Zobacz temat
 
O fanfiction słów kilka - ciekawostki
Teen Titans Fanfiction - Kompendium wiedzy autorstwa Racheli2003
Oceniam na Gwiazdka :]Gwiazdka :]Gwiazdka :]Gwiazdka :]Gwiazdka :] (5 Gwiazdek)

Transformersy w top 5 - zdjęło mnie kompletnie xD Ale fajnie, cieszę się Luzak

Jak odniesiecie się do statystyk?
Czy bardzo różnią się one od sytuacji na polskim fandomie za czasów blogów?

Myślę, że niewiele, chociaż wydaje mi się, że spotkać można było więcej blogów o Star niż o BB. Natomiast wysoki wynik Raven i Robina oraz niski Cyborga nie dziwi w ogóle. Tak było!
Było też dużo blogów o Jinx, ciekawe, jakie są jej statystyki.
No i romans rzecz jasna, królował i króluje.

Czekam z niecierpliwością na kolejną porcję wiadomości :-)
Dziękuję dziękuję dziękuję! Pisałam 3 godziny i jeszcze tekst się skasował xD

Bardzo dziękuję za uwagę o Jinx, już uzupełniam Gwiazdka :D

Edit: dodałam Jinx i Kida Flasha! Oraz bonus

Edit 2: co do tego, że u nas było więcej blogów o Star niż o BB - wszystko znów sprowadza się do shipów. W Polsce za czasów TT2003 para RobRae była znacznie popularniejsza niż BBRae (o tym będę pisać) . Moim zdaniem to TTG zrobiło bum! na BBRae w Ameryce Robin :) , nawet mogę to trochę uznać za overrated ship (nic do nich nie mam, ale ostatnio się z nimi przesadza. Kiedyś były jakieś podziały typu RobRae (który w USA już mocno słabnie), RedRae, nawet StarRae. Teraz tylko BBRae
Edytowane przez Rachela2003 dnia 2020-08-03, 00:40
Deksyn, co masz na myśli?

Oczywiście, że można pisać też swoje spostrzeżenia, doświadczenia, linki i ogólnie wypowiadać się na temat fanfików TT. Raczej nie widzę żeby tutaj opisywać jakieś własne pairingi czy postacie, są na to inne tematy. Tutaj, bardzo bym chciała, żeby było miejsce poświęcone samej twórczości na przestrzeni lat i wszystkiemu, co z tym związane
Pewnie, że można Bestia ;)
Jako kompletny debil przez 15 minut szukałam przycisku do cytowania posta, po czym się zorientowałam, że nie jestem zalogowana.
Odwaliłaś kawał świetnej roboty ze zbieraniem informacji i wyjaśnianiem, co i jak. Widać, kto tu jest Królową Fanfików na serwisie Gwiazdka :D.
Jeśli mogę zapytać, to skąd czerpałaś dane o ilościach fanfików o kreskówce?
[*] dla blogów na blogspocie i tych wszystkich opowiadań, które jakiś czas temu zamordował onet.

Połączony z 2020-08-03, 13:38:48:
Rachela2003 napisał(a):
Kiedyś były jakieś podziały typu RobRae (który w USA już mocno słabnie), RedRae, nawet StarRae. Teraz tylko BBRae

Oj, nie w komentarzach na yt xD. Jeśli wrzucisz do sieci jakieś amv z Tytanami, to ok. 40% będzie hejtowało TTG, 25~30% urządzi sobie wojny shipowe w komentarzach (najbardziej nie znoszą połączenia Terry i Raven, ale tu pełnych danych brak, bo w sumie mało shipowania w filmikach robiłam), a pozostali najczęściej powstawiają emotki xD. Ale to tylko taki offtop.
Hm, jestem w sumie ciekawa, jak taka pairingowa statystyka wygląda właśnie od strony samych fanowskich filmików/amv.
Edytowane przez For dnia 2020-08-03, 13:39

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
For, statystyki obliczyłam na podstawie kontentu że strony fanfiction.net. - jako, że strona jest podstawowym nośnikiem tych dzieł. Wyniki są dość klarowne i mają zapewnić tylko pewną orientację, nie sądzę żeby coś się zmieniało po doliczeniu pozostałych stron. Całkowita ilość fanfików o kreskówce z fanfiction.net znajduje się w archiwum wszystkich kreskówek. Wyciągałam procent z tych 41 tysięcy. Poszczególne liczby uzyskałam poprzez czyszczenie wszystkich filtrów z wyjątkiem:
- przy postaciach - w filtrze postać A ustawiłam danego bohatera
- przy wieku - w filtrze z kategoriami wieku wybierałam poszczególne opcje
- przy tematykach wybierałam dany motyw

Wiem, że to jest tylko strona fanfiction.net, jeśli jesteście ciekawi dokładniejszych danych to mogę przysiąść do Wattpada i AOAO Gwiazdka :D

[*] pamiętam nasze polskie wspaniałe blogi Cyborg :(
To była wspaniała era dla polskiego fandomu. Zgoonuję

Co do tych komentarzy, no tak, chodziło mi o to, że ludzie nie lubią TTG, ale to właśnie TTG wypromowało BBRae bardziej niż TT. Tendencja wzrostowa tej pary skacze po 2012 roku (orientacyjnie). Filmikową statystykę ciężko będzie zrobić, ale pomyślę Bestia ;)

A tak słowem wstępu do postu o shipach, właśnie trwa sierpniowy Tydzień BBRae
Rachela2003 napisał(a):

For, statystyki obliczyłam na podstawie kontentu że strony fanfiction.net. - jako, że strona jest podstawowym nośnikiem tych dzieł. Wyniki są dość klarowne i mają zapewnić tylko pewną orientację, nie sądzę żeby coś się zmieniało po doliczeniu pozostałych stron. Całkowita ilość fanfików o kreskówce z fanfiction.net znajduje się w archiwum wszystkich kreskówek. Wyciągałam procent z tych 41 tysięcy. Poszczególne liczby uzyskałam poprzez czyszczenie wszystkich filtrów z wyjątkiem:
- przy postaciach - w filtrze postać A ustawiłam danego bohatera
- przy wieku - w filtrze z kategoriami wieku wybierałam poszczególne opcje
- przy tematykach wybierałam dany motyw

Wiem, że to jest tylko strona fanfiction.net, jeśli jesteście ciekawi dokładniejszych danych to mogę przysiąść do Wattpada i AOAO Gwiazdka :D

Dzięki za informację! Kurczę, czuję się jak na profesjonalnym wykładzie z historii literatury, może chciałabyś prowadzić wykłady dla studentów? Bestia ;) Jeśli będziesz miała czas i chęci, to chętnie zobaczę, jak rozkładają się te procenty po powiększeniu ilości fików.
Edytowane przez For dnia 2020-08-03, 16:12

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Deksyn no nie obrażaj się, ale w oryginalnych TT 2003 Cyborg skraszował Jinx, gdy był uczniem Hive. BB i Raven kręcili że sobą w komiksie, w TT nie są jakoś mocno zarysowani, lecz TTG bierze ich na główną parę. RobStar są najbardziej klasyczni i kanoniczni, w pierwszym sezonie TTG kręcą coś, a potem w świecie komiksowych Tytanów DICK Kretyn Grayson zrywa z nią i w kolejnych sezonach TTG to Star traci nim zainteresowanie
Deksyn2 napisał(a):

Ci dwaj homosie to raczej że sb kręcą co nie?
[...]
Przecież wiadomo że to ulizana ciota [...].


Deksyn, wyhamuj proszę z takimi tekstami.

Co do liczb: nie spodziewałam się, że BB będzie miał tak dużą przewagę nad Star. Zawsze mi się wydawało, że oprócz fanfików o Rae i Terrze nie pisano o nim tak dużo, a Star była parowana z najbardziej popularnym gościem z kreskówki. Hm.
Biedny Cybuś [*]
Zgadzam się z tym spłyceniem postaci Star - oprócz Transformacji, odcinka o narzeczeństwie i Troqa nie dostała swoich solowych przygód tak jak reszta (Robin i obsesja na punkcie Slade'a, Raven i jej wesołe zabawy z Trygonem itd.). Co do originów - o BB dostaliśmy więcej informacji niż o Cybusiu w ostatnim sezonie.

Nie pamiętam, żebym pisała o Star w Cieniach oprócz polowania na duchy xD. Możliwe, że chodziło ci o historię Nigry, jej Star to badass od początku do końca, polecam tego użytkownika. http://kruczy-umy...gspot.com/

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Wątek jest spoko, ale skoro cały temat polega na liczbach i statystykach, może podarujcie sobie stronnicze opinie, bo od tego są inne tematy. A ten wątek chyba jako jedyny porusza fakty a nie opinie. Szkoda byłoby go zaśmiecić "bo mi się ten pairing nie podoba", zabierzcie tą dyskusję do odpowiedniego tematu proszę.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Rachela2003 napisał(a):

a potem w świecie komiksowych Tytanów DICK Kretyn Grayson zrywa z nią i w kolejnych sezonach TTG to Star traci nim zainteresowanie


To akurat należy zrzucić na DC, które koniecznie chciało powiększyć Batfamilię i potrzebowali, aby Dick wrócił do Gotham, więc trzeba go było spiknąć z Barbarą. A potem pojawiły się zdrady, rebooty i... no. Spuśćmy zasłonę milczenia na tę scenę.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Deksyn, nikt nic nie mówił o Titans, serio proszę o trzymanie się tematu.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Trochę offtopując, to jestem ciekawa, jak oprócz TTG samo Titans wpłynęło na fanfiki (oprócz tego, że pewnie podbiło liczbę tekstów o Rae i Robinie).

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Gniję na przystanku, to korzystam z czasu

Pierwszy raz słyszę o pairingu Kyd i See-More.
I że ktoś pisze o Kici i Fangu (aż mam w głowie screenshoty z 19 odcinka). Chociaż w sumie co ja się dziwię: ludzi na świecie 7,7 mld, to jest duże prawdopodobieństwo, że komuś się ta para spodoba, tym bardziej, że występuje w serialu. Gdyby tak nie było, to ciekawe czy w ogóle ktokolwiek wpadłby na pomysł, żeby ich shipować.

+ Cytryny w Lidlu za 3,2 tys.

Czo
Rachelo, czy wiesz może, o co z tym chodzi? Gwiazdka :D
Gwiazdeczka napisał(a):

+ Cytryny w Lidlu za 3,2 tys.

Czo
Rachelo, czy wiesz może, o co z tym chodzi? Gwiazdka :D


To coś w stylu bazarka wyborczego podczas ciszy wyborczej. Tylko tu jest informacja zaszyfrowana ze względu na to, że to treści te oznaczone są zazwyczaj jako M. Treści M w pairingach. Chyba już rozumiesz Bestia ;) a 3,2 tys to ich liczba
Nie pamiętam, żebym pisała o Star w Cieniach oprócz polowania na duchy xD. Możliwe, że chodziło ci o historię Nigry, jej Star to badass od początku do końca, polecam tego użytkownika. http://kruczy-umy...gspot.com/


Nawet nie wiesz, jak mi się ciepło na serduszku robi, gdy wspominasz o moim blogu <3

Pisząc tak ogólnie, to bardzo mi się podoba ten temat, taki zwięzły, konkretny i przemyślany - miód na mój analityczny umysł xD. Bardzo przyjemnie się czyta.

W ogóle zdziwiła mnie trochę liczba ff na wattpadzie. Mogłabym się kłócić, że znacznie więcej tam tego jest...

Ach te nieszczęsne shipy. Zawsze z nimi problem jest, tyle niepotrzebnych kłótni... Przyznam, ze RobBB to w życiu na oczy nie widziałam, ale Zwarciarz i Plazmus i tak wygrywają wszystko xDDD

Nie ogarniam, co z tymi cytrynami Gwiazdka ^^'
A, chyba czaję bazę: family not-friendly content xd Dzięki.
Ravenna Mens napisał(a):

Nie pamiętam, żebym pisała o Star w Cieniach oprócz polowania na duchy xD. Możliwe, że chodziło ci o historię Nigry, jej Star to badass od początku do końca, polecam tego użytkownika. http://kruczy-umy...gspot.com/

Pisząc tak ogólnie, to bardzo mi się podoba ten temat, taki zwięzły, konkretny i przemyślany - miód na mój analityczny umysł xD. Bardzo przyjemnie się czyta.

W ogóle zdziwiła mnie trochę liczba ff na wattpadzie. Mogłabym się kłócić, że znacznie więcej tam tego jest...

Ach te nieszczęsne shipy. Zawsze z nimi problem jest, tyle niepotrzebnych kłótni... Przyznam, ze RobBB to w życiu na oczy nie widziałam, ale Zwarciarz i Plazmus i tak wygrywają wszystko xDDD

Nie ogarniam, co z tymi cytrynami Gwiazdka ^^'

Dziękuję bardzo za pochwałę Gwiazdka :D

Mnie również Wattpad zdziwił, próbowałam różnych fraz, ale ciągle wychodziło tyle samo wyników. Może wina leży też w tym, że ludzie nie tagują (a w Wattpadzie to po tagach idzie) lub kilka produkcji pakują w jedno opko.

Jak widzimy, BBRob to całkiem popularny ship. Ja o tym już trochę wiedziałam, ale, że tyle mamy RaeStar to w życiu xD

Cytryny to treści dla dorosłych xD
Ravenna Mens napisał(a):

Nawet nie wiesz, jak mi się ciepło na serduszku robi, gdy wspominasz o moim blogu <3



Co mam nie wspominać, jak to jeden z najlepszych fików o Tytanach w internecie Bestia :P.

Ciekawi mnie w sumie, jak wypadają pod względem ilości fanfiki polskojęzyczne. Szkoda, że onet zabił blogi, bo tam byłoby dopiero liczenia a liczenia xD.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Dzięki za propozycję, zajmę się tym.
Tak, trzebaby było ustanowić jakiś dzień Dniem Pamięci Polskich Blogów o TT. Łapie mnie przez Was taka nostalgia, że buszuję w dziale Blogi już od godziny xD. Tyle pięknego dorobku, na którym się wychowałam.
Cześć i chwała Schatten <3
Dobra, biere się do roboty, bo jeśli się rozkleję, to zaśmiecę temat na amen xD
Edytowane przez Rachela2003 dnia 2020-08-08, 17:09
Przejdź do forum: