Zobacz temat
 
Co polecacie, początkującemu fanowi?
Taa. Ja tam się nigdy nie interesowałam anime & manga. Raz tylko oglądałam jeden odcinek anime, którego tytułu nie pamiętam. A wśród moich znajomych aż roi się od fanów A & M. Masakra. I jak w temacie. Co polecacie obejrzeć/przeczytać (bardziej to pierwsze Bestia :P) początkującemu fanowi?


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
Ja się nie orientuje w Anime, bo dokładnie to znam jedno xD kiedyś oglądałam więcej, ale z czasem przestałam. Jak już kiedyś wspominałam - Moim zdaniem Air jest łatwe do załapania Bestia :P
Ja teraz oglądam Vampire Knight i mi się podoba.


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
To zależy na jaki typ jesteś nastawiona. Tzn czy celem oglądania jest relaks i spora dawka humoru czy raczej poważne anime do refleksji.
A obojętnie, mi tam wszystko pasi.


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
Na początek polecam Fullmetal Alchemist. Myślę, że mieszanka emocji jaką gwarantuje ta seria będzie idealna na start. Jeśli lubisz za to coś dla dojrzalszej widowni (nie martw się nic niecenzuralnego), polecam znakomity thriller psychologiczny, czyli 78. odcinkową serię Monster - do tej pory jedno z najlepszych anime jakie oglądałem.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Vampire Knight -> nie ogladałam tego juz tyle lat ;D to było wspaniałe ;D
teraz ogladam Angel Beats i Kaichou wa maid sama ;]
Ale normalnie, już po pierwszym odcinku Vampire Knight bardzo mi się spodobało to anime. Cóż, kiedyś dla mnie anime & manga to była najczarniejsza magia świata, ale coś czuję, że za niedługo będę ich kolejną fanką Bestia :P


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
Bleach - gorąco polecam
Bestia :P Odnosząc się do tematu zdecydowanie odradzam początkującemu takie tytuły jak Bleach, Naruto, czy inne tasiemcowate głupoty (Dragon Ball tak średnio, ale u mnie zdał egzamin i mnie wciągnął). Na początek najlepsze są anime z duszą, a nie komercyjne buble. Polecam Fullmetal Alchemist albo D.N.Angel, albo coś innego przy czym można się zaśmiać i rozpłakać.
Edytowane przez Silent dnia 2010-09-13, 13:20
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Nie zgadzam się z Tobą! Ja lubię Naruto, jest z życiem, tych postaci chociaż wiele każda reprezentuje coś innego, to tak jakbyś stwierdził, że Sailor Moon to też tasiemiec Bestia :P a podejrzewam, że Naruto i Bleach miały o wiele mniejsze zaplecze finansowe niż Sailor Moon i jakoś sobie poradzili chociaż nie było skierowane do konkretnej grupy ludzi, która byłaby duża i łatwo dałoby się ciągnąć z niej kasę. O! Bestia :P
Fakt fakem Sailor Moon to jest tasiemiec.
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
Bleach nie jest aż takie złe. Widziałam jeden odcinek, i to nie aż taka tragedia xD
Ale sie w to trzeba wczuć i ze skupieniem oglądać bo inaczej wszysko sie sypie jeśli coś umknie z fabuły.
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
Siedzę w tym jakieś dwa lata, więc początkowemu fanowi polecam:
- Kigeki
- Bleach
- Soul Eater
- Pandora Hearts
- Loveless
Naprawdę warto to obejrzeć, a przez odcinki nastawicie się na swój gatunek anime, ja wole horror, fantasy, czasem troche romantyzmu Gwiazdka :D
http://oczami-raven.blog.onet.pl/
republika.pl/blog_gj_4606790/7350070/sz/buttera.jpg
Ja bym polecał każdemu początkującemu Otaku od tego anime:

Ore no Imōto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai

To anime ma zaledwie 12 odcinków

ja już zdażyłem obejrzeć wszystkie odcinki

jeszcze poleciłbym wam to anime:

K-On!

bardzo fajnie się je ogląda...fajne postacie

super instrumenty muzyczne takie jak:

-Perkusja

-Gitara Basowa

-Gitara Elektryczna

-No i oczywiście Keyboard(również instrument muzyczny)

Nie zapomnijmy również jak to bywa w niektórych Anime o wysokim poczuciu humoru Gwiazdka :D
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
Byle nie tasiemce, tasiemce bolą początkujących fanów bardzo.
Odpadają też produkcje takie jak "Mahou shoujo Madoka Magica", "Ouran high school host club", "Soul Eater" - w nich masa żartów/motywów to odniesienie do nurtu, w jakim występują, dekonstrukcja gatunku lub zwykłe nabijanie się z całej puli tytułów. Niewtajemniczony nie zrozumie, dlaczego w danym momencie należy się śmiać, lub czuć głęboki wstrząs.

Wszystko zależy od odbiorcy - jeżeli chcemy pokazać coś fajnego, to generalnie można wybrać losowy film Miyazakiego (no, może poza "Ponyo", chyba że mamy dzieciaka pod ręką i zdecydowanie nie "Grobowiec świetlików", bo jest zwyczajnie wstrząsający). Studio Ghibli zawsze kupi widza.

Jeżeli mam polecać - odrobinę klasyki, ale nie koszmarnie starej. "Cowboy Bebop" jest i będzie niewiarygodny, ma charakternych bohaterów i zwyczajnie jest dobrym kawałkiem roboty. Od Cowboya można pociągnąć jeszcze wcześniej i zaserwować "Trigun" (podobne, początkowo trochę bardziej wariackie, a potem... cóż, potem człowiek wytrzeszcza oczy).

Ogólnie fajnym, wciągającym tytułem jest "Death Note", ale to dla miłośników kryminałów. Mnie nieszczególnie ruszyło (tak samo jak FMA...).
A potem po prostu dobierać tytuły pod to, co ma się ochotę obejrzeć/co się danej osobie spodoba, bo lubi gatunek.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Tak, mi powolutku też zaczyna na tym punkcie odwalać... Ściągnęłam sobie kursy rysowania, staram się w stylu mangi rysować Roe (a raczej jej 5 wcielenie), dziś na YT obejrzałam pół odcinka czegoś, co nazywa się Code Geasse (główny bohater jest po prostu jak dla mnie niesamowity w sensie wyglądu), pościągałam na iPoda parę komiksów z mangi ("When two hearts [dalej nie potrafię zapisać x.x]" jest po prostu niesamowite). Sporo, jak na trzy dni, nie?

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
-Wolfs rain jest dobre...
-Death The Kid
-Kuroshitsuji
-Jou Jou Romantica <ale tylko dla tych, co lubią yaoi>
-Death Note
-Black Lagoon
-Ouran High School Host Club
-Chobits
-Sailor Moon
-Zorro

Z filmów to koniecznie trzeba obejrzeć ,,W krainie bogów" <oscara miało Bestia :P> i ,,Mój przyjaciel Totoro"- uwielbiam Gwiazdka :D
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Code Geass, Code Geass!

Brawo dla uważnie obserwujących- nie oglądałam nic innego xD. A zaraz znowu wybieram się na YT, bo śmierć Lelu fajnie wygląda

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Przejdź do forum: