr. Light zaliczył także kilka występów w serialu animowanym Młodzi Tytani i mini serii NEW teen titans, gdzie Tytani pokonali go bez problemów.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?