Zobacz temat
 
Sprawa Onetu
Od pewnego czasu serwis (Onet) kuleje, czego trudno nie zauważyć.
Administracja jednak uznała, że zamiast męczyć się z naprawieniem tego i owego, po prostu znajdzie dosyć... kontrowersyjne rozwiązanie. Czyli podrzuci bloggerów portalowi blog.pl i ich okrojonemu wordpressowi.
rewolucja w blogach <- w linkasku ichnia wypowiedź na ten temat.

Jakieś myśli? Istrukcja obsługi blogspota/livejournala? Bo blog.pl tymczasowo ma raczej żenujące opcje.
Edytowane przez Silent dnia 2012-08-04, 16:18
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Blogspota polecam, ale tam to raczej blogi fotograficzne, modowe, tematyczne i typowe pamiętniki widziałam, opowiadania raczej nie. Z przerzuceniem się z opowiadaniami zdecydowanie polecam livejournala Robin :) Założyłam kiedyś, wyszło jak wyszło, czyli tak, ze ostatecznie nic tam nie podziałałam, ale sama prezencja portalu mi się podoba. Ładnie się notki prezentują, w ogóle całkiem zgrabne to-to, więc jeśli myślisz nad wyemigrowaniem gdzieś swojego opowiadania to radziłabym tam.
Ostatnio na blogspota właśnie poprzenosiła się masa ludzi z onetu, w tym lwia część ocenialni. Śledzę dosyć namiętnie, ze względu na to, że służą mi do badań reakcji targetu Gwiazdka ^^''

Na blogspocie gniazdko czy dwa mam, ale zeby zrobić sobie taki szablon, jaki bym chciała, to mam za niskie umiejętności i najprawdopodobniej będę potrzebowała jakiegoś kursu, a jestem koszmarnie leniwa.
Na razie postanowiłam poczekać i zobaczyć, co się stanie, tekst mam i na dysku, i na forum SN plus backupa, więc jeżeli blogosfera onetowska pewnego dnia zdechłaby ostatecznie, to mnie nie zaboli.
Ale większość fanfikarzy do TT buja się właśnie na onecie, więc warto poruszyć zagadnienie w szerszym gronie.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Jak dla mnie nie ma co komentować póki co, bo z tego co widzę, jasno napisane jest, że przeniesienie nie będzie miało miejsce na blog.pl w aktualnym jego stanie, tylko po jego modernizacji. Na pewno dużo się zmieni, ale Wordpress to dobry CMS i myślę, że na dłuższą metę może t wyjść na lepsze, choć na pewno będzie dość upierdliwe, dla mniej obeznanych i część osób na starcie odpadnie.
Poczekamy, zobaczymy.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
WordPress sam w sobie jest dosyć dobry. Kiedyś kumpel miał z tym systemem drobną przygodę i mówił mi, że mimo wszystko warto, więc czekam z nadzieją. A onetowi to trudno się nie dziwić. W ostatnim czasie za dużo tego wszystkiego się zrobiło i stawiam po prostu na to, że długo by zajęło naprawianie wszystkiego. Faktycznie łatwiej jest się przenieść na coś nowego i dlatego ja jestem za tym wyborem. A najwyżej to część z nas się przeniesie na coś innego.

A właśnie, teraz mi się ta kwestia przypomniała. Silent z tego co pamiętam kiedyś zapowiadałeś, że niedługo powstanie prosty system blogów na serwisie. Jak to teraz wygląda?
Mi to wszystko jedno, bylebym miała jak wbić notki. Na onecie podoba mi się zmiana daty w notkach, oby tego mi nie zlikwidowali. Dopóki mój blog będzie istnieć to mi wszystko jedno, choć doprowadza mnie do szału lekkie opuźnienia...
- Rex!
- Hau!


- Chcę pić!
- Wody?
- Nie, wódki!
@Zwinny Z blogami na serwisie musimy poczekać choćby, do zmiany serwera. Także na razie nic się w tej kwestii nie zmieni.

Połączony z 29.07.2012 15:48:41:
Mały update:

Kto myśli o migracji z onetu, niech jeszcze trochę poczeka. Myślę, że już dość niedługo uda się udostępnić system blogów na serwisie. Dzisiaj zaczynam pracę z nowym silnikiem, który jest do tego dobrze przystosowany.
Edytowane przez Silent dnia 2012-07-29, 15:48
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Oj, dawno mnie nie było xD Heh, ale trza się wypowiedzieć.

Co do blogspota. Ja właśnie tak zaczęłam moją przygodę z TT. Mój pierwszy blog był właśnie na tym serwisie i z tego co wiem nadal istnieje (o ironio...) Blogspot jako tako zły nie jest, ale graficznie, szczerze> Nie ogarniam. Ja tam myślę o przeniesieniu bloga na Tumblr'a. Jakoś tak ostatnio mnie natchnęło, po tych Onet' owskich kłopotach. Jeszcze się zastanawiam ale nie wiem na pewno. A wizja pisania na Blog.pl (nawet po modernizacji czy cuś tam) jakoś mnie nie rajcuje -.-"


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
Ja się cały czas zastanawiam jak zorganizować u nas system blogowy. Środki i serwer już mamy, teraz w zasadzie adaptuję silnik, który mi się nie do końca podoba. Zaczynam się zastanawiać, czy nie zostawić serwisu jak jest, a na blogi wgrać dodatkowy silnik. Może coś w stylu Wordpressa. Trochę szeroki temat niestety i ciężko się zdecydować.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Jeśli chodzi o zmianę na Wordpressa to myślę, że bardziej by się opłacało poczekanie na zmiany Oneta (podobno na tym systemie właśnie mają być blogi).
A ja po dzisiejszych doświadczeniach, jestem pewny, że nie warto czekać na onet.

Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na jeden temat:
Czy adresy w stylu blog.titansgo.pl/blog/nazwa-bloga, mogą być, czy żebyście chcieli się u nas ulokować koniecznie muszę zrobić adresy:
nazwa-bloga.blog.titansgo.pl ?

Pracuję już nad tą opcją, ale wszystko zależy od usługodawcy. Czekam na jego odpowiedź. W najgorszym przypadku dostępne będą adresy w stylu blog.titansgo.pl/blog/nazwa-bloga, ale mimo to będziecie tu mieli znacznie lepszą obsługę niż na durnym onecie. Plus u nas nigdy na blogach nie pojawią się reklamy.
Edytowane przez Silent dnia 2012-08-27, 17:52
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Zajrzałem dziś na Oneta po naprawdę długim czasie. Mam zamiar niedługo się wziąć za kontynuację opowiadania jakby ktoś nie wiedział, ale patrząc na całokształt może jednak nie jest tak źle.

Fakt, że zmieniając cały ten system zrobili jeden syf i połapać się nie idzie co i jak, ale jak ktoś sobie to spersonalizuje to jest nawet nawet...
U nas blogi działają cały czas jak co, a ja na onet raczej już nie wrócę, bo z bloga wyszła kaszana po ich "remoncie". Kolejne notki będę raczej pisał na naszym systemie już.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przejdź do forum: