Zobacz temat
 
[Urodziny 2021] Eliksir Poprawy Nastroju
Jak wszyscy doskonale wiemy, w piątek obchodzimy najważniejsze święto w Internecie Bestia ;). Niestety, doba ma tylko 24 godziny i prędzej czy później urodziny serwisu się skończą. Już niedługo zakończymy świętowanie i powrócimy do szarej, listopadowej rzeczywistości…
A co, jeśli powiem wam, że istnieje sposób na zatrzymanie dobrego nastroju, który w tym tygodniu nam wszystkim towarzyszy?
Po długich godzinach spędzonych w najstarszej bibliotece w Jump City, burzliwych konsultacjach i pewnym nielegalnym włamaniu do pokoju jednego z Tytanów przynoszę wam tajną recepturę na Eliksir Poprawy Nastroju. Jego skuteczność jest w 100% potwierdzona , a do tego możecie wykonać go ze składników, które większość z was już posiada w domu. Jedyna uwaga jest taka, by nie stawiać go w pobliżu źródeł ognia oraz wszelkich książek dotyczących smoków.
Jeśli jesteście początkującymi adeptami magii i macie chrapkę na ten przepis, zapraszam do wspólnego warzenia!
titansgo.pl/upload/img/6194370d1313b.png

Potrzebne składniki:
- jedna szklana butelka, którą można na stałe zamknąć. Przed użyciem najlepiej jest takie szkło potraktować łzami potępionych dusz, ale wrzątek też powinien poradzić sobie z odkażaniem;
- ślina jednorożca
- memy w proszku
- pojemnik, w którym będzie wam się wygodnie mieszało składniki;
- woda źródlana zbierana w Noc Świętojańską, od biedy wystarczy kranówka
- drewienko z zasuszonego konara wolemi szlachetnej
- śmiech serwisantów w płynie
Zdaję sobie sprawę, że tego ostatniego składnika możecie akurat nie mieć w swoim alchemicznym arsenale, ale nie bójcie żaby – wersję syntetyczną bez problemu znajdziecie u najbliższego znachora. Pamiętajcie również o podstawowej zasadzie warzenia jakiegokolwiek eliksiru: narzędzi używanych do warzenia NIE WOLNO wykorzystywać do innych czynności, zwłaszcza do gotowania. Umówmy się, nikt nie chce zostać przez przypadek opętany.
Oprócz podstawowych składników możecie się także pokusić o: kartę z najstarszej księgi z zaklęciami, krew i pióra kruka, rytualną świecę i woskowany sznur. Naładowane energią księżyca kamienie szlachetne również są mile widziane.
titansgo.pl/upload/img/619437d56e839.jpg

Instrukcja
1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie stanowiska pracy – ślina jednorożca farbuje wszystko, czego tylko dotknie, dlatego stary fartuch i gruby karton to dobry pomysł. Przygotujcie składniki i upewnijcie się, że butelka jest czysta i sucha.
2. Do słoika/miski wsypujemy sproszkowane memy. Na dobry początek wystarczy dwie czy trzy szczypty, finalna ilość zależy od wielkości butelki, w jakiej eliksir będziemy przechowywać.
3. Dodajemy śmiech serwisantów. Od jego ilości zależy gęstość wywaru, dlatego nie należy przesadzać z jego ilością. Najlepiej jest pokryć mazią dno pojemnika, w którym mieszamy składniki.
4. Dolewamy jedną kroplę śliny jednorożca oraz pół szklanki wody źródlanej. Mieszamy powoli za pomocą drewienka zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez pełną minutę, powtarzając trzykrotnie „Azarath, Metrion, Zinthos”.
5. Miksturę odstawiamy na 15 minut. Po tym czasie zlewamy ją do butelki, inkantując „Hezberek Et Morine...Gost Wenthen Verbis Nex...Ind Obrium, Bis Pendrule...Paran Sic Cortis Rex!”. Po przelaniu dolewamy wody, by wypełnić butelkę w ¾ objętości. W tym momencie możemy również skorygować ilość memów i śmiechu. Interesuje nas gęstość podobna do ciasta naleśnikowego.
6. Dolewamy więcej wody, tak by wypełnić butelkę. Zamykamy ją zaklęciem „Kalazon Racashos Endarath” oraz korkiem.
Dla lepszego zabezpieczenia szyję butelki można owinąć woskowanym sznurem, a korek zalać woskiem wytopionym z rytualnej świecy. Krew i pióro kruka używamy do zapisania nazwy eliksiru na karcie z księgi, którą przytwierdzamy do butelki. Warto jest także zapisać datę uwarzenia – o ile eliksir wykonany z wody zbieranej w Noc Świętojańską nigdy się nie psuje, tak ten wykonany ze zwykłej kranówki może wytracać magiczne właściwości po około sześciu miesiącach. Pamiętajcie, że raz zakorkowana butelka nie powinna być nigdy otwierana, a już na pewno nie wolno tego eliksiru spożywać!
Gotowy eliksir prezentuje się tak:
titansgo.pl/upload/img/619437e20d325.jpgtitansgo.pl/upload/img/619437dd431f8.jpgtitansgo.pl/upload/img/619437dbad7d3.jpg

*spoiler*

A dla ciekawskich eliksiry w akcji:
https://youtu.be/...
Tak przygotowany eliksir wraz z kamieniami odstawiamy na półkę z resztą magicznych przyrządów i składników, aby mógł odpocząć i naładować się dzisiejszą atmosferą. Od teraz za każdym razem, kiedy wasz nastrój się popsuje, wystarczy że potrząśniecie eliksirem, a jego magia przypomni wam o dzisiejszym dniu i od razu poprawi humor .
Mam nadzieję, że podobała wam się ta magiczna przygoda. Koniecznie pochwalcie się zdjęciami swoich eliksirów i dajcie znać, czy mam wykradać więcej przepisów z ksiąg Raven.
Miłego świętowania! Gwiazdka :D

PS. Dla wszystkich osób niemagicznych, które też szukają sposobu na poprawienie nastroju, przygotowałam instrukcję na bardzo przekonującą podróbkę Bestia ;). https://drive.goo...sp=sharing
Za redakcję oraz podrasowanie zdjęć serdecznie dziękuję Ravennie Bestia ;)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Przejdź do forum: