Zobacz temat
 
"Córki Królowej" - w odcinkach
W tym temacie zamierzam powolutku, post po poście, zamieszczać moją książkę. Proszę o komentarze Gwiazdka :D Ale od razu wyjaśniam: pisałam to półtora roku temu, więc żadne arcydzieło to nie jest. Często sama zauważam miejsca, gdzie wypadałoby coś poprawić, ale umówmy się, że przepiszę wszystko w "dziewiczym" stanie Bestia ;)

PS Oryginalny tytuł to "Córki Królowej Kosmosu" ale tymczasowo skróciłam go do "Córek Królowej". OK, start!

Połączony z 02.02.2012 20:22:48:
ROZDZIAŁ I - Irene

Mam na imię Irene i mieszkam na piątym księżycu Xeny (koło Układu Słonecznego). Wczoraj skończyłam 15 lat (według Ziemian), 3 nadlata (według Iończyków) i 11 lion (według xeńskiego czasu). Mieszkaniec którejś z planet dokoła Alfa Centauri uznałby mnie za niemowlę (u nich średnio żyje się przez 1000, 1500 lat).
Pewnie to dziwne, że chociaż moja ojczysta planeta to Xena, używam ziemskich określeń. Używam lat zamiast lion, a metrów zamiast centym, ponieważ moja mama pochodzi z Ziemi. To przez nią przez dwa lata musiałam latać na Zieloną Planetę do nudnego miejsca zwanego "szkołą". Dziwne. Gdyby nie to, że mój tata pochodził z Urana (tam dwulatki chodzą już do pracy) i odziedziczyłam po nim megaszybkie przyswajanie wiadomości, do dziś musiałabym chodzić do "szkoły".
Dobra. Wiecie już, że moja mama jest człowiekiem, a tata Uraninem. Mam jeszcze siostrę o imieniu Holly. Ma 8 lion (12 lat) i jest zupełnie inna ode mnie. Podczas, gdy moje włosy są grube i jasne, jej, koloru ciemnoczarnego, są cienkie, gładkie i mają dziwny, złowrogi połysk. Holly jest silniejsza, odważniejsza i szybsza ode mnie. Jest też o wiele zuchwalsza.
Muszę przyznać, że jest też chudsza... Ubiera się w czarne rurki i ciemne T-shirty, podczas gdy ja wolę niebieskie biodrówki i kolorowe bluzki.
Ale mimo tych wszystkich różnic świetnie się dogadujemy. Owszem, zdarzają się "zwarcia", ale dość rzadko. Gdy w "szkole" przezywano mnie od kosmitek i ufoludków, wystarczył lewy sierpowy Holly i wszyscy się zamknęli. A gdy z kolei ona miała kłopoty z "informatyką" (uczenie się o ziemskich, prymitywnych komputerach), ja, która jestem mistrzem w tej dziedzinie, przeprowadziłam małą zamianę ciał i zdałam dla niej (a raczej za nią) klasówkę.
A, gdybyście nie wiedzieli, zamiana ciał polega na przejściu mnie do ciała Holly i przeniesieniu Holly do mojego ciała. Czyli jakby "zamienienie się dusz miejscami", jeśli rozumiecie, o co mi chodzi.
Ale jest jeszcze jeden, ważny szczegół. Zamianę ciał mogą robić jedynie Xenianie, lub mieszkańcy innych planet krążących wokół tej samej gwiazdy, dokoła której krąży Xena. Czyli wokół Gammy.






opowiadanie przeniesione - - > http://titansgo.p....php?id=47
Edytowane przez Jinx dnia 2012-02-03, 17:17
The makers of Azarath and Metrion are proud to introduce ...
ZINTHOS.

www.beyondavatars.com/data/thumbnails/6/tt8.gif


New and improved Zinthos gives you exactly what you need, exactly when you need it. And because it's blue, Zinthos goes with everything.
Zinthos isn't right for everyone and may cause bloating, cramping, hair loss, disturbing visions, fits of rage, and the growth of additional eyes. Children under three should not be exposed to Zinthos. Do not get Zinthos wet, and never feed it after midnight. If you experience trouble meditating, stop saying "Zinthos" and consult your ancient scrolls immediately.

New blue Zinthos!
Ekstra! Wstęp mnie zachwycił. Niesamowita wyobraźnia... Gwiazdka :D
Jestem ciekawa dalszych wydarzeń.
Mam pytanie. Co ile będziesz dodawać resztę?
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

Młodzi Tytani <3

Robin
Robin :) Luzak Robin :O Robin B-)

Gwiazdka
Gwiazdka ^^' Gwiazdka :D Gwiazdka :] ;O ;[

Bestia
Bestia :P Bestia ;) Bestia -o-

Raven
Raven :-[ Raven :-/

Cyborg
Booya! Cyborg :| Cyborg :( 8P Cyborg -_-


Zapraszam!

www.pamietnik-kos...og.onet.pl

www.spokojne-zyci...og.onet.pl
:/ Tak ogólnie to na takie opowiadania jest specjalny dział. Tutaj komentarze będą Ci się przeplatać z opowiadaniem. Polecam przenieść to opowiadanie i wstawić tu link do niego. Zobacz w Menu > Notki i opowiadania.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
OK. Przenoszę to tu - http://titansgo.p....php?id=47
Dzięki Bestia ;)
The makers of Azarath and Metrion are proud to introduce ...
ZINTHOS.

www.beyondavatars.com/data/thumbnails/6/tt8.gif


New and improved Zinthos gives you exactly what you need, exactly when you need it. And because it's blue, Zinthos goes with everything.
Zinthos isn't right for everyone and may cause bloating, cramping, hair loss, disturbing visions, fits of rage, and the growth of additional eyes. Children under three should not be exposed to Zinthos. Do not get Zinthos wet, and never feed it after midnight. If you experience trouble meditating, stop saying "Zinthos" and consult your ancient scrolls immediately.

New blue Zinthos!
Bestia ;) nie ma problemu
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przejdź do forum: