Zobacz temat
 
Rozwój serwisu
Liczba użytkowników dobiła ponad 300, a pamiętam jak całkiem niedawno liczyliśmy pierwszą 100tkę. Myślę, że to dobry znak, że serwis się rozwija i mimo iż nie mieliśmy okazji wykorzystać pełnego potencjału, sprawy nadal mają się dobrze Robin :)

Z mojej strony tylko jedno skierowanie do starszych użytkowników - jeśli ktoś z Was to czyta, nie wahajcie się od czasu do czasu zalogować. Gwiazdka :D
Dobra, to zaczynamy konkrety:

Czekam wciąż na termin obrony, nie wiem czemu tak długo, ale dobrze, bo dzięki temu miałem czas na naukę która będzie niezbędna przy kolejnych zmianach na serwisie.

Jak tylko będę już miał przed nazwiskiem mgr inż. zaczynam długo obiecywany re-design całego serwisu. Wszystkie prace będą prowadzone na osobnym adresie testowym i żadne dane nie zginą. Nie będzie żadnego archiwum i nic nie zostanie stracone. Wszystko co do tej pory znajduje się na serwisie, zostanie w pełni przeniesione na nową wersję, kiedy zakończą się wszystkie prace.

W międzyczasie prace podzielimy na kilka etapów, z których pierwszy należy do was:

1. Zebranie wszystkich oczekiwań, jakie macie względem serwisu,

Cokolwiek Wam przyjdzie do głowy, cokolwiek chcielibyście zobaczyć na serwisie, proszę o wypisywanie w tym temacie. Im więcej opinii się zbierze, tym łatwiej będzie mi zaprojektować nową wersję serwisu.

2. Projektowanie nowej wersji,

To już wyłącznie moje prace. Czas jaki na nie będę musiał poświęcić zależy głównie od tego na ile dokładnie określicie swoje oczekiwania. Prościej mówiąc - im więcej informacji od Was, tym szybciej uda mi się wszystko zaprojektować.

3. Prototypowanie i wdrażanie,

To będzie główny i najdłuższy etap prac, który będziecie mogli obserwować na bieżąco pod adresem który podam na początku prac. W tym czasie zacznie się formować nowa wersja, która będzie operować na tymczasowych danych, które dowolnie będziecie mogli zmieniać.

4. Testowanie i poprawki,

Przedostatni etap, w którym również będzie potrzebna Wasza pomoc. Etap będzie polegać na robieniu wszystkiego co Wam przyjdzie do głowy i zgłaszaniu wszystkich znalezionych błędów. Pewnie trochę potrwa, ale do końca będzie już bliżej niż dalej.

5. Migrowanie danych

Na tym etapie stary serwis będzie podmieniany na nowy, dane zostaną przekonwertowane i wszystko co znajduje się tu, będzie dostępne w nowej wersji, a stara zostanie usunięta (oczywiście bez żadnych strat).

Także plan już znacie, teraz pozostawiam Wam temat do dyspozycji i liczę na dużą aktywność Robin :).

Pamiętajcie! Im więcej waszej aktywności w tym temacie, tym łatwiej będzie mi pracować! Poruszajcie każdy temat od funkcji, jakie chcecie zobaczyć, po same kwestie wyglądu!
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Aplikacja na komórki <3 i na iPody, coby mój staruszek nie umierał po każdorazowym otworzeniu serwisu w przeglądarce

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Będą na bank, to jeden z głównych punktów całego programu Robin :). Podawać kolejne pomysły Gwiazdka :D
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
No cóż, mnie się wszystko w serwisie podoba i może dlatego właśnie, myśląc tak od wczoraj, żadne pomysły ulepszeń do głowy mi nie przyszły. Więc z mojej strony jak na razie - niech serwis pozostanie w podobnej kolorystyce, bo po prostu jest korzystna, wzrok się nie męczy i miło się przegląda artykuły etc. Jak na coś uda mi się wpaść, to dam tu znać, w każdym razie - rozważam cały czas Bestia ;)
Można czat zrobić, jak konferencja na gg Bestia :P
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Dostałem się chwilę na kompa Gwiazdka :D Co prawda nie na mojego, ale zawsze lepsze niż pisanie z komórki ;P Jak o mnie chodzi to wiesz, mi pomysłów nie brakuje, kwestia żeby je zebrać w całość.

Na początek co do czatu - już kiedyś był i wyszło z tego nic dobrego więc skupiałbym się na aktywnej wersji shoutboxa.

Mobilna strona serwisu - żeby przeglądało się łatwo i przyjemnie z komórki nie tracąc przy tym funkcjonalności.

Odświeżony wygląd strony - szatę graficzną zmieniłbym, choć ta nie jest zła. Mamy ją jednak od ponad dwóch lat i przyda się powiew świeżości. Ogólnie to na pewno zmienione panele menu i inne rozmieszczenie na stronie, z fajnymi rozwiązaniami.

Modernizacja działu wideo - to już jest w planach Bestia ;) Przy okazji może kalendarz z możliwością wyświetlania obrazków, żeby przy każdym tytule wyświetlało logo produkcji aby łatwiej było odróżniać.
Powrót artykułów - z wiadomych przyczyn. W dodatku zmiana kategorii i atrakcyjniejsze niż wcześniej wyświetlanie (np. spis treści z obrazkami) oprócz paska z ostatnimi artykułami.

Forum jest ok, kwestia żeby je rozruszać.
Łatwiejszy panel logowania - (przedewszystkim w mobilnej wersji, ale fajnie jakby od razu był pasek z logowaniem - niepotrzebne to jedno dodatkowe kliknięie Bestia :P)
Rozszerzenie losowe wideo o kilka, ale żeby nie zajęło to dużego obszaru.

Ogólny quiz wiedzy - z żadnej specjalnej okazji, ale żeby sprawdzić swoją wiedzę o Tytanach. Każdy chętny by mógł podsyłać pytania i na koniec utworzymy go.
Ciekawe pomysły. Postaram się większość z nich wykorzystać, tak żeby efekt końcowy każdemu odpowiadał. Pewnie trochę to potrwa. Chciałbym, żebyśmy jeszcze przez dwa tygodnie pozbierali pomysły, a potem zaczną się konkretne prace.

Połączony z 17.04.2014 10:23:59:
Ok, oficjalnie mam już dwa tytuły przed nazwiskiem, także od dzisiaj zaczynam drugi etap prac. Zanim jednak zacznę zajmować się nowościami, dzisiejszy dzień poświęcę na przeczesanie działu wideo i poprawienie wszystkiego co się da.

Update: Odcinki 1-51 już poprawione, lecą następne.
Dodatkowo dodane zostały polskie odcinki Młodzi Tytani Akcja.
Proszę o zgłaszanie problemów na PW, jeśli coś nie będzie działać.
Edytowane przez Silent dnia 2014-04-23, 17:28
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przejdź do forum: