Zobacz temat
Czy korzystał(a) byś z premium content, gdyby taka opcja była dostępna?
Tak, chętnie wspomógł(ogła) bym w ten sposób serwis. Tak, chętnie wspomógł(ogła) bym w ten sposób serwis. 41%[7 głosów]
Sporadycznie wysłał(a) bym SMS, w zamian za dodatkowe opcje. Sporadycznie wysłał(a) bym SMS, w zamian za dodatkowe opcje. 6%[1 głos]
Być może, nie jestem pewien/pewna Być może, nie jestem pewien/pewna 24%[4 głosów]
Nie, ponieważ nie mam takiej możliwości Nie, ponieważ nie mam takiej możliwości 12%[2 głosów]
Nie, szkoda pieniędzy. Nie, szkoda pieniędzy. 18%[3 głosów]
Głosów ogółem : 17
 
Rozwój serwisu
Patrząc na to jak czasami działa nasz darmowy serwer, wpadłem na pewien pomysł, w związku z którym chciałbym przeprowadzić małe badanie wśród Was.

Niektórzy pamiętają zapewne, że jeszcze do niedawna serwis stał na płatnym serwerze, który finansowałem z własnej kieszeni przez chyba dwa lata, lub coś koło tego. Potem zdecydowaliśmy wspólnie przenieść go na darmowy serwer, co przez dłuższy czas zdawało egzamin.
Obecnie na serwis wchodzi coraz więcej osób (w ostatnim miesiącu liczba użytkowników wzrosła aż o 20%), przez co darmowy serwer przestaje sobie radzić. Dodatkowo na serwisie przybywa zawartości i powstają propozycje typu konta na obrazki dla użytkowników.
To wszystko wymaga, żeby w niedalekiej przyszłości znowu wykupić płatny serwer. Niestety ja nie mam kasy, żeby znowu płacić samemu Bestia :P.

W związku z powyższym wpadłem na pomysł wprowadzenia tzw. premium content z systemem punktów.
System ten polegałby na tym, że za pomocą mikro płatności (podobnie jak np. na chomiku), użytkownicy dostawali by punkty, które będą mogli przeznaczyć na jakieś dodatkowe funkcje.
Jakie to miały by być funkcje będziecie decydować Wy. Mogą to być prywatne galerie, z własnymi obrazkami, mogą to być np. specjalne rangi, czy jakieś inne "bajery", albo nawet całkiem sensowne możliwości.

Na pewno nie dojdzie do żadnego ograniczenia dotychczasowych możliwości, tzn. nigdy dział wideo nie będzie płatny itp.
Miałoby to służyć wyłącznie dobrowolnej pomocy w finansowaniu opłat za serwer i domenę serwisu, które w skali roku są minimalne.
Płatności odbywały by się za pomocą SMSów w kwotach 1zł+VAT, 2zł+VAT i ewentualnie 5zł+VAT.
W zamian za taką pomoc, zapewnię kolejne funkcje, o które poprosicie na forum, a wszelkie informacje o zebranej kwocie i sumę potrzebną do utrzymania serwisu przez kolejny rok, będą jawne dla wszystkich użytkowników.

Na wielu stronach takie systemy działają, więc z ciekawości możecie podejrzeć jak to tam wygląda.
Za każdą nadwyżkę w zebranej kwocie moglibyśmy organizować konkursy z nagrodami.

Proszę aby jak najwięcej z Was wypowiedziało się co o tym pomyśle uważa.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Jestem jak najbardziej za. W ten sposób my niewiele dajemy od siebie ( bo 1 zł czy nawet 5 to nie jest jakaś wygórowana kwota), ale jakby tak się wszyscy przyłożyli do tego, serwis bardzo ładnie móglby funkcjonować. Jestem na tak (czuję się trochę jak w "Mam talent" xD)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Jak najbardziej jestem za taką opcją. Są to małe kwoty, które jednak z pewnością będą bardzo przydatne nawet jeśli nie większość, ale chociaż część użytkowników będzie chciała od czasu do czasu coś wpłacić. Bez obrazy dla tych co nie mają takiego zamiaru, ale trzeba być sknerą żeby sms'a nie wysłać raz na jakiś czas Bestia :P

Jedna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę to firma, która będzie obsługiwać płatności przez sms'y. Z doświadczenia kolegi wiem, że różnie może być i pomimo kwoty VAT wliczonej w koszt, to i tak być może dotrze mniej niż powinno. Kumpel miał tak kilka lat temu. Nie pamiętam dokładnie w jakich okolicznościach, ale przez sms docierało do niego jedynie 50% płatności. Kwestia regulaminów...
50% to dobra stawka, obecnie w najlepszym przypadku dostaje się 46%, ale to normalne, bo obsługa płatności jednak swoje koszty też ma.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Jeśli chodzi o SMSy to ja jestem jak najbardziej za. Ale można by było zrobić coś dodatkowego dla tych co płacą jak jest np. na chomikuj... Chociażby Avatar podkreślić czy nick, żeby się jakoś wyróżniał...
kimiko napisał(a):

Jeśli chodzi o SMSy to ja jestem jak najbardziej za. Ale można by było zrobić coś dodatkowego dla tych co płacą jak jest np. na chomikuj... Chociażby Avatar podkreślić czy nick, żeby się jakoś wyróżniał...


O takie coś mi właśnie chodzi. Zrobimy osobny temat na to po przegłosowaniu opcji za SMSami, w którym będziemy ustalać co by było oferowane w zamian.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Myślę, że to naprawdę ma sens. Trochę się zarobi a w tym czasie serwis może mieć coś dodatkowego i lepszego, co nie jest za darmo ;D
Ważne żeby zarobił na swoje utrzymanie Bestia :P. A jak coś więcej zarobi to się wymyśli jakieś fajne konkursy z nagrodami i będzie git Robin :).
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
I w ten sposób będzie więcej osób przychodzić do nas ;D
- Rex!
- Hau!


- Chcę pić!
- Wody?
- Nie, wódki!
Why not, wysłanie piątaka "na piwo" raz na jakiś czas nie powinno stanowić dla nikogo jakiegoś wielkiego kłopotu.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Miej na uwadze, że to "na piwo" jak to określiłaś, nie będzie dla mnie, tylko będzie przeznaczone wyłącznie na serwis. Wiem, że za pewne nie to miałaś na myśli, ale proszę nie pisać w ten sposób, bo kolejni czytający, mogą nieuważnie czytając odnieść niewłaściwe wrażenie.

Obecnie roczny wydatek na utrzymanie serwisu (na darmowym serwerze, z płatną domeną titansgo.pl), wynosi 61,50 PLN (50,00 PLN netto) za rok. Jeśli mielibyśmy wrócić na lepszy serwer kwota wzrosła by do około 140 zł. Wiem, że to nie dużo, ale przez to, że studiuję na dziennych i mam mało czasu przez prace i projekty, nie mam możliwości chwilowo płacić za to sam. Stąd taka inicjatywa, która będzie służyła wszystkim.
Pamiętajcie, że do tej pory za wszystko płaciłem z własnej kieszeni i nie ma to na celu zarobieniu "na piwo". Będę umieszczał rozliczenia z wpłat do wglądu użytkowników, więc o żadnych przekrętach nie ma mowy.

Połączony z 26.06.2012 21:16:44:
Poza tym mały konkurs od czasu do czasu, też będzie miłą odmianą, jeśli się uda.
Edytowane przez Silent dnia 2012-06-26, 21:16
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Ja ci za bardzo wierzę, ty byś nas nie uszukał <przytula się do Silenta jak mała dziewczynka>

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Dobra, skoro tak Cię niepokoi i uraża używanie zwrotu "na piwo", to następnym razem będę określała datki na forum mianem "opłaty za seks", albo co. Na dzyngsy od tegesów.
Głęboko i nieustannie wierzę w ludzką inteligencję i poczucie humoru, pomimo licznych zawodów. Nie wspominając o pitolonym cudzysłowie.
I o tym, że bonusy na kontach poszczególnych darczyńców będą dawać raczej jasny obraz tego, kto ile wrzucił do skarbonki.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Jeśli się obawiasz, że dojdzie do jakiś marginalizacji ze względu na kontrybucję, to nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Nie wszystkie usługi będą polegały na wyróżnieniu osób dotujących serwis. Zresztą te kwestię poruszymy dopiero po wynikach głosowania. Póki co jeszcze nie wiemy ile osób przyjmie propozycję równie ochoczo.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Ja nie mam nic przeciwko. Wydać parę złotych na serwis to dla mnie nic, w porównaniu z tym, co wydawałam parę lat temu na epulsa. Te wszystkie drogie dodatki etc... Dopiero później przejrzałam na oczy, że to nie miało sensu. A tu przynajmniej mogę zrobić coś pożytecznego i rzecz jasna coś wspomagającego stronę o Młodych Tytanach. Także tak jak reszta jestem za.
Jak reszta, jestem bardzo ZA.
"I'm gonna use you and abuse you.
I'm gonna know what's inside.
Gonna use you and abuse you.
I'm gonna know what's inside you."


http://we-are-one...g.onet.pl/
To byłoby fajne rozwiązanie, szczególnie jeśli biorąc pod uwagę możliwość własnej galerii Robin :)
http://droga-na-h...gspot.com/ - fanfic osadzony w Skyrim universum The Elder Scrolls, zapraszam Robin :)
Zgadzam się z IceTea, mnie szczególnie również podoba się pomysł z galerią Bestia :P
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Ok, ponieważ zacząłem już wprowadzać system dotacji, proszę abyście wypowiedzieli się na temat tego co chcielibyście otrzymywać w zamian?

Pojawiły się już pomysły dotyczące galerii, czy np. wyróżnionych nicków. Jeśli macie jakieś pomysły, nie wahajcie się nimi podzielić. Robin :)

Dodatkowo warto by rozważyć kwestię kwot. Aktualnie dostępny jest SMS za 1zł+VAT, ale być może odpowiadałyby Wam inne kwoty.

Serdecznie zapraszam do dyskusji!

Połączony z 07.08.2012 14:00:21:
Przez pomyłkę wsadziłem stronę z doładowaniami do działu wideo. To nie było zamierzone, problem już poprawiłem i przepraszam za pomyłkę Bestia :P. Dział wideo jest otwarty i w razie pytań ta kwestia się nie zmieni.
Edytowane przez Silent dnia 2012-08-07, 14:00
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Taka ciekawostka z Comic-Conu w San-Diego:

hatak.pl/system/articles/images/000/035/518/big/x1374434285.jpg,q1374434285.pagespeed.ic.8my-sL74en.jpg
Przejdź do forum: