Zobacz temat
 
Ulubiona Manga/Anime
Owszem, Shizuma. Uwielbiam jej styl bycia Gwiazdka ^^'

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Jeśli o mnie chodzi, uwielbiam:
- Fullmetal Alchemist - obejrzane całe, mangi mam 4 tomy. Uwielbiam ich XD
- Black Rock Shooter
- ClayMore - czemu tego nie wydają w Polsce? Q_Q Rozpaczam. Krew się leje i latają odcięte kończyny, ale to po prostu Wiedźmin w wydaju japońskim i fem.
- Soul Eater - cudeńko psychodelki, chociaż wolę grafikę anime niż mangi. Większa psychodelka. Jest do tego kilka fajnych AMV, np. Luminance albo This is Halloween.
Z mang (a raczej manhw, jak się to się ciągle upiera Moonie) ciekawy jest The Breaker, ale czytałam tylko pierwszy tom, więc nie powinnam się do końca wypowiadać...
Hush child, the darkness will rise from the deep
And carry you down into sleep.
~Heather Dale, Mordred's Lullaby

Wstąp w moje ciemności...
http://projekt-gr...g.onet.pl/


ŻELKI!
To z krwawych polecę Ci:
- Higurashi
- Petshop of Horrors
- Another
- Mononoke
- Blood + (nawiązuje do Blood C, ale jest to starsze anime, więc nie jestem pewna czy kreska Ci podpadnie, aczkolwiek gorąco polecam)
- Btooom!
- Claymore
- Deadman Wonderland
- Devil May Cry
- Elfen Lied
- Gyo
- Highschool of the Dead
- Jigoku Shoujo (stosunkowo mało krwi, aczkolwiek anime mroczne, bardzo dobre)
- Kara no Kyoukai (nie zniechęcajcie się po 2 pierwszych filmach, dalej jest coraz ciekawiej)
www.mediafire.com/convkey/ee83/fy4p43fgi8354h3fg.jpg
Móc z kimś dzielić się i problemami, i szczęściem.
Mieć oparcie wtedy kiedy wszystko się psuje, i wtedy kiedy chce się żyć...Raven :-/
Masz jakąś ulubioną postać w Blood+ ? Moje to Haji, Solomon i Charles ♥ Z czego ten ostatni był tylko w mandze. Jest on teoretycznie alternatywą dla Carla z anime. Jeśli nie czytałaś to polecam. Nieco różni się od anime, chociaż nie pamiętam jak bardzo Robin :)
www.mediafire.com/convkey/ee83/fy4p43fgi8354h3fg.jpg
Móc z kimś dzielić się i problemami, i szczęściem.
Mieć oparcie wtedy kiedy wszystko się psuje, i wtedy kiedy chce się żyć...Raven :-/
Ja anime nie oglądam, nie interesuje mnie to, i proszę o zaakceptowanie, a nie mówienie czegoś w stylu " oglądniesz trochę i Cię wciągnie " . Nie lubię i tyle. A w sprawie tego tekstu, to osoba która powinna, wie o co chodzi.
:*
Są różne anime tak jak i różne filmy. Któreś może Ci się spodobać, co nie oznacza, że świat anime Cię wciągnie. Nie ma się co zmuszać na siłę, bo i po co?

A z yaoi polecam:
- Junjou Romantica
- Sekaichi Hatsukoi
- Loveless
- Gravitation
- Vassalord (jest tylko 1 odcinek, bo to OVA. Poczytaj mangę, polecam!, jest super!)
- Ikoku Irokoi Romantan
- Kirepapa

Ewentualnie jeśli mangi też czytasz, to polecam:
- wcześniej wymieniony Vassalord
- Liberty Liberty


Osobiście zrobiłam sobie przerwę od anime. Czekam aż jakieś dobre serie wyjdą do końca. Myślę o Devil Survivior 2, kinówkach Madoki, Evangelionie 3.0 w dobrej jakości do ściągnięcia, Shingeki no Kyojin (dopiero co wychodzi, oby było dobre -.-), Shinsekai Yori, Zetsuen no Tempest czy Dansai Bunri no Crime Edge.

Chociaż żadna z serii nie jest jakimś specjalnym horrorem. Myślałam, że Shinsekai będzie, ale jakoś w środku serii zawiało nudą. Co za strata... tak dobrze się zapowiadało.

Fajnie by też było jakby w końcu wyszła głośno zapowiadania następna seria Higurashi bądź sequel Another. A spełnieniem marzeń byłaby dla mnie seria Rozen Maiden. Podobno coś miało wyjść, ale ni widu ni słychu :<

So disappointed...
Edytowane przez Blyskawica dnia 2013-04-18, 23:14
www.mediafire.com/convkey/ee83/fy4p43fgi8354h3fg.jpg
Móc z kimś dzielić się i problemami, i szczęściem.
Mieć oparcie wtedy kiedy wszystko się psuje, i wtedy kiedy chce się żyć...Raven :-/
Oglądałam wszystkie 3 Robin :) W Hellsingu bardzo podobał mi się wizerunek Alucarda jako dawnego "mrocznego władcy". To było chyba w 8 albo 9 odcinku, nie pamiętam Bestia ;)
One Piece oglądałam tylko trochę, ale może kiedyś się przemogę. Ogląda się całkiem fajnie, tyle, że ta ilość odcinków - przeraża Gwiazdka :D
www.mediafire.com/convkey/ee83/fy4p43fgi8354h3fg.jpg
Móc z kimś dzielić się i problemami, i szczęściem.
Mieć oparcie wtedy kiedy wszystko się psuje, i wtedy kiedy chce się żyć...Raven :-/
Moimi ulubionymi anime jest D.Gray-man , Full Metal Alchemis Brotherblood, Jigoku Shoujo, Soul Eater, Coppelion i film Sprited Away.
Tiger i Bunny- o tv show superbohaterów, odlotowe
ale przede wszystkim, nowa produkcja:
Attack of Titan
Jest po prostu genialne, do płaczu, do strachu, pełno uczuć. Kocham.
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Kill la Kill chyba zacznę oglądać w wolnym czasie. Attack on Titan się bardzo udało, poruszyło mnie i dosyć zaskoczyło (mowa tu oczywiście o samych Tytanach, czego to japończycy nie wymyślą XD). No, a Mikasa jest po prostu niepokonana Bestia ;)

Ja natomiast pokochałam Magi. Gorąco polecam obie serie - The Labirynth of Magic i The Kingdom of Magic. Kiedyś wychodziło dosłownie co dwa dni, a teraz trzeba czekać tydzień na kolejny odcinek. Ale zawsze jestem cierpliwa. Dużo akcji, dużo magii (jak sama nazwa wskazuje) i ciekawe postacie. Moje ulubione anime jak do tej pory i chyba raczej prędko się to nie zmieni Robin :)
Noragami. Bo duchy.

All hail Trigon
Błagam, czy jest tu ktoś, z kim mogę jarać się Levim???? XD
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Ja żadnej mangi jeszcze nie czytałam, (jest jakiś sklep, nie internetowy, w którym mozna kupić mangę?) ale z anime to:

Death Note - klasyk nad klasykami
Sword Art Online - anime o ludziach uwięzionych w grze, mój absolutny faworyt
Gin no Saji - opowiada historię chłopaka z miasta, który zapisuje się do szkoły rolniczej
Koe no Katachi - anime-film, o głuchoniemej dziewczynie, nad którą znęca się chłopak z klasy, wyciskacz łez
Nana - produkcja z genialną muzyką, o splatających się losach dwóch dziewcząt o tym samym imieniu
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - o 6 chłopców, którzy trafili do poprawczaka, któremu raczej bliżej do surowego więzienia
No game No life - historia rodzeństwa, które trafia do świata, gdzie wszystko rozstrzyga się za pomocą gier

podrzucam jeszcze tylko linki do moich kont na stronkach z anime, jakby ktoś jakimś cudem też miał swoje i chciał mnie dodać do znajomych Kira Happy

https://shinden.p.../4926-kibo
https://myanimeli...le/Kibo269
Edytowane przez Kibo dnia 2020-03-04, 19:28
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
(jest jakiś sklep, nie internetowy, w którym mozna kupić mangę?)

Kibo, są sklepy stacjonarne w paru miastach, Yatta jest chyba w Warszawie, Wrocku, Poznaniu; Komikslandia w Warszawie bodajże. W Szczecinie też coś jest z tego, co wiem. A oprócz tego mangi, które wychodzą na bieżąco trafiają do Empików i Matrasów. :3

Wracając do tematu - moimi ulubionymi mangami i anime są:
* Claymore (DŻIZAS DŻIZAS DŻIZAS jak ja bym się cieszyła jakby wydali mangę w Polsce naszej. A jest na to szansa, bo JPF miał ankietę na przyszły tytuł i Claymore w nim był, 8 sierpnia ogłoszą nowość. *-*) Kiedyś nawet robiłam prezentację na WOK o tym tytule i maltretowałam wszystkich gadaniną przez bite 40 min. XD
* Berserk (tylko w formie mangi). Po prostu dobre, mroczne, brutalne fantasy z najgenialniejszą kreską mistrza Kentaro Miury! 8P
* Battle Royale - masakra, krew flaki i pogruchotane kości, walka o życie, okrutny system, to co Devcia lubi!
* Oniisama E, klasyka jednym słowem, ma swój klimat, choć niektórym może przeszkadzać nagromadzenie dramatyzmu. Ale w końcu to melodramat. Gwiazdka :D Dla mnie dawna kreska ma jakąś taką magię.
* Mnemosyne
* NANA - piękna historia, niech wreszcie Yazawa skończy tę mangę, bo nie wiem co zrobię. Robin :O
* Strawberry Panic - bo to pierwsze moje anime yuri, wcześniej tylko mangi czytałam.
* Maka Maka - taka lesbijska kolorowa manga XD
* Miecz nieśmiertelnego
* One Piece - AHOJ!
* FullMetal Alchemist - manga
* Lady Oscar - kolejny klasyk <3
* Battle Angel Alita - manga, sci-fi, cyberpunk oł jea
* Ghost in the Shell - manga, tak jak wyżej
* Klan Poe - i dziecięce wampiry i jeszcze jeden klasyk
* Lubię też mangi Junjiego Ito. :3

Z pewnością jeszcze zapomniałam o czymś. Gwiazdka :D
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Dzięki, Raven D. Bestia ;)

Kurde, wymieniłaś wszystkie miasta, które są gdzieś daleko ;-; Jest jakiś sklep ze starymi mangami koło Katowic?
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
Kibo napisał(a):
Kurde, wymieniłaś wszystkie miasta, które są gdzieś daleko ;-; Jest jakiś sklep ze starymi mangami koło Katowic?


Bo na razie mało jest tych sklepów. U mnie w woj. pomorskim też nic nie ma, można jedynie liczyć na Empiki i Matrasy. :C Jak mam kupić naraz więcej mang, to kupuję w sklepie internetowym, bo są niższe ceny, a za duże zamówienia jest darmowa wysyłka. Ale jak coś pojedynczego chcę zdobyć, to mi się nie opłaca i szkoda. Cyborg :(
W Katowicach chyba Komiksiarnia jest. Kiedyś w ich sklepie internetowym robiłam zamówienie i chyba mieli tam podany swój adres. Robin :)
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Okey, dzięki! Dzisiaj zajrzę do Matrasa Gwiazdka :D
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
To może i ja się wypowiem o moich ulubionych anime.

1. D.Gray-man- moja miłość od zawsze, kocham klimat i kreskę tego anime. Niestety boli mnie, że Katsura Hoshino (autorka mangi na podstawie, której jest anime) przestała rysować i nie wiadomo co dalej z akcją. Jak się nie dowiem co dalej, to chyba umrę!
2. Gintama- podstawa jeśli chodzi o komedię, anime, które kopiuje inne anime. Niebanalne tematy, problemy i wyjątkowy japoński humor, który na początku może być niezrozumiały. Po prostu kocham.
3. Ghost Hunt- jak tytuł wskazuje seria o duchach, bardzo wciągająca.
4. Kuroko no Basuke- anime o koszykówce, pełne bishów. Nie wiem dlaczego je lubię.
5. Mirai Nikki- dużo krwi, ciekawy temat.
6. Higurashi- to jest taki mindfuck na początku, kiedy przez prawie 2 sezony nie wiesz co się dzieje w anime.
7. Baccano- naprawdę, bardzo dobre anime, polecam.

To jest parę lubianych anime przeze mnie, gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć co tam jeszcze sobie obejrzałam odsyłam do mojego MAl'a: http://myanimelist.net/animelist/Postrzepiona. Gwiazdka :D
Skillet napisał(a):
5. Mirai Nikki- dużo krwi, ciekawy temat.

Mam w planach obejrzenie tego i kupno także mangowej wersji, jeśli anime mi się spodoba. Dobre jest, Skillet? Warto obejrzeć? Gwiazdka :]

6. Higurashi- to jest taki mindfuck na początku, kiedy przez prawie 2 sezony nie wiesz co się dzieje w anime.

Oglądałam pierwszą serię i... w ten sposób trochę wciągnęłam młodszą siostrę w anime. Jestem zUem, takie rzeczy siostrze puszczać. Gwiazdka :D
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Moja siostra też ma ode mnie jazde na anime i na yaoi (ja zła xD).

Nie powiedziałabym, że Mirai Nikki jest jakieś świetne, ale jakiś poziom trzyma. Ogólnie to zależy od człowieka, bo znam wiele osób, które nie lubi tego anime. Mi się spodobało, jest w nim ukazana nietuzinkowa gra i niezła "sieka". Polecam. Robin :)
Przejdź do forum: