Zobacz temat
 
MiniNW - the interactive comic series
Moi drodzy. Tym razem na poważnie. Albo średnio poważnie.
Aczkolwiek mamy do czynienia już z konkretami. Zdecydowałem się
odpuścić tworzenie gry w Dreams, a zamiast tego silnik gry wykorzystywać do stworzenia komiksów.

Powodów dla których podjąłem następującą decyzję jest mnóstwo. Dla ciekawych:
- gra przede wszystkim wykłada ogromnego nakładu pracy, szczególnie przy animacjach
- kod gry jest bardzo złożony i choć w formie gadżetów czy różnorakich naklejek, to jeśli wszystko nie jest zapięte na ostatni guzik to niestety lubi się sypać i powoduje, że prace często trzeba zacząć od podstaw
- o ile animacje są trudne do uzyskania, tak już zrobienie z poszczególnych kadrów/klatek scen komiksowych nie należy do skomplikowanych
- treści będzie więcej, częściej i szybciej.


Na sam początek ruszamy od miniProjektu. Uważam, że to doskonała forma zabawy, a poza tym łatwo sprawdzić jakie jest zainteresowanie tego rodzaju przedsięwzięciami.

Przed wami ląduje pierwszy zeszyt MiniNightwatch - the interactive comic series! To nie tylko komiks, to interaktywny mini komiks! A co lepsze pod koniec każdego rozdziału, publiczność - czyli Wy! - podejmuje decyzję co do tego w którym kierunku podąży fabuła! Wygrywa droga demokracji - czyli im więcej głosów za daną opcją, tym lepiej. Głosujecie w postach i komentarzach w tym temacie. Zbędnie nie przedłużając, miłego czytania!

Page 1-2
i.ibb.co/fxj9Dcn/mini-NIGHTWATCH1.png i.ibb.co/m9Pd6pN/mini-NIGHTWATCH2.png

Page 3-4
i.ibb.co/cgn6G5d/mini-NIGHTWATCH3.png i.ibb.co/d5p3sVM/mini-NIGHTWATCH4.png

Page 5-6
i.ibb.co/4ssnS3N/mini-NIGHTWATCH5.png i.ibb.co/qpVqyg2/mini-NIGHTWATCH6.png

Page 7-8
i.ibb.co/hf8KYqW/mini-NIGHTWATCH7.png i.ibb.co/6gXwYGX/mini-NIGHTWATCH8.png

Page 9-10
i.ibb.co/McZvS4x/mini-NIGHTWATCH9.png i.ibb.co/By7BfR7/mini-NIGHTWATCH10.png

Page 11-12
i.ibb.co/FhwpGH6/mini-NIGHTWATCH11.png i.ibb.co/gzhpQ8H/mini-NIGHTWATCH12.png

Page 13
i.ibb.co/D7YkCLH/mini-NIGHTWATCH13.png
Czemu ja zawsze wyczuwam, w którym momencie wejść na serwis, żeby zastać twojego świeżo opublikowanego posta w temacie NW? XD

Kapitalna robota. Twoje twory czynią dzień lepszym xD. Komiks jest przezabawny - takiego obrotu spraw się nie spodziewałam XD
Z neta wziąłeś ten rysunek Goku czy to twój? DA Smirking

A kto powinien wygrać starcie? Hm...
Znając życie, Silent by wygrał każde, nie oszukujmy się, więc teoretycznie powinien wygrać DA dla odmiany...
Co powiesz na propozycję remisu? Może wyszłaby z tego jakaś śmieszna historia.
Gwiazdeczka napisał(a):

Czemu ja zawsze wyczuwam, w którym momencie wejść na serwis, żeby zastać twojego świeżo opublikowanego posta w temacie NW? XD

Nie wiem jak to robisz, zawsze jesteś pierwszą osobą komentującą i cenię sobie Twoje opinie Gwiazdka :D

Gwiazdeczka napisał(a):
Kapitalna robota. Twoje twory czynią dzień lepszym xD. Komiks jest przezabawny - takiego obrotu spraw się nie spodziewałam XD
Z neta wziąłeś ten rysunek Goku czy to twój? DA Smirking

A kto powinien wygrać starcie? Hm...
Znając życie, Silent by wygrał każde, nie oszukujmy się, więc teoretycznie powinien wygrać DA dla odmiany...
Co powiesz na propozycję remisu? Może wyszłaby z tego jakaś śmieszna historia.


Dziękuję. Rysunek Goku nie jest mój, rysował go ktoś w Dreams prawdopodobnie kontrolerem ruchowym. Ja nie mam takiego talentu. Moje zdolności widać w rysunku Silenta i DA na gazecie XD Ogólnie w Dreams wygląda to tak, że każda rzecz udostępniona publicznie w grze jest dostępna do wykorzystania/zremiksowania. Daje to pole do popisu nawet jeśli ktoś nie projektuje od zera.

Remis? A czemu nie? Robin :) To już Wy wybieracie. Obstawmy zasadę, że minimum aby podjąć jakiś wybór to łącznie 5 głosów, co by nie było zbyt łatwo XD I mam nadzieję, że chociaż z 5 osób zainteresowanych tematem się znajdzie XD Dla osób, które nie są przekonane - powiem tak - jestem otwarty na wszelkie sugestie i jeśli Wam akurat nie leży poczucie humoru z komiksu - nic nie stoi na przeszkodzie bym tworzył coś bardziej ambitnego. Kwestia czy jest dla kogo Robin :)

Dziękuję ci jeszcze raz za posta Gwiazdeczko! Reyze Smile
W świetle braków innych głosów, wygrywa opcja jedynej osoby głosującej, czyli Gwiazdeczki - REMIS!
Niestety nikły odzew również nie pozostał bez wpływu na przygody DA i Silenta, które obrały zupełnie inny tor...

Oto część dalsza komiksu:

Page 1-2
i.ibb.co/ydHJSLK/NW2-1.png i.ibb.co/N1N3YrZ/NW2-2.png

Page 3-4
i.ibb.co/fD51PNL/NW2-3.png i.ibb.co/gdGSDxJ/NW2-4.png

Page 5-6
i.ibb.co/S5YmyVy/NW2-5.png i.ibb.co/rfvK1p1/NW2-6.png

Page 7-8
i.ibb.co/rd61cMq/NW2-7.png i.ibb.co/X797mYM/NW2-8.png

Page 9-10
i.ibb.co/gV0xCnZ/NW2-9.png i.ibb.co/99cnMTw/NW2-10.png

Page 11
i.ibb.co/hZHp7WM/NW2-11.png

-------------------------------------------
INTERAKTYWNY WYBÓR
-------------------------------------------
Czy nasi bohaterowie doczekają się kolejnego numeru?
1) Tak, ale to był zły sen DA po tym jak Sil go za mocno walnął i trzeba zresetować fabułę.
2) Tak, kontynuujmy przygodę!
3) Nie [lub brak odzewu]


__________________________________
*Ciekawostka 1:
*spoiler*

*Ciekawostka 2:
*spoiler*
Gdybym tylko mogła znaleźć odpowiednie słowa by opisać, co czuję XD
Ciężko będzie mi się pogodzić z porzuceniem tej serii, kiedy ona się jeszcze dobrze nawet nie rozkręciła. Serio, aż też mi łzy poleciały, kiedy chłopaki płakali xD. Dzieło sztuki. Popijawa DA i Sila, wejście Sha'ira i jego rozniesienie (epickie nawiązanie do komiksu Silenta), Kira jedyna jak na razie rozsądna w drużynie, żądająca oddania butelki xD. Ktoś musi ich pilnować!
Agent Daydream jest super. Naprawdę, jest wręcz stworzona do tego, by istnieć w uniwersum NW, już chociażby przez sam fakt, że mamy w logo Księżyc i ona jest powiązana z Księżycem, no i w końcu jest to Nightwatch a nie Daywatch xD. Nasz świat robi się bardziej klimatyczny i coraz ciekawszy.

Aż nie wiem, którą opcję wybrać, bo i 1 i 2 brzmi super. Wolałabym, żebyś ty wybrał, co chcesz przedstawić, ale wiem, że nie na tym polega twoja zabawa. W takim razie niech będzie, głosuję na opcję 1) - hard reset Luzak
Może to jeszcze nie koniec przygody Cyborg :(
Dziękuję za kolejne miłe słowa. Staram się nie przesadzać, aczkolwiek kiedy już to robię to przynajmniej mam nadzieję na to, że jest to tego warte XD

Cieszę się również za odbiór Agent Daydream. Jest to postać nad którą z pewnością jeszcze muszę popracować, ale tak jak mówisz. Klimacik też czuję <3

Jeśli przygoda zostanie przedłużona to mniejszy lub większy reset nas czeka. Więcej NW, a mniej absurdu (choć nadal będzie go dość sporo).

Za wytrwałość zdecydowałem się zrobić preview następnych potencjalnych numerów Gwiazdka :D Tym bardziej, że przewidywałem debiut Reyze! Reyze Smile Reyze Shock Należy ci się chociaż byś ujrzała swoją postać w wersji miniNW XD

Preview, page 1-2-3

i.ibb.co/8sS22R3/PW1.png i.ibb.co/Yt9QHMb/PW2.png
i.ibb.co/rbzZjFP/PW3.png
To DA nieźle zarył skoro śniła mu się inwazja Voltarii na Ziemię xD
Super udało Ci się odtworzyć wygląd postaci Gwiazdka :D
Ale starego Sullivana to trzeba zniszczyć xD Pamiętam, że wtedy kompletnie nie miałam pomysłu na dobry design, a spieszyło mi się z komiksem.
*spoiler*

Ogółem zarąbiste. Dziękuję za preview Reyze Smile - już wczoraj czytałam, ale musiałam wychodzić, więc komentuję dzisiaj xd
Faktycznie, ale nie wiedziałem już gdzie szukać XD ale przynajmniej nawiązanie do starcia Reyze v Sullivan niczym Mortal Kombat mogłem zrobić XD To akurat nie glowa DA, a kunszt detektywistyczny Silenta XD
Luzik, tak czy siak komiksy majster Luzak Naprawdę poprawiają dzień!
Jeśli pozwolicie to będę luźno adaptować zarówno minikomiksy jak i Chosen oraz Voyager. Czy oprócz numeru 3 o DA, mamy aktualnie jakieś scenariusze na dalsze numery? Prosiłbym o cynk na PW XD
Poprzednio @Gwiazdeczka optowała za remisem w starciu i okazał się on katastrofalny dla całego growego uniwersum. Po głosowaniu za rebootem, zwycięsko z głosowania wychodzi druga najczęściej wybierana opcja czyli: wygrana Silenta!

Silent niestety trochę przesadził. DA został nie tylko znokautowany, ale uderzył się w głowę. Przyśniła mu się inwazja Voltarii na ziemię, śmierć pewnego czaszkoluda i nie tylko... Nasz bohater ma delikatne przebitki z przeszłości/innej teraźniejszości? Według Silenta efekt ten to nic takiego i zaraz minie!

Page 1-2-3
i.ibb.co/FYYL9TV/NW4-1.pngi.ibb.co/jTPQfHB/NW4-2.pngi.ibb.co/G0BP84c/NW4-3.png

Page 4-5-6
i.ibb.co/d2QTN7T/NW4-4.pngi.ibb.co/fFST8Nb/NW4-5.pngi.ibb.co/5hjrDk0/NW4-6.png

Page 7-8
i.ibb.co/ww0HmXw/NW4-7.pngi.ibb.co/sgryMMF/NW4-8.png

INTERAKTYWNY WYBÓR
i.ibb.co/Tgg6gqM/NW4-9.png

Tym razem wybór ten ma ogromne znaczenie. W głowie mam dwa zupełnie różne scenariusze, zależnie od opcji. Po wybraniu jednego z nich, drugi scenariusz przepada i wydarzenia z niego będą podsumowane w dwóch zdaniach. Jeden jest śmieszniejszy, drugi ma nieco poważniejszy wydźwięk.
Ta widownia jak z nie do końca wyrenderowanego minecrafta XD dzieło sztuki
Jak zawsze ekstra - parafrazując Typowego - "spadłam z krzesła a leżę na łóżku"
Myślę, że spokojnie możesz korzystać z dotychczas udostępnionych materiałów Robin :)
Jak zwykle dajesz trudne wybory Aqualad 8O Ale niech będzie opcja nr 2) Luzak
Przejdź do forum: