Zobacz temat
 
Styl rysunków
Jeszcze nie powstał taki temat, a wpadłem na niego szperając po TitansGo.net oraz forum Toonzone. A teraz już wyjaśniam o co chodzi. Łatwo zauważyć (przynajmniej dla mnie), że w wielu odcinkach styl rysunków zmieniał się. W niektórych epizodach grafika była świetna, w innych już mniej. Zdarzały się nawet błędy, a wygląd bohaterów był zmieniany w małych szczegółach. Tutaj dzielimy się wszystkimi naszymi spostrzeżeniami i uwagami co do stylu rysunków i artystów którzy je rysowali.

Do towarzystwa z TTFrienda:
Tak jak obiecałem ostatnim razem, zanim założę nietypowy temat najpierw poszukam u Was, czy taki nie powstał. I faktycznie, taki jest, ale zainspirowało mnie do tego amerykańskie forum, nie Wasze.
Zakładanie podobnych tematów jak na innych forach nie jest w żaden sposób nielegalne, ani nie jest plagiatem. Póki nie wykorzystasz nielegalnie zastrzeżonych znaków towarowych, bądź nazw zarejestrowanych w biurze patentowym, nie ma powodu ani do tłumaczenia się komukolwiek ani do żadnych obaw.

A wracając do tematu uważam, że TT jest bardzo słabą jakościowo animacją. Dodatkowo inspiracje stylem japońskich animacji kompletnie nie pasuje do świata DC. Uważam, że to okropny błąd ze strony twórców, który praktycznie uniemożliwił pojawianie się Tytanów w innych dziełach animowanych DC. Jedyną postacią, która pojawiła się w stylu zbliżonym do tego z TT był Speedy w serialu JLU, a jego wystąpienie i tak było bardzo krótkie.
Design postaci przez takie posunięcie nie może być ponownie wykorzystany.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
No tak, ale wiesz jacy oni są. Wolę wyjaśnić jak się sprawy mają zanim znów zaczną cokolwiek zarzucać.

Zgodzę się z tobą, bo porównując TT do innych kreskówek to naprawdę słabo wyszła ta animacja. Mam nadzieję, że Tytani pojawią się w innych dziełach i już z kompletnie innym stylem rysunków. Ale ogólnie, trzymając się stylu rysunków z kreskówki, muszę przyznać, że w niektórych odcinkach animacja była o wiele lepsza niż w innych.
Obejrzyjcie sobie na przykład odcinek "Siostry", a potem odcinek "Modniś". Jakie widzicie różnice? No tak, wygląd postaci. W "Siostry" jak i w większości odcinków TT postacie są ładnie przedstawione, a nie są takie niedopracowane i zbyt dziecinne jak np. w odc. "Modniś", czy "Niewyrównane rachunki cz.I".
Co wy o tym sądzicie?
Zgadzam się z tobą w stu procentach. Widać,bardzo duże różnice pomiędzy oby dwoma odc. i o wiele lepiej wyszedł odc. Siostry od odc. Modniś. Tak,więc mogli by się bardziej postarać.
no, racja. ciekawi mnie właśnie, dlaczego raz tak pięknie ich przedstawiali, a później w niektórych odcinkach tak 'pokracznie' ukazali :<.
Hmm,może początki kreskówki MT bardzo im się podobały i chciało im się wymyślać,dużo pracować,a kiedy praca się im znudziła i nie mogli nic zrobić to robili do na 'odwal' i tyle.
wiesz, to jedna z najbardziej prawdopodobnych wersji przyczyn pokracznego przedstawienia postaci. Bestia :P
chwilowo też tak myślałam. ;d
Możliwe i takBestia ;) Ale nic nie jest pewne.
Może rysował ktoś inny? I jego styl był różny od tego stylu, którym posługiwał się główny rysownik? Ale ciekawe, czy był jeszcze inny rysownik w ogóle xDD
XD ciekawe dywagacje prowadzicie, ale w rzeczywistości powód nie jest aż tak skomplikowany.

W tych odcinkach po prostu tematyka nie wymagała doskonałej formy. To były odcinki raczej dla małych dzieci, takie bez poważniejszej fabuły, dlatego też kreska była bardziej luźna i niedokładna.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
No ale czemu? Nie mogli popracować by była dokładna,lecz luźna i ciekawa?
faktycznie, te odcinki typu Modniś, były o charakterze wesołym, zabawnym, a te poważniejsze, np. Maski, bardziej dopracowane. Także tego wcześniej nie zauważyłam. ;p
Tak jest bo każdy odcinek zajmuje bardzo wiele dni pracy, a oszczędzając tam gdzie się da, można wyprodukować pewną ilość odcinków szybciej niż gdyby się je lepiej dopracowywało. Prosty biznes.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Bez owijania w bawełnę. Masz rację!
No warto jeszcze wspomnieć, że te różnice między kreską to głównie próby ulepszania wyglądu postaci i inni rysownicy. Co w zależności od artystów przekładało się na świetny efekt, a w innych okolicznościach pogarszało wizualnie kreskówkę.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-05-31, 23:43
A tak ogólnie to zastanawiam się co by było dziś gdyby Młodzi Tytani mieli poważniejszy charakter i normalne, niekarykaturalne rysunki postaci.

Według mnie odnieśliby większy sukces i kto wie czy do dziś nie trwałyby prace nad kolejnymi seriami...
Też tak uważam. Myślę też, że wtedy kreskówka nie byłaby tylko kierowana do tych najmłodszych i gdyby miała poważniejszy charakter, na pewno twórcy skupiliby się raczej na tych poważnych akcjach, przykładowo takich, jakie spotyka się w odcinkach ze Slade'm.
Przejdź do forum: