Zobacz temat
 
Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - dyskusja
Już za 2 dni, nastąpi rozpoczęcie sprzedaży komisów z tej jakże ciekawej serii. Macie jakieś plany z nią związane? A możne macie już zamówioną prenumeratę?

Ja, póki co będę rozglądał się w kiosku za różnym ciekawymi tomami. Zobaczymy jak z nimi będzie.

Mam tylko nadzieje, że nie będzie problemu z nabyciem ich w kiosku czy też empiku. I że wydanie zostaną z należną sobie jakościąRobin :).
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Hmmm wciąż myślę.

Niby to DC, więc musiałbym to trzymać gdzieś w piwnicy w szafie pod dodatkową płachtą, ale kurde w sumie czemu by tego nie brać?

Moim bardziej poważnym problemem są finanse. Za Marvela już bulę 8 dych na miesiąc. Drugie tyle za DC by już zabolało mój studencki portfel zabolało.
Póki co jedyne moje opcje to:

-anulowanie subskrypcji na WWE Network, zwłaszcza, że ostatnio albo dolar zdrożał, albo prowizje mendy zwiększyły, bo 9,99$ przelicza mi na ciężkie 50zł.
-liczenie, że Marvel będzie się powoli kończył, bo w sumie już 96 tomów nastukali. Choć dla mnie Marvela nigdy za wiele.
-nad dalszymi opcjami wciąż myślę.

Nie chce wybierać poszczególnych numerów tylko, bo jak już wcześniej wspomniałem, często z Marvelem bywało tak, że nawet jak za postacią niespecjalnie przepadam, to historie z nią są świetne (Hulk). Plus jak już coś zaczynam zbierać to potem wole to skończyć i mieć wszystkie numery.
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
juzek1000 napisał(a):

Hmmm wciąż myślę.

Niby to DC, więc musiałbym to trzymać gdzieś w piwnicy w szafie pod dodatkową płachtą, ale kurde w sumie czemu by tego nie brać?


Myślę, że sama piwnica już wystarczyGwiazdka :D.

I racja 8 dyszek to nie jest mało, szczególnie właśnie gdy ma się inne wydatki. Dlatego też sądzę ze jakości wydania powinna być na poziomie.Robin :)
Prenumerata kusi też prezentami, które są do niej dodawane. Ale co tam, póki co będę się rozglądał za komiksami w kiosku. Bestia ;)

Połączony z 2016-08-24, 22:05:24:
Na dzień dzisiejszy widziałem pierwszy numer do nabycia: w salonikach prasowych: Ruch i Kolporter.
Póki co nie widziałem w Empiku, ale to pewnie na dniach się zmieni.

Sam komiks jest oczywiście w grubej okładce , i wydanie stoi na wysokim poziomie. Na początku numeru, można przeczytać ciekawe informacje odnośnie historii zawartej w tomie, a także kilka słów o jej twórcach plus ciekawostki. Dodatkowo na końcu tomu, zawarta jest historia z klasycznego komiksu Detective Comics #27.

Oprócz samego komiksu otrzymujemy również broszurę, w której zawarte są informacje dotyczące kolekcji. A także kilka ulotek
reklamowych oraz karty umożliwiających prenumeratę. Jest również taka karta, którą możemy wypełnić i zostawić u sprzedawcy w kiosku. Zawiera ona po prostu prośbę o odkładanie nam nowych numerów komiksu. Gwiazdka :D. Brakuje mi plakatu, miałem jakąś taką nadzieję ze go tam znajdę. Ale i tak jestem zadowolony.Robin :).

A jakie, są wasze odczucia?

A tutaj wstawiam znaleziony w internetach unboxing:

YouTube Video

Edytowane przez LaVrence dnia 2016-08-24, 22:07
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Nie mogłam się powstrzymać i zdecydowałam się na kupno już teraz, kiedy jednego dnia przechodziłam obok prasy w markecie. Egzemplarz był nieco zakopany pod stertą innych gazet, ale udało mi się go dojrzeć mym spostrzegawczym okiem. Gwiazdka :D

Wydanie wydaje się solidne, twarda oprawa. Po pobieżnym przejrzeniu środka, kolory okazują się ładnie nadrukowane, intensywne, a strony są dosyć matowe, dzięki czemu światło aż tak mocno się od nich nie odbija i nie ma problemu z czytaniem. Zaskoczeniem było dla mnie dodanie formularza dla sklepu, aby rezerwować kolejne tomy komiksu. Bardzo fajna opcja, jeśli nie chce się prenumerować kolekcji drogą internetową/telefoniczną. Ja akurat nie skorzystam, ale może komuś to przypadnie do gustu. Robin :)
To na tyle na razie, podzielę się wrażeniami, jak tylko przeczytam, ale raczej wezmę się za to dopiero wtedy, gdy pojawi się drugi tom. Bestia :P
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Pierwszy numer w promocyjnej cenie zszedł z niektórych półek bardzo szybko.
W każdym razie w galerii Poznań City Center, po kilku dniach nawet w empiku już nie było. Z kolei u mnie w mieście w okolicy, można wciąż kupić egzemplarz bez problemu.

Nie wiem czy u was tak jest, ale w rozkładówce dotyczącej serii przy rubryce z Ligą Sprawiedliwości można zauważyć artefakt. Jedna z postaci miała być tam wstawiona ale coś nie wyszło. - taka mała ciekawostka.
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Ktoś zakupił Green Arrowa? Jak sądzicie, warto kupić? Gwiazdka :]
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Muszę koniecznie nadrobić braki i rzucić okiem na całokształt Gwiazdka :D Kołczan z tego co kojarzę to jedna z bardziej kompletnych historii z GA.
Ja mam nadzieję, że jeszcze znajdę pierwszy tom, bo widziałam już drugi w kioskach. Chyba będzie trzeba z internetów zamówić. Bestia ;)
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Tak, szczególnie ze względu na cenę. Też będę go wypatrywać wraz z dwójką.
Raczej z ceną to można dyskutować, czy lepsza, bo jak już nakład poszedł, to ewentualnie ludzie będą sprzedawać po tej samej cenie, za którą tom kupili. Gwiazdka :D I to najniżej będzie po cenie zakupu.
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Chodzi mi o same zniżki na pierwszych tomach - 15 i 25 zł w porównaniu do 40 Robin :)
No to się zgadza, ale Kołczan jest już w normalnej cenie. Nic już na to nie poradzimy, chyba że jakiś łaskawy jegomość sprzeda w niższej cenie. Gwiazdka :D
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Cena i tak całkiem przystępna, ale wiadomo, że jak ktoś się interesuje komiksami albo ma taki zamiar to pewnie i tak kupi.

Radzę osobiście czytać recenzje poszczególnych tytułów jeśli jesteście niezdecydowani. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że akurat pod tym względem nie ma za bardzo na co narzekać.

Na serwisie będę wstawiał zapowiedzi kolejnych tomów i ogólnie umieszczę już oficjalną rozpiskę planowanych numerów.
i67.tinypic.com/6ygznb.jpg

Mały Sneak peek z Kołczanu cz.1. (kliknijcie na obrazek aby powiększyć).

Czyli chodzi o Nastoletnich Tytanów?Gwiazdka :D
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Trochę sztywne tłumaczenie, raczej powinno być"Młodych Tytanów" Bestia :P
Patrząc obecnie na kolekcję WKKDC, muszę przyznać, ze trochę się zmieniło, oczywiście na plus.
Na pewno teraz już jest o wiele lepiej z dostępnością poszczególnych numerów. Bez problemu każdy nowy numer powinniśmy znaleźć np, w Empiku czy Relay. Ich format i druk, też wydaję się już bardziej uśredniony.

Ostatnio udało mi się zakupić numer z Harley Quinn, "Preludia i fantazje", póki co odłożyłem go na półkę, ale myślę, ze na pewno się na nim nie zawiodę.
Cena się nie zmienia i wciąż kosztują 39,99 zł. I okazyjnie dostępne są też numery specjalne jak np. "Kryzys Tożsamości".
Przejdź do forum: