Zobacz temat
 
Polecane książki
Tutaj możecie umieszczać spis tytułów, które według Was są warte polecenia innym oraz krótkie uzasadnienia dlaczego.
Książek to polecić nie mogę bo mało czytam ale te które już przeczytałem to:
-Batman Mroczny Rycerz
-Batman Rycerz z Gotham City
Aha i lubię je bo są fajnie rozpisane Bestia :P
Co lubi Moonie? Bestia :P
Na pewno Tolkiena Robin :) "Władca Pierścieni", "Dzieci Hurina" czy "Hobbit" to tylko kilka pozycji spośród szerokiej gamy jego dzieł. Tę pierwszą książkę lubię najbardziej. Uwaga! Zdarzały się przypadki "tolknięcia" Bestia :P Jeżeli masz skłonności do zaczytywania się czy dużą wyobraźnię, możesz się uzależnić (przynajmniej tak było w moim przypadku Gwiazdka :D).
Inne ciekawe książki to na pewno:
- cała saga "Krew elfów" A. Sapkowskiego,
- "Epidemia", "Zaraza" czy "Chromosom 6" R. Cooka
- seria "Zwiadowcy" J. Flanagana
i in. Robin :)
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
Ja polecam trochę innego rodzaju książki. W szczególności kryminały Agathy Christie, a przynajmniej te, w których występuje Herkules Poirot. Fajne są też książki o Sherlocku Holmesie Arthura Conan Doylea. Poza tym fantastyka (nie mylić z fantasy) Juliusza Verne, też potrafi wciągnąć i rozbudzić wyobraźnię. Zdecydowanie polecam!
Ja ze swojej strony polecałabym fanom polskiej fantastyki połączonej z sci-fi Jarosława Grzędowicza. Na swoim koncie ma parę książek, jednak dla mnie jego najlepszą pozycją jest cykl "Pan Lodowego Ogrodu", nie pogardzę też jednym ze zbiorem opowiadań jaką jest "Księga Jesiennych Demonów". Jego żona Maja Lidia Kossakowska też ma czym się pochwalić Bestia ;) jest to np. "Siewca Wiatru" jednak najbardziej podoba mi się "Więzy Krwi" także zbiór opowiadań. Z polskich autorów polecam też Andrzeja Ziemiańskiego "Achaja". Przedstawiona tam rzeczywistość starożytna jest jakby alternatywnym odbiciem naszego świata. Powieść jest historią księżniczki Achai, córki Archentara, jednego z siedmiu Wielkich Książąt królestwa Troy. Nic więcej nie zdradzę ;> Powiem tylko, że książka jest warta (przynajmniej pierwszy tom) uwagi. Kiedyś czytywałam o Drizz'cie do'Urden ale hm... 'wyrosłam' z tego typu powieści ;> Poza takimi książkami ciekawe są naukowe, ale nie będę Was zanudzać nimi ;>
Jakbym mogła spaliłabym wszystkie książki ^ ^
Tyy... A ja bym skoczyła za nimi w ogień Robin :)

Jeszcze parę pozycji dla tych, którzy lubią przygodówki:
- "Tobi" i "Tobi: Oczy Eliszy" Timothée'go de Fombelle. To historia chłopca pochodzącego z rodu milimetrowych ludzików mieszkających na Wielkim Drzewie. Lecz mimo małego wzrostu Tobi musi zmierzyć się z wielkim zadaniem...
- Seria Rick'a Riordana "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Film, który obecnie można zobaczyć w kinach jest na podstawie książki. Plus jest taki, że cały czas coś się w niej dzieje. A minus... Bez mitologii greckiej ani rusz Bestia :P
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
No to skacz XDD !!
Książki są okropne XD! aaa Bestia :P
A żebyś wiedziała, ze skoczę!! *krzyczy dramatycznie. Nagle przestaje i wyciąga kartkę papieru i długopis* Chwilka. Spiszę testament... *Pisze i mruczy pod nosem* Silentowi zapisuję moją biblioteczkę... Zwinnemu Sims'y... IceTea'i notatnik i długopis... *wylicza wszystkich znajomych i na końcu dodaje* A Neli... Poradnik "Oswój się ze swoją książką!" Ha! *zwija papier* No, to gdzie tan ogień?

I żeby nie było, że to offtop:
Jeżeli ktoś lubi fantastykę i chce się pośmiać, to polecam serię "Czarem i smokiem " R. Pawlaka. Jedna z lepszych parodii fantasy, jakie czytałam Bestia :P Chociaż Terry'ego Pratcheta nic nie przebije XD
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
Wow, jestem czyimś spadkobiercą oO. A tak poważnie nie palcie książek, lepiej sprzedać na allegro Bestia :P

O!!! Przypomniałem sobie! Na blogu polecałem wspaniałą powieść, którą zdecydowanie polecam, choć jest trudno dostępna. Zwie się "Wędrówka na Zachód", choć w Polsce została wydana jako dwa osobne dzieła, z których pierwsza ma tytuł "Małpi Bunt", a druga tak jak oryginał, autorem jest nie jaki Wu Ch'eng-en. Jest to jedna z czterech wielkich powieści chińskich i zahacza tematyką o legendy i mity buddyjskie, zdecydowanie polecam!
grrr... ja można gadać o książkach XD
Książki to przekleństwo .. xD
;P ;D
Bestia :P Raven tak nie uważa.
Ale Nela tak Bestia :P. cóż.. ;]
A co cię tak zraziło do książek? Bestia :P
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
XD
Mam ciekawsze zajęcia niż czytanie takich badziewi XD
Palić książkiii xD!! (kto się przyłączy?) XD Bestia :P
< ratuje książki>
Ja polecam wam całą trylogie "Era pięciorga" Trudi Canavan bo to poprostu piękne książki które wlewają w serce taką tęsknote, ciepło i otwierają umysł na świat. Yyy... moment musze se przypomnieć co jeszcze czytałam i mi sie spodobało... O! wiem! jeszcze całą serie "Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą" Liliany Fabisińskiej bo jest ciekawa i miło sobie poczytać coś lekkiego i "Top Modelka" i "Top Modelka 2: Nie chcę być dziewczyną z wybiegu" Meg Cabot które pokazują że wcale to nie sława i pieniądze są ważne i że życie czasem tagicznie sie mota.
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
Umieram xD.. !
JEST TU KTO CO NIENAWIDZI KSIĄŻEK?! XD
Książki to mój skarbek * tuli sie do swojej opasłej szafy z książkami* Moje tyci tyci kochane książeczki...
jeszcze se przypomniałam dziś na matmie co jeszcze fajnego czytałam a mianowicie trylogie Gartha Nixa w której skład wchodzą książki: "Sabriel" "Abhorsen" "Lirael" są świetne bo mają wartką akcje
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
Za książkami jak już wiecie nie przepadam,ale skoro tyle ich polecacie to postaram się jakąś przeczytać Bestia :P
Przejdź do forum: