Zobacz temat
Co najpierw?
Ed 'n Fred. Ed 'n Fred. 17%[1 głos]
Animacja o superbohaterze, którego pech nigdy nie oszczędza. Animacja o superbohaterze, którego pech nigdy nie oszczędza. 83%[5 głosów]
Głosów ogółem : 6
 
Chocolate Cheese Cartoons- Pierwszy Projekt?
Cóż z powodu ostatniego, braku pomysłów na zajęcia, przypomniałem sobie o Tablecie (m.in. dzięki wam). Parę lat temu miałem ze znajomym pewien projekt. Niestety twardy dysk się spalił i oprogramowanie razem z pierwszymi pracami poszły w kite. Teraz patrzę na pudełko, w którym był tablet, a tam większość wstępnych materiałów: Szkice postaci głównych i drugoplanowych, szkice scenografii, część scenariusza pierwszego odcinka. Zajawka mnie chwyciła z tęsknoty i myślę, aby może to kontynuować. Ale w planie też miałem jeden projekt poboczny. Mianowicie przygody superbohatera, którego opiszę poniżej.

PROŚBA DO WAS! Pomóżcie wybrać czym zająć się najpierw!

Opisy poszczególnych projektów:

Ed 'n Fred: Dwójka stworków Ed (nie za bystry, radosny, infantylny) i Fred (poważniejszy, zabawny, bardziej dojrzały) mieszkają na małej planecie gdzieś w kosmosie. Mają tam różne przygody związane, albo z nimi samymi, albo z przybyszami odwiedzającymi ich planetę (w jednej z koncepcji miały być to postaci z innych znanych kreskówek, pytanie jak to się ma do praw autorskich Gwiazdka :D ).
Do tej kreskówki jak wspomniałem wyżej mam już pewne materiały. Animacja miała być w założeniu płynna i kolorowa. Tu potrzebny byłby dubbing. Muzyka w tym czołówka miały być robione na Kazoo, aby oddać przyjazny, i zabawny styl.

Animacja o superbohaterze, którego pech nigdy nie oszczędza: Heh tu by się przy okazji przydał tytuł, bo ten jest tylko roboczy i nie wiem na ile dobry. Jak w tytule historia opowiadałaby o jakimś ciapowatym pseudosuperbohaterze, który nie za bardzo potrafi wykonywać swoją pracę, a do tego ma wielkiego pecha, który wręcz potrafi wgnieść go w ziemię.
Gagi miałyby być tu proste, bardzo proste, animacja również. Myślałem nad czarno-białą, dla zachowania komiksowego stylu. Brak jakichkolwiek kwestii. Dźwięki wydawane poprzez eeee Memłanie postaci Gwiazdka :D Styl rysunku baaardzo prosty. Postaci na zasadzie kreski zamiast rąk i nóg, okrągła głowa przypięta również zamkniętego korpusu imitującego trójkątną klatę Gwiazdka :D Praca byłaby szybsza, animacja wygodniejsza. Sama animacja byłaby poklatkowa (więcej roboty, ale jeszcze bardziej klasyczny wygląd, poza tym mam do niej słabość Bestia ;) ) Tu z kolei problem z muzyką. Wolałbym, aby była bardziej taka klasyczna jak w tych kreskówkach o superherosach z dawnych lat. Kolejnym problemem byłoby zachowanie atrakcyjności w serii, no bo na jak długo starczyło by mi pomysłów na znęcanie się nad biedakiem, aby dalej było to zabawne. Tu nie mam żadnych pomysłów na scenariusze póki co.


Obydwie kreskówki miałyby formę krótkiej serii odcinków. Ed 'n Fred Miałby koło 3 do 5 minut na odcinek. Druga kreskówka miałaby maksimum 2 minuty, jeśli akcja by się przedłużała. Standardowo około jednej.

Potrzebowałbym waszej pomocy co do wyboru, a także ewentualnej późniejszej, typu loga, może dubbing, jak ktoś z muzyką jest zaprzyjaźniony to może i też. Oczywiście wszystko uwzględnione w napisach końcowych Bestia ;)

Obecnie jestem w poszukiwaniu oprogramowania (myślę nad pencilem, którymś Toon Boomem, może Adobe Flashem), potem jeszcze będę musiał się z nim trochę oswoić, więc czasu póki co jest jest. Od najpóźniej przyszłego tygodnia chciałbym zacząć. Kierujcie tu swoje sugestie, pytania, rady.

Z góry dzięki wszystkim co przebrnęli i chcą pomóc Robin :)

PS. Nie pytajcie skąd nazwa studia Robin :) Po prostu tak mi pasowało plus użyłem tej nazwy w jednej z próbnych matur z angielskiego Gwiazdka :D Możecie przysyłać pomysły na logo nad którym sam też obecnie chcę zacząć pracę w ramach powtórnego oswajania się z tabletem, bo 2 lata go nie używałem Gwiazdka :D
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
Pierwszy pomysł wydaje się całkiem spoko. Był już podobny na forum, Młodzi Kleptomani, ale przerzuciliśmy się na komiks. Trzymam kciuki i powodzenia Robin :). Jeśli chciałbyś jakieś "sławne" postacie, to wrzuć Nightwatch, autorzy raczej nie będą pluć jadem ;D

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Był i nie ma powodu, żeby nie został kontynuowany, tylko raczej w postaci 5-minutówek.

Projekt pochwalam, ja stawiam na opcję numer 2. Jak masz jakieś próbki swojej pracy to wstaw.
W ramach inspiracji, tu jest kawałek tego co zrobiliśmy: https://www.youtu...e=youtu.be
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Silent napisał(a):

Był i nie ma powodu, żeby nie został kontynuowany, tylko raczej w postaci 5-minutówek.

Projekt pochwalam, ja stawiam na opcję numer 2. Jak masz jakieś próbki swojej pracy to wstaw.
W ramach inspiracji, tu jest kawałek tego co zrobiliśmy: https://www.youtu...e=youtu.be


Filmik nie działa i cały misterny plan poszed w ###du...
Wiem, uploaduję inną wersję. Podmienię link, jak się skończy.

Połączony z 29.08.2014 22:53:30:
https://www.youtu...e=youtu.be
Edytowane przez Silent dnia 2014-08-30, 15:23
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Widzę, że prawdopodobnie projekt drugi będzie pierwszy. Byłem tak podekscytowany, że postanowiłem zacząć pierwsze koncepty głównego bohatera!

Z założenia styl rysunku miał być jak najprostszy. Okazało się jednak, że taka karykatura wygląda zbyt dziecinnie, a nie do końca w tę stronę zmierzam. Dodatkowo brak kolorów sprawiał, że postaci były mało wyraźne (może główny bohater będzie jedynym kolorowym? Czemu nie Gwiazdka :D) Spróbowałem dodać kapkę więcej szczegółów. Postura już bardziej mi się spodobała jednak jego twarz, podczas której rysowania zacząłem się inspirować takimi herosami jak Szkarłatna Szczena z ,,Przygód Timmmy;ego", czy Buck, Tuddrussell z Strażników Czasu, wciąż wyglądała niekonkretnie. Nie miała charakteru. Skupiłem się bardziej na oczach oraz na wyglądzie uśmiechu. Tak dotarłem do numeru 3. Potem jeszcze chciałem poeksperymentować z takimi rzeczami jak zarost i zamiast zwykłego kędziorka dałem mu bardziej męską szczecinę. Nie jestem jednak jeszcze pewien czy to do końca pasuje, ponieważ główny bohater miał oddawać całą tą perfekcyjność tych klasycznych herosów, a szczecina nie jest perfekcyjna Gwiazdka :D Dzięki temu doszedłem też do zrozumienia jak chcę, aby główny bohater się przedstawiał. Perfekcyjny superbohater jak za starych czasów, ale pod tą jego zasłoną kryje się tak na prawdę kompletna niezdarność i do tego ogromny pech, mimo którego włosy, uśmiech i pewność siebie naszego bohatera są perfekcyjne Gwiazdka :D

Połączenie tego wszystkiego daje świetną karykaturę superherosa. Oto pierwsze obrazy mojej wizji w tej produkcji!!!

oi61.tinypic.com/sxlwgh.jpg
Plus link: http://oi61.tinyp...sxlwgh.jpg

Mam nadzieję, że podobała wam się pierwsza prezentacja...

No właśnie jak on będzie miał na imię? Póki co mam parę pomysłów:

-Mr Perfect (-> Mr Fantastic z Fantastycznej Czwórki)
-PerfectMan (-> od Supermana)
-HeroMan lub SuperHeroMan (bardzo karykaturalne Gwiazdka :D)

Jakie są wasze pomysły? Jak wam się podoba prezentacja postaci? Piszcie Robin :)
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
O rany, Juzek, jak dla mnie jest świetnie! Tak typowo komicznie Gwiazdka :D. Nie zmieniaj nic. Co do aliasu, to zdecydowanie PerfectMan, chociaż Mr Perfect również pasuje.
Sugestia z mojej strony - popracuj nad kolorem oczu, bo na pierwszy rzut oka myślałem, że to łzy, a nie tęczówki.

Połączony z 30.08.2014 17:53:43:
Zapomniałem dodać - podoba mi się pomysł, żeby wzorować się na tych właśnie postaciach. Bardzo dobrze dopasowany design, do samego charakteru projektu. Kolory trochę można by ogólnie przygasić.
Edytowane przez Silent dnia 2014-08-30, 17:53
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Te postacie trochę mi przypominają kreskówki nickelodeon. Tą samą kreską rysowane.
TypowySlade napisał(a):

Te postacie trochę mi przypominają kreskówki nickelodeon. Tą samą kreską rysowane.


Raz, że rysowane w Toon Boomie, a dwa że mogę uznać to za komplement, bo obecnie za większość kreskówek 2d w Nicku odpowiada Butch Hartman. Pracował przy takich kreskówkach jak Laboratorium Dextera, Johny Bravo, Jam Łasica, Krowa i Kurczak, a obecnie przy Przygodach Timmy'go i Turbo Dudley. Jeden z moich ulubionych twórców. Prosty, ale wyrazisty rysunek, równie prosty i przyjazny dla każdego humor.

Co postępu w pracach na dziś tak przy okazji, to mam w planach dziś jeszcze trochę poeksperymentować z samymi posturami głównego bohatera (Headless bodies incoming Robin :O ), i będę myślał nad tapetą z nim, która będzie również prawdopodobnie zwieńczeniem czołówki serialu i może być używana do materiałów promocyjnych.

Połączony z 30.08.2014 22:00:53:
Dzisiejsza praca skończona. Jak już pisałem dziś skupiłem się uformowaniu postury dla naszego superbohatera. Ta do której doszedłem wczoraj, była ok, jednak chciałem zobaczyć ile mogę jeszcze z tego aspektu wyciągnąć.

Postanowiłem zrobić trzy wersje: prostą, którą już miałem, bardziej wyraźną z paroma dodatkowymi szczegółami, oraz wersję najbardziej zaawansowaną, a żeby nie wykraczała poza styl ogólny projektu.

Zacząłem od uformowania jej bardziej na konkretny i wyraźny kształt klatki. Dodałem zarys mięśni, i stworzyłem proste kończyny.
Efekt nie wyszedł, źle. Nie wiem czemu kojarzy mi się z posturą jakiegoś robotnika z budowy Gwiazdka :D W każdym razie może być. Tu pod uwagę biorę ewentualne zaokrąglenie kantów i zrobienie tej postury bardziej pulchnej i okrągłej, co może pasować lepiej do stylu animacji.

Druga wersja była tworzona w oparciu o szablon. Wzorowałem się na posturze Buck'a Tuddrussela ze Strażników Czasu. Od zawsze mi się podobała jako wzór mięśniaka w kreskówce Gwiazdka :D Dodatkowo strój przekształciłem w kombinezon. Tu efekt również mi się spodobał, jednak mam pewne obawy, czy nie jest to już wykroczenie poza założony styl projektu.

Po zrobieniu tych trzech wersji korpusu, postanowiłem jeszcze się pobawić w tworzenie alternatywnych wersji kończyn. Tu wystarczyło mi po jednej sztuce, ponieważ mogę spokojnie je sobie potem pociąć i połączyć, zduplikować i odwrócić. W dalszym ciągu jestem w trakcie analizowania co do czego najlepiej będzie pasować, mam również na uwadze wszelkie wasze sugestie Robin :)

Efekty mojej dzisiejszej pracy możecie zobaczyć poniżej Robin :)
oi59.tinypic.com/2mh61r4.jpg

Ostatnią częścią dzisiejszej pracy nad projektem, która wyszła dość spontanicznie, a miała związek z wspomnianym obmyślaniem wyglądu zakończenia czołówki (logo+tapeta), był wygląd peleryny przy braku wiatru oraz przy wietrze. Umieściłem po pelerynie na każdy nowy model, a potem jeszcze samą suchą pelerynę i jedną trzepotaną przez wiatr (tu się trochę namazałem, ale za którymś razem wyszła ona w miarę wiarygodnie).
oi60.tinypic.com/2w7l2e8.jpg

Na dziś to tyle. Mam jeszcze w zamiarach mniej więcej przemyśleć wygląd czołówki serialu. Jutro w planach mam ustalenie ostatecznego tytułu, oraz stworzenie loga. I na wieczór jak co dzień podam efekty.

Mam nadzieję, że podobała wam się prezentacja mojej dzisiejszej pracy. Wszelkie opinie i sugestie mile widziane. Gwiazdka :D
Edytowane przez juzek1000 dnia 2014-08-30, 22:00
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
Widać, że się nie obijasz! Gwiazdka :D Naprawdę jestem pod wrażeniem. 3 wersja jest fantastyczna. Życzę powodzenia w dalszej pracy, jesteś na bardzo dobrej drodze. To będzie coś.
Ja na start raczej radzę nie komplikować sobie sprawy, zacznij lepiej od maksymalnie uproszczonego designu. Wiadomo dokładniejsza sylwetka wygląda fajniej, ale automatycznie drastycznie rośnie wymagany nakład pracy, żeby ją animować. Mimo, że designy mi się podobają, na Twoim miejscu jednak zostałbym przy prostszej wersji, tym bardziej, że przy odpowiednim scenariuszu sprawdzi się równie dobrze. Trzymam kciuki za produkcję i powiem szczerze jako fan kreskówek zazdroszczę samozaparcia i czekam na kolejne wieści.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przejdź do forum: