Zobacz temat
 
Pomysł: Przegląd blogowych nowości
Cześć i czołem! Miałam zająć się tym wpisem już dużo wcześniej, ale cichoszaaaa~. Swego czasu objawił mi się pewien zamysł, więc czym prędzej zgłosiłam się do naszego Zwinnego. Zapytacie: o co chodzi? Bestia ;) Pomysł spotkał się z aprobatą, pojawia się więc odpowiedni temat. Już spieszę z wyjaśnieniem! Robin :)

Skoro już geneza tematu została przedstawiona, przejdźmy dalej! Krótko mówiąc, zastanowiłam się, czy aby nie za mało słychać o sferze blogowej i doszłam do wniosku, że dobrze będzie ją trochę rozruszać i nagłośnić. Gwiazdka :D
Mój pomysł opiera się na idei comiesięcznych (w założeniu) wpisach, które pojawiałyby się na stronie głównej. Rzecz jasna nie byłoby to tylko zwykłe wspomnienie, że coś się pojawiło, bo od tego jest zakładka "Blogi", mam raczej na myśli news-podsumowanie, w którym zawarłoby się parę słów o opowiadaniach, które pojawiły się w ustalonym odcinku czasu. Gwiazdka :]

Chciałabym, abyście wyrazili swoje opinie. (Szczególnie zapraszam do jej wyrażenia tych, którzy coś piszą.) Jakie jest wasze zdanie: czy zachęciłoby was to do działania? Czy inicjatywa pozytywnie wpłynęłaby na ilość i aktywność czytelników na blogach? Robin :)
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Wszystko pięknie tylko moje pytanie brzmi, gdzie te opowiadania o których miałyby być newsy, bo wchodząc w zakładki blogi nie widzę wystarczającej ilości wpisów na tego typu przedsięwzięcie. Masz na myśli jakieś blogi o których nie wiem?
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Pomysł całkiem niezły, aczkolwiek trudno mi powiedzieć jak wiele obecnie dzieje się w sferze blogowej. Z tego co kojarzę blogi o Tytanach powstają i są prowadzone.

Choć trudno mi stwierdzić jak by wyglądało to w praktyce i czy właściciele blogów byli by chętni na taką małą współpracę.

Tak kojarzę Dev, coś nie coś, że była już kiedyś na ten temat luźna rozmowa. Ale nie wiem czy coś z niej wynikło. W każdym razie pomysł OkiRobin :).
Ah, moje drogie dzieci, pora na opowiadanie cioci kloci For dotyczące starych, zapomnianych przez wszystkich czasów (czyli ok. 2012/2013 roku, kij wie, musiałabym przekopać całe Google i kilka rozmów na gg. Jedyne, co idzie teraz znaleźć, to szablon, który wisiał na blogu XD). W każdym razie: istniało kiedyś coś takiego jak Blogowa Izba Wytrzeźwień, założona do spółki przeze mnie (a jakże, kto inny mógłby wpadać na głupie pomysły) i Meję. W założeniu blog miał zachęcać autorów do powrócenia na swoje blogi i kontynuowania historii, które zostały porzucone. Istniał sobie przez bodajże 2 miesiące, padł, został skasowany i to by było na tyle tej wesołej opowieści.
Wcale nie chciałam się tylko pochwalić. Nie ma nawet czym.

Sam pomysł nie jest zły, ale pozostaje już wcześniej poruszona przez innych kwestia: nie dość, że nie ma o czym informować, to to raczej słabo zachęca do pisania. Jeśliby zerknąć chociażby do zakładki "Blogi", ostatnie powiadomienie o nowym wpisie pochodzi z listopada zeszłego roku (a dalej jest moje biedne Thunderbird, które umiera i powstaje od nowa średnio co 2 dni). Powiedzmy sobie szczerze - ostatnio nikt nie ma czasu na czytanie, a tym bardziej pisanie blogów. Sama z doświadczenia wiem, ile czasu pochłania stworzenie ciekawej, w miarę logicznej, spójnej i wciągającej fabuły, a później przelanie jej na papier. Kiedy już się człowiek napracuje i namęczy, by coś w końcu opublikować, to puf, obrywa kowadłem w łeb: okazuje się, że nikt nie czyta jego wypocin, a nawet jeśli, to nie będzie nawet na tyle łaskawy, by dać autorowi znać, że historia jest (tu wstaw losowy przymiotnik) i będzie śledził dalsze poczynania bohaterów/sugeruje takie a takie poprawki etc.
Wydaje mi się po prostu, że blogi odeszły już dawno do lamusa i jedynie najbardziej wytrwali, którym pisanie przynosi całe pokłady radości będą przy nich trwać.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Przejdź do forum: