Zobacz temat
 
Co ostatnio oglądaliście/ czytaliście
Ostatnio obejrzałam "Tiger & Bunny".
Bardzo dużo aluzji i smaczków zwiazanych ze światem komiksowym, więc im więcej się widziało zachodnich produkcji, tym bardziej człowiek się uśmieje.
(dubbing angielski jest dobry, brzmi lepiej niż oryginalna wersja jezykowa IMO).
Ogólnie rzecz ma miejsce w świecie, w którym superbohaterowie stanowią show telewizyjny - zbierają punkty za przeprowadzenie róznych akcji, które są filmowane na żywo, kostiumy mają obczepione sloganami reklamowymi i tak dalej.
Potem zaczyna się robić trochę poważniej, dochodzą wąty na temat tego, co to w ogóle znaczy być bohaterem, wkraczają źli z prawdziwego zdarzenia oraz niezależny mściciel.
Animacja fajna i dynamiczna, chociaż od czasu do czasu zdarzają się naprawdę dziwaczne potknięcia (kto mi wyjaśni, dlaczego w pewnym momencie ot tak trzasneli banany w 3de? Banany, które były sobie elementem tła?)
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Ostatnio oglądnęłam full Metal Alchemist od deski do deski . Świetne anime.
Ja ostatnio skończyłam oglądać anime "Requiem for the Phantom". Coś dla ludzi lubiących zabójców na zlecenie i rozkminy. Akcja głównie kręci się wokół Ein i Zwei. To pseudonimy, a raczej ich drugie imiona. Organizacja postarała się o wypranie im mózgów z pamięci, więc swej tożsamości nie pamiętają. Jako tzw. "Zjawy" biorą udział w mafijnych potyczkach. A jeśli chodzi o czytanie to przeczytałam pierwszy tom komiksu na podstawie powieści Stiega Larssona z serii "Millennium", drugi tom alternatywnie ukazanych wydarzeń z Madoki i pierwszy tom "Deadman Wonderland" (który już czytałam kiedyś w sieci, ale skoro wydali w Polsce to postanowiłam kupić. :3). Ta ostatnia opowiada o chłopcu, który został oskarżony o zabicie swoich kolegów z klasy na podstawie tego, że przeżył jako jedyny. Skazano go na śmierć, ale zesłano do tytułowego Deadman Wonderland - prywatnego więzienia w Japonii, w którym przestępcy biorą udział w różnej maści atrakcjach dla widzów.
Wielka szkoda że Manga Naruto się już kończy...jestem szczerze zawiedziony, ale jednocześnie i zachwycony. Bo tytuł "Naruto" jak się okazuje zostaje Kolejną legendą Anime wśród tasiemców zaraz po DB(Dragon Ball). Wyszło nawet dużo więcej gier z tym tytułem niż z tasiemcowym klasykiem z lat 90-tych
(mam tu na myśli DB ). Natomiast co się tyczy Anime Naruto...to Anime kończy się dopiero(chyba) w marcu 2015 roku...takze jest jeszcze czym się nacieszyć
chociaż i tak się skonczy(nim się obejrzę).

A ostatnio znalazłem kilka dość ciekawych tytułów Anime...no chociażby IS:Infinite Stratos - typowa Haremówka z nutką akcji i komedii
Clannad - O ludzie!! O.o jak ja się przy tym poryczałem, to masakra po prostu...Polecam jak najbardziej.
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
W pewnym sensie szkoda, bo tak długo związaliśmy się z tytułem (ja akurat jeszcze nie jestem na bieżąco, takie mam szczęście xD), ale przedłużać też za bardzo nie można i dobrze, że w końcu Kishimoto walnie zakończeniem, miast czekać aż tytuł całkiem się popsuje. Możemy się pocieszać tym, że może wkrótce wyskoczy z jakąś nową historią. Gwiazdka :]

Ja żałuję, że kończy się moje "Claymore".
Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O Aqualad 8O
Może to nie jest tasiemiec (nie taki długi) ma tylko ponad 20 tomów, ale tak już się związałam. Naprawdę mi się podobała. Jestem świadoma, że teraz będzie najbardziej odpowiedni moment na zakończenie serii. Jednocześnie trzymam głęboko w sercu nadzieję na to, że Norihiro Yagi zdecyduje się zrobić jakby drugą serię, która będzie ukazywać wydarzenia na innym kontynencie, ponieważ akcja działa się dotychczas na jakby zamkniętym terenie, a zostało wspomniane, że inne kontynenty istnieją. Natomiast obecne zakończenie będzie wieńczyło tylko tę akcję i główne wątki. Robin :)

Teraz czekam na tłumaczenie ostatniego rozdziału. A potem żyj człowieku...

Połączony z 18.10.2014 02:24:06:
Red, jak skończy ci się Naruto, przeczytaj mangę Basilisk - tłumaczenie jest na internetach. Ja czytałam na centrum mangi. Podziała na kaca po tematyce ninja, bo ten komiks również jest w takich klimatach. Może na trochę innych zasadach - ninja mają tam jakąś jedną ukrytą, niezwykłą umiejętność. I ma świetną kreskę, ładną i szczegółową. Robin :)
Edytowane przez RDNoita dnia 2014-10-18, 02:24
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Ja się w sumie cieszę, że Naruto się kończy, na początku było ekstra, ale teraz już po prostu widać, że autor się znudził tym światem, więc cieszę się, że kończy, zanim coś jeszcze spieprzy, to Naruto skończy się w miarę na poziomie.

Czyta ktoś Shingeki no kyojin? Pytam, bo chciałam się dowiedzieć, co myślicie o kresce w tej mandze? Moje koleżanki patrzały na to, że po prostu brzydkie i autor mógłby się bardziej postarać, ale wg mnie całkiem pasuje Robin :).

I oglądał ktoś Tokyo Ghoul? Nt tego anime też są zdania podzielone. Jak dla mnie spoko, tylko mnóstwo pourywanych wątków, więc trzeba czekać na sezon 2.
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Czyta ktoś Shingeki no kyojin? Pytam, bo chciałam się dowiedzieć, co myślicie o kresce w tej mandze? Moje koleżanki patrzały na to, że po prostu brzydkie i autor mógłby się bardziej postarać, ale wg mnie całkiem pasuje Robin Robin :).

Ja czytam! I nawet kupuję tomiki. Niedługo dotrze trzeci tom. Powiem ci, że kreska jest dosyć... specyficzna, nie do końca brzydka, nie do końca ładna. Ot autor ma taki styl, może potem mu jeszcze bardziej się poprawi. Myślę, że pasuje. Acz z góry zaznaczam, że nie warto patrzeć tylko i wyłącznie na kreskę w mandze. Fabuła jest równie ważna. A, Kira, anime oglądałaś? Doszły mnie słuchy, że w anime z wielu bohaterów zrobili dosyć "psychiczne" - przesadne, postacie. O.o Jak Mikasa wręcz szalejąca za Erenem, żeby mu pomagać i go chronić. Bo w mandze jest dosyć spokojna, choć nadal jej na tym zależy oczywiście.

I oglądał ktoś Tokyo Ghoul?

Ja nie oglądałam. A słyszałam, że jest szansa na wydanie mangi o tym samym tytule. Gwiazdka :]
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Oglądałam Shingeki, i anime strasznie mi się podobało. W anime rzeczywiście bohaterowie są trochę bardziej szaleni, ale osobiście uważam, że niewiele się to różni od mangi. To fandom wykreował postacie na takich totalnych psycholi XD. Anime jest świetne wg mnie i raczej nie mam tam nic do zarzucenia.
A ta kreska w mandze, no, nie powala, ale nie wyobrażam sobie tej mangi rysowanej przez innego autora. Ja osobiście wierzę w coś takiego, że do każdej historii pasuje kreska jej oryginalnego autora. Każdy by się czuł dziwnie, gdyby nagle jakiś inny rysownik przejął pałeczkę i tworzył serię. Kwestia przyzwyczajenia Robin :).

U, a! Oglądał ktoś Code Geass? Jeżeli tak, to kto płakał na końcu? xD
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Ja jeszcze nie miałam okazji oglądać, ale się powoli szykuję, żeby sama się przekonać jak ekranizacja się przedstawia. Ale właśnie miałam obawy po tych opiniach, że są bardziej przesadni bohaterowie. Bestia :P

A ta kreska w mandze, no, nie powala, ale nie wyobrażam sobie tej mangi rysowanej przez innego autora. Ja osobiście wierzę w coś takiego, że do każdej historii pasuje kreska jej oryginalnego autora.

Ja natomiast mogłabym sobie ostatecznie jeszcze wyobrazić Atak Tytanów w kresce Kentaro Miury (Berserk, Król Wilków). Sądzę, że pasowałaby do tematyki i klimatów, z jakimi mamy do czynienia w SnK.

Czyż styl Kentaro Miury nie jest piękny? *.*
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Hm, rzeczywiście, styl tego gościa jest całkiem całkiem Gwiazdka :D Gwiazdka :D
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Szczerze powiem ze Tokyo Ghoul ma sporo pourywanych wątków...i wydaje mi się ze niektóre z nich znajdziemy albo w jakichś specjalnych odcinkach, albo w drugim sezonie...w sumie to nawet nie wiem czy wogóle zostaną wyemitowane "zapomniane" wątki z pierwszego sezonu, bo manga wychodziła za szybko a w studiu nie nadążali z tym wszystkim...tak więc nie dziwię się że pierwsza seria Tokyo Ghoul zakończyła się w 12 odcinkach a nie dwudziestu Gwiazdka :D
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
Ten autor jest jednym z moich ulubionych. Kocham jego styl rysowania. Te wszystkie szczegóły, wygląd. Och, ach! *.* *zachwyt* Bardzo polecam Berserka, zwłaszcza jak ktoś lubi dark fantasy. No i po tylu latach narzekania wydawnictwom - komiks został wydany w Polsce, więc będzie łatwo dostępny. Pierwszy tom jest. Ja mam! Gwiazdka :D

Szczerze powiem ze Tokyo Ghoul ma sporo pourywanych wątków...i wydaje mi się ze niektóre z nich znajdziemy albo w jakichś specjalnych odcinkach, albo w drugim sezonie...w sumie to nawet nie wiem czy wogóle zostaną wyemitowane "zapomniane" wątki z pierwszego sezonu sumie to nawet nie wiem czy wogóle zostaną wyemitowane "zapomniane" wątki z pierwszego sezonu,

Red, to trochę jak w przypadku Claymore. Z anime robili tak, że odcinki stworzyli do jakiegoś momentu, a potem dorobili sobie koniec, kiedy manga wychodziła dalej, aż do teraz. Byłoby genialne, gdyby wszystko poszło zgodnie z mangą do samego końca, a tak... :c
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Filmy które polecam:
-Iron Man (wszystkie części)
-Batman początek
-Bękarty wojny
-Wykiwać klawisza
-Kick Ass
-Madagaskar (wszystkie części)
-Wyścig śmierci (1 i 2)
-Punisher
-Punisher Strefa wojny
-Oko
-Red
-Resident Evil
TypowySlade napisał(a):

Filmy które polecam:
-Iron Man (wszystkie części)
-Batman początek
-Bękarty wojny
-Wykiwać klawisza
-Kick Ass
-Madagaskar (wszystkie części)
-Wyścig śmierci (1 i 2)
-Punisher
-Punisher Strefa wojny
-Oko
-Red
-Resident Evil


Slade...to jest temat o ostatnio oglądanych Anime a nie o filmach akcji czy kinie grozy lel Gwiazdka :D
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
A to przepraszam. pomyłka.
Właśnie jestem po lekturze cudownej mangi. O pięknej, niebanalnej historii, zmuszającej do refleksji. Jednym słowem... ARCYDZIEŁO!

Annarasumanara

...Czy wierzysz w magię?

"Annarasumanara" to tytuł owego cudeńka. Naprawdę nie spodziewałam się ta niepozorna pozycja, na którą przypadkiem trafiłam w poszukiwaniu czegoś do przeczytania, wywrze we mnie tyle emocji i z czym częściowo się utożsamię. Polecam - bo zaprawdę godny polecenia komiks. Z początku styl może wydawać się trochę dziwny (specyficzny jest), zwłaszcza kiedy ma się do czynienia z "wstawkami" (zrozumienie o co mi chodzi, gdy zajrzycie, manga nie jest cała w szarościach), ale autorka nadała temu tytułowi wspaniały klimat wiele rzeczy nimi podkreślając.

http://centrum-ma...asumanara/ <- Tutaj można przeczytać.
Edytowane przez RDNoita dnia 2014-10-20, 00:10
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Jestem akurat w trakcie przerabiania serii "Psycho-Pass" i powiem szczerze że tytuł jak najbardziej mi się spodobał. Kto wie? może po obejrzeniu pierwszej serii wezmę się za drugą ?

A mogłem przeczytać wcześniej mangę zanim wziąłem się za tytuł Anime Cyborg :(
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
A mogłem przeczytać wcześniej mangę zanim wziąłem się za tytuł Anime Cyborg :(


A czemu? Mi tam nie przeszkadza przeczytanie mangi po anime. Chociaż po prawdzie rzadko się to zdarza, bo zdecydowanie więcej czytam mangi, niż oglądam anime. Robin :)
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Choć to wcale nie głupi pomysł takie czytanie mangi zaraz po anime Robin :)

Ale wiem ze większość czyta wpierw Mangę zanim weźmie się za tytuł Anime
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
najczęściej lubię najpierw obejrzeć anime a potem czytać, bo wtedy potrafię w mandze znaleźć więcej ciekawych smaczków Gwiazdka :D. zależy od gustu zresztą
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Przejdź do forum: