Zobacz temat
 
Ulubiona Manga/Anime
Tutaj podyskutujemy o naszych ulubionych seriach japońskich komiksów i seriali animowanych! Czyli to co wszyscy M&Amaniacy lubią najbardziej Robin :)
Dobra bo się nikt widzę nie spieszy z dzieleniem informacjami, to ja zacznę Bestia :P

Moje ulubione tytuły:
Detective Conan, Dragon Ball, Pokemony Gwiazdka :D

To jest święta trójca, której nic nie ruszy.
A z takich bardziej "dojrzałych" tematyką:
-Monster - (Jedno z najlepszych anime i w ogóle filmów jakie widziałem)
- Ergo Proxy - (Całkiem fajne, choć ciężko zrozumieć o co biega)
- Elfen Lied - (Genialne, choć zdecydowanie dla dorosłych, no chyba, że ma się mocne nerwy)

Poza tym polecam:
Fullmetal Alchemist
Shakugan no Shana
Zero no Tsukaima
Kyo Kara Maoh

a dalej to jak sobie przypomnę...
a ja DB, Sailor Moon, Fullmetal Alchemiss i jeszcze 1 ale holercia zapomniałam dokładnie nazwy...
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
moje ulubione anime wymieniłam juz w innym temacie a,ale co tam
Vampire Knight, Bleach, Shakugan no Shana, Gensoumaden Saiyuki, Gunslinger Girl, Ayashi no Ceres, D.N.Angel
jakiś mieiąc temu oglądałm jeszcze fajne anime ,ale nie pamietam tytułu ;/
Ja nie mam ulubionej mangi czy tam anime, ale raz oglądałam D.N.Angel i mi się nawet spodobało Robin :)
Ha no to ja też podzielę się z wami ulubionymi anime ^,^

Na pierwszym miejscu oczywiście klasyk fantasy "Record of Lodoss war". Dalej "Death Note", "Monster", "Ergo Proxy", "Księżniczka Mononoke", "Spirited Away" i "Ruchomy zamek Hauru".

Bez obrazy do fanów "Elfen Lied" ale jak ktoś lubi sobie szargać nerwy bez jasnego celu to polecam. Na tacy: odcinanie kończyn + patologie społeczne ;> Smacznego.
Edytowane przez IceTea dnia 2010-04-11, 21:56
Bez obrazy do fanów "Elfen Lied" ale jak ktoś lubi sobie szargać nerwy bez jasnego celu to polecam. Na tacy: odcinanie kończyn + patologie społeczne ;> Smacznego.

Rozumiem, że czegoś nie wiem? Kiedy Ty to niby oglądałaś? Bestia :P

Nie słuchać jej, tytuł genialny, ale faktycznie raczej dla dorosłych, a w razie czego broń boże, żeby ktoś wszedł Wam do pokoju w trakcie oglądania, bo się pożegnacie z anime do końca życia Bestia :P
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Weszłam na jako tako na pewną stronkę, i znalazłam fajny Anime. Air, naprawde fajne Anime Gwiazdka :D
Przypomniałam sobie! Rosario to Vampire jest świetne xD
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
a ostatnio jeszcze Angel Beats ;D
Kyaaa 8D !
Uwielbiam anime, ale ostatnio mam zastoje, bo u taty średnio działa :F
Mam dużo ulubionych anime, ale obecnie ulubiona piątka to: Higurashi, Vampire Knight Guilty, Chrono Crusade, Fate Stay Night, Rozen Maiden.
To moja lista: http://myanimelis...ikoThunder

Elfen Lied było super, tylko dla mnie, jako pokojowego stworzenia było dość brutalne x_X
img408.imageshack.us/img408/6597/iphonewallpapercolorful.png

poketech.net/small/19183.gifpoketech.net/small/20007.gifpoketech.net/small/19186.gif
Elfen Lied jest dla mnie beznadziejne, mam tu na myśli kwestie czysto logiczne Bestia ;) naprawdę, może i w człowieku jest tyle krwi, ale żeby strumieniem poszło i to w takich ilościach to trzeba być naprawdę niezłym.


Obecnie moim ulubionym tytułem jest D.Gray-Man, chociaż ostatnie chaptery coś Hoshino nie wychodzą. Ale całość historii, realia, a przede wszystkim - mrrr - postacie to niesamowity smaczek.
Oh, ja też UWIELBIAM d.gray! a zwłaszcza Cross-sama i Earl'a!


A teraz czytam Lucky Star. Chcę zobaczyć czy ta wielce nagłaśniana seria jest coś warta
Moje ulubione tytuły:
FullMetal Alchemist + Brotherood
Pandora Hearts
Soul Eater
Vampire Knight

Serdecznie polecam jak ktoś nie oglądał XD
Blood-C
Naruto Shippuuden

to chyba tyle z moich ulubionych anime
"Moje życie jest jedną wielką pomyłką...za bardzo sie przeceniałem, teraz muszę za to odpokutować poprzez skazanie się na wieczne cierpienie".
media.tenor.co/images/f408b5fefc7ecea7b9978ecc769ec42d/tenor.gif
1. Record of Lodoss War OAV
Zawsze i wszędzie będzie miało dla mnie pierwsze miejsce, nawet jeżeli doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że fabularnie jest przeciętne i słychać turlające się kostki. To anime jednak zrobiło mi w życiu wielki przełom i pod jego wpływem rozwinęłam się w tę, a nie inną stronę.
No i uniwersum jest kolosalne, jeżeli już ktoś postanowi zdobyć wszystkie informacje.

2. Generał Daimos
Ostatnio powtórkę z rozrywki robiłam. Z cudownym polskim lektorem, na jeszcze cudowniejszym włoskim podkładzie. I pomimo upływu lat to draństwo jest nadal dobre, jeżeli tylko człowiek odrobinę myśli w trakcie oglądania. Sama analiza gestów wykonywanych przez bohaterów daje bardzo wiele informacji, a ich zachowanie jest w pełni logiczne i no... ja to po prostu lubię.

3. Cowboy Bebop
Klasyk, sztuka kolejna. Świetna muzyka, fajni bohaterowie, dynamiczna animacja i ten klimat. Ach, ten melancholijny klimat, wbijający człowieka w grunt.

4. Vision of Escaflowne
Pierwszy raz oglądałam to na kasecie vhs, na nagraniu z gatunku "znajdź napisy na ekranie". Kilka lat później miałam okazję zobaczyć w jakości znośnej... to jest jedna z rzeczy, dla których warto zarwać noc. Bo świat jest genialnie skonstruowany, a wielkie roboty wygladają jak wielkie roboty.

5. Mahou Shoujo Madoka Magica
O, patrzcie, nowinka. W dodatku mistrzostwo trollingu, bo zestawienie słodziutkiej kreski akurat z tą opowieścią miało wykop. Szczególnie, jak człowiek wychował się na magical girls i rozumie dokładnie, o co bangla i do czego są kolejne odniesienia. Racjonalizacja i dekonstrukcja gatunku. Baardzo w moim guście. Plus ta muzyka, muzyka!

6. GunGrave (bez 1 i kilku ostatnich epizodów)
Bardzo, bardzo ładna opowieść o mafii, przyjaźni i kilku innych rzeczach.
W zasadzie... ciężko mi powiedzieć cokolwiek poza tym, że to było *dobre*

7. Bokurano
Wielkie roboty odsłona kolejna. Chociaż tutaj czarny kolos służy jedynie za ośkę fabuły, a cała rzecz opowiada o innych sprawach. Ciężkie, smutne, z bardzo ludzkimi bohaterami.

8. Noein
Alternatywne rzeczywistości, wiecej alternatywnych rzeczywistości i mocno zakręcona fabuła. Poza tym podpasowała mi bardzo nietypowa kreska (oraz muzykaBestia :P)

9. Code Geass
To bardzo dziwne, że ten tytuł znajduje się w moim top10. Ja z pasją godną lepszej sprawy nie znoszę CLAMPu. Leleuch mnie jednak kupił kombinatoryką, kupił logicznym rozumowaniem, a w końcu przyjęciem roli diabła.

10. Naruto
Bo Gaara. Bo Rock Lee. Bo Naruto.
Bo ta banda skubańców się nie poddaje, tylko lezie coraz dalej i dalej, w kierunku, który sami sobie obrali. Ze względu na moją lekką obsesję na punkcie motywu przeznaczenia, fatum i bohaterskich frajerów czuję się tu jak w domu.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Ostatnio do mojej listy interesujących anime doszły:

-Another (ma 12 odcinków, bardzo ciekawa kontrukcja, gatunek ciężko określić... delikatny horror psychologiczny?)

-Jigoku Shōjo - Hell Girl (polecane dla osób, które już mają doła, gatunek refleksyjno-depresyjny)
http://droga-na-h...gspot.com/ - fanfic osadzony w Skyrim universum The Elder Scrolls, zapraszam Robin :)
- Another - w do pewnej klasy dołącza nowy uczeń, od tego momentu zaczynają dziać się dziwne rzeczy... Anime podchodzi (chyba xD) pod dramat & horror. Dostarcza świetnego dreszczyku emocji. Naprawdę polecam obejrzeć, bo warto Robin :)

- Steins Gate- anime opowiada o podróżach w czasie. "To już było" - tak pomyślałam sobie po raz pierwszy, gdy zobaczyłam ten tytuł. Już tyle razy w filmach, anime, mangach itp. był podejmowany ten temat, ale za każdym razem pomysły twórców nie przypadały mi do gustu. Zdecydowałam sięgnąć po ten tytuł tylko dlatego, że otrzymywał bardzo wysokie noty i pozytywne komentarze. I powiem jedno nie zawiodłam się ! Robin :) Anime jest po prostu świetne, jedno z najlepszych jakie widziałam. Każda z postaci (chodź nie ma ich tu wiele) jest starannie dopracowana. A największym plusem Steins Gate jest fabuła, której potencjał został w pełni wykorzystany.
Anime ma 24 odcinki i jest to Science-fiction

- Fate/Zero - jest to prequel Fate/Stay night. Gatunek Fantasy & Akcja. Anime ma 25 odcinków (tzn. będzie mieć, bo jeszcze wychodzi xD zostały 2 do zakończenie serii). 7 magów wraz ze swoim Sługami walczy o Świętego Graala, kielich który potrafi spełnić każde, jedno życzenie właściciela. Anime przedstawia 4 z kolei taką wojnę. Twórcy nie żałowali budżetu - animacja, grafika i muzyka stają na bardzo wysokim poziomie. Dla mnie kolejne czołowe anime. Polecam Robin :)

- Fate/Stay Night - 24 odcinki. Gatunek : fantasy, akcja i trochę romans. Tutaj ukazane są wydarzenia z 5 wojny o Świętego Graala. Mimo, że zostało wydane w 2006 r, to ma naprawdę dobrą kreskę. Największym plusem tego anime jest muzyka - po prostu wgniata w fotel. Co do minusów to jednym z nich jest głównym bohater. Na początku może naprawdę irytować, ale na szczęście potem jest co raz lepiej. Jeśli ktoś zamierza sięgnąć po uniwersum Fate, to radzę najpierw obejrzeć Fate/Stay night a potem Fate/Zero, aby nie zepsuć sobie wrażeń.

uu.. trochę się rozpisałam xD
Pytanie za 100 punktów- oglądał ktoś Strawberry Panic?

(Do zdziwionych- powinniście się już chyba przyzwyczaić, że mam "oryginalny" gust, prawda Bestia :P?)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Oglądałam jakoś 10 odcinków. Obrazek w Twoim opisie to Shizuma Bestia ;) ? Anime dobre, ale mnie nie zachwyciło. Ogółem lubię yuri, choć anime z yaoi są dużo zabawniejsze według mnie. Jakoś tak lepiej zrobione Gwiazdka :D , np. Sekaichi Hatsukoi, Junjou Romantica i tym podobne serie.
Jeśli ktoś oglądał/grał w Personę, to wychodzi seria pokrewna - Devil Survivior 2
Z nowości mogę jeszcze polecić Psycho-Pass - ludzie kontrolowani przez system, historia biura ochrony zajmujących się osądzaniem ludzi. Dużo krwi, morderstw...
A jak ktoś oglądał Evangeliona to 3 część filmu jest na animezone.pl , choć na razie tylko z angielskimi napisami i w średniej jakości Bestia :P
www.mediafire.com/convkey/ee83/fy4p43fgi8354h3fg.jpg
Móc z kimś dzielić się i problemami, i szczęściem.
Mieć oparcie wtedy kiedy wszystko się psuje, i wtedy kiedy chce się żyć...Raven :-/
Przejdź do forum: