Zobacz temat
 
Komiksy, które trzeba przeczytać
Proszę wybaczyć lekkie niepowiązanie tematu z działem i ogólnym działaniem forum, ale jednak myślę, że jeśli wątek będzie na tyle ciekawy na ile się spodziewam, to nie sprawi to nikomu problemu.

W niniejszym temacie proponuję zamieszczać najciekawsze komiksy (nie tylko spod znaku DC) na jakie się natknęliście. Obojętnie czy w grę wchodzi osobna historia czy cała seria. Nasze typy zamieszczamy w postach w następujący sposób:
- wydawnictwo
- tytuł komiksu i ewentualna seria
- krótki opis w miarę możliwości

Uwaga - nie strzelamy spoilerami.
Z swojej strony koniecznie polecam następujące serie:

Fables (Baśnie)
The Walking Dead (Żywe Trupy)
Y: The Last Man (Ostatni Człowiek)
The Preacher


Wszystkie z powyżej wymienionych to prawdziwe perełki (wydawnictwa spoza DC - Vertigo, Image i inne) i niezależnie od gustów jestem przekonany, że przypadną każdemu go gustu. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwa pierwsze tytuły.

Lista ogólnie się zmieni, zostaną dodane obrazki i opisy, jednak nie dziś z powodu sprzętu z jakiego korzystam.
Ja również jaram się Fables, bardzo serdecznie polecam Gwiazdka :D.
Ogólnie bardzo polecam jeszcze Sandmana, bardzo fajny komiks od Neila Gaimana Bestia ;). No i ekstra perełki Marvela- Young Avengers (ale pierwsze części, to z 2014 roku ssie), Czarną Panterę (GENIALNE) i Daredevil: Diabeł Stróż. Jak na coś jeszcze wpadnę to napisze c:
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Ogólnie z Fables mieli w planach i filmy i seriale, ale coś nie doszło to do skutku. Film byłby zbyt krótki żeby pomieścić tak obszerną fabułę, a serial lepiej to nie najłatwiejsze zadanie ze względu na tematykę więc lepiej poczekać dłużej i dostać coś porządnego niż mieć jakiegoś faila.

A tak BTW tworzą serial o The Preacher i to już może dać nam jakąś podpowiedź tego co by się działo z Fables.

Połączony z 2016-12-03, 22:38:03:
Minął kawał czasu od ostatniego postu, ale tym razem tak na krótko. Ostatnio znalazłem trochę więcej czasu dla siebie samego, co poskutkowało tym, że znów wciągnąłem się w komiksy. Z tym, że tym razem zacząłem je kupować Bestia :P Bo porządnie się prezentują.

I tak ostatnimi czasu zaliczyłem powtórkę z rozgrywki z Harley Quinn. Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić, dwa następujące tomy:
Harley Quinn: Miejska Gorączka (Tom 1)
Harley Quinn: Zamotana (Tom 2)


Jest to seria bardzo lekka humorem, historia niestety nie jest skomplikowana, ale nie odbiera to absolutnie radości z czytania. Kupa śmiechu, dużo akcji, nowe podejście do postaci (coś na wzór Deadpoola). Radzę tylko zamówić egzemplarze przez internet. Nówka sztuka, a dostępna za kilka dyszek mniej niż cena okładkowa w Empiku.

Kolejna pozycja to Jessica Jones: Alias (Tom 1 i 2). Stało się, zasięgnąłem też do Marvela, głównie za sprawą znakomitego serialu od Netflixa. Jak wrażenia? Mimo, że nie jestem fanem tego wydawnictwa, historia spisała się przyzwoicie. Może nie jest to nic genialnego, ale na pewno solidny komiks. Jakieś minusy? Warstwa graficzna, konkretniej rysunki, które są przestarzałe w porównaniu do obecnych możliwości. I zwykle to sprawa, którą rozumiem, ale w tutaj wyjątkowo rzuciło mi się to w oczy.

Wracamy do DC. Batman: Ziemia Jeden (Earth One) - Tomy 1 i 2. Jest fenomenalnie. To zdecydowanie najlepsza pozycja z listy, którą możecie brać w ciemno. Akcja ma miejsce na alternatywnej ziemi, w której wszystko różni się detalami. Nowe, bardzo realistyczne podejście do Batmana, oryginalna reinterpretacja wielu postaci i złoczyńców. Po przeczytaniu dwóch tomów trudno mi wskazać jakiekolwiek wady. Rewelacyjny komiks pod każdym względem. Od warstwy graficznej po historię. Może szkoda, że objętościowo nie są to większe historie. I tom 3 też zapowiada się nieprędko. A szkoda. Mam straszną ochotę na kontynuację!

Ruszmy temat Robin :) Polecajcie śmiało wasze typy oraz dzielcie się wrażeniami po czytaniu. Jeśli są zainteresowani to mogę zredagować porządne recenzje do wspomnianych wcześniej HQ i Batmana.
Edytowane przez Zwinny dnia 2016-12-03, 22:38
Przejdź do forum: