Zobacz temat
Twoja ulubiona książka?
Fantastyczne. Fantastyczne. 32%[11 głosów]
Lektury. Lektury. 0%[0 głosów]
Dla dzieci. Dla dzieci. 0%[0 głosów]
Dla dorosłych. Dla dorosłych. 0%[0 głosów]
Dla nastolatków... Dla nastolatków... 3%[1 głos]
Inne. Inne. 26%[9 głosów]
Lubię wszystkie! Lubię wszystkie! 12%[4 głosów]
Luboę prawie wszystkie. Luboę prawie wszystkie. 26%[9 głosów]
Głosów ogółem : 34
 
Twoja ulubiona książka?
Dobra,sam temat mówi wszystko za siebie. Opisujecie swoją ulubioną książkę i piszecie chociaż czy trzy przykłady,dlaczego.
No więc ja tak.
Moją ulubioną książką jest,książka z młodszych lat pt."Polyanna"
Książka opowiada o przygodach małej dziewczynki ,której rodzice zmarli. Przyjeżdża ona do swojej cioci która nie za bardzo ją lubi.
Ja zamiast podać przykłady opisałam,no to teraz te przykłady:
1) Książka bardzo wciągająca i interesująca.
2) Już sam tytuł zaciekawia
3) Przypomina mi młodsze lata.
4) Po prostu jest fajna.
A jakie są wasze ulubione?
W ankiecie podaję rodzaj itp.
____________________________________________________
"Jeśli kogoś kochasz,daj mu odejść"
Ulubionych książek nie mam i nie będę miał. Po prostu nie cierpię tego. Skusiłem się raz na przeczytanie dwóch Batmanów "Mroczny Rycerz" i "Rycerz z Gotham City" będącymi nawiązaniami do ich filmowych wersji, ale kiedy to się czyta po obejrzanym filmie nie jest już takie ciekawe. Ale dla przykładów, rzeczy które mnie zaciekawiły to:
1. Dobrze napisana książka - czytelnie i zrozumiale, bez użycia trudnych sformułowań czy wyrażeń co sprawia, że czyta się ją szybko
2. Ciekawie opisane przygody i zdarzenia
3. Zrozumiały charakter postaci
Pewnie miałbym więcej powodów do zadowolenia, ale niestety tak to już jest - po filmie książka nie zaskakuje prawie niczym, oprócz krótkich wpisanych dodatkowo wątków.

A co do ankiety,to nie widzę w niej opowiadania kryminale i fabularne.
No też mi zabrakło kryminałów. Ja jestem maniakiem Holmesa i Poirota (detektyw z powieści Agathy Christie). Poza tym czytałem Zmierzchy, Pottery i inne popularne książki. Głównie jednak kryminały.

Jeśli miał bym wybrać ulubioną to genialnym tytułem jest "Śmierć na Nilu" właśnie Agathy Christie. Książka opisuje historię kryminalną, która dzieje się na ekskluzywnym statku wycieczkowym "Karnak" płynącym po Nilu. Bogata młoda dziewczyna zostaje zamordowana, a tropem jej mordercy podąża światowej sławy detektyw o nieprzeciętnej sile umysłu i nieco przesadnej pysze - Hercules Poirot.
1) Jak wszystkie książki Agathy Christie okrutnie wciągająca i fascynująca,
2) Ukazuje klimat i życie angielskich "wyższych sfer" w latach 20-tych dwudziestego wieku,
3) Niesamowita zagadka kryminalna, która dla wnikliwego czytelnika jest rozwiązywalna, ale wcale nie łatwo. Robin :)

Zdecydowanie polecam, jeśli wydaje się Wam, że jest to raczej książka dla starszych, nic bardziej mylnego - sam ją przeczytałem jak miałem 12 lat i do tej pory uważam, że jest genialna.

Dla leniwych jest też opcja obejrzenia filmowej adaptacji z genialnym aktorem odgrywającym słynnego detektywa - Davidem Suchet'em.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Tak, Poirot, szczególnie w filmie to coś świetnego. Mi się przypomniało co nieco o okresie II WŚ, dlatego też wpadłem na jedyną lekturę szkolną która mnie zaciekawiła. Mianowicie chodzi o "Kamienie na szaniec" A.Kamińskiego. Jeśli jeszcze tego nie mieliście to polecam Wam po nią sięgnąć, bo mimo, że nie jest w typie wszystkich i nie jest napisana najprostszym/najłatwiejszym językiem to zapewniam Was że potrafi wciągnąć. Pamiętam z jaką niechęcią do niej podeszłem i pomyślałem: no pięknie, kolejna nudnawa lektura.... A wcale tak nie było. Dokładniej mówiąc to przedstawia lata drugiej Wojny Światowej przeżywane głównie przez Alka, Zośkę i Rudego. Świetnie przedstawiono tamte czasy, a szczególnie ciekawie opisane zostało działanie Gestapo. Można się z niej dowiedzieć całkiem sporo i jednocześnie przeczytać fajną i krótką lekturę.
Z pewnością to moja ulubiona lektura szkolna, a powody dlaczego tak jest są takie:
1) Sporo możemy się z niej dowiedzieć
2) Ukazuje wiele uczuć i wydarzeń z okresu II WŚ
3) Dobrze napisana książka, szczególnie ciekawe jest okrutne działanie Gestapo.
PrzepraszamRobin :) Ankieta tak na szybko. Wybaczycie?
Spoko Bestia :P. Zwinny - pisze się podszedłem a nie podeszłem Bestia :P
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Właśnie, mi też kryminałów i horrorów zabrakło. Co do ulubionych książek, to mam ich od groma, ale książki po które bardzo często sięgam któryś raz z rzędu, to głównie twórczość Stephena Kinga i Johna Grishama.
1. Są ciekawe
2. Ciężkie do przeczytania, fakt, ale super opisane
3. Łatwe do zdobycia xD
4. Strasznie wciągają Bestia :P Mnie wciągnęły tak bardzo, że przez 3 miesiące kiedyś, nie włączyłam MP4, kompa i telewizora Bestia :P
5. Tematyka, taka jaką uwielbiam.

Z lektur, to Pan Tadeusz, Dziady cz. II i Romeo i Julia


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
"Wody głębokie jak niebo" Anny Brzezińskiej,
"Furia" Salmana Rushdie,
"Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego,
"Chłopi" Reymonta.
Wszystkie uwielbiam za jedną rzecz - prawdziwy artyzm językowy. Absolutne cacuszka, które sprawiają, że w dołki wpadam, naprzemiennie z zielenieniem z zazdrości.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Aktualnie czytam biografię Jobsa i muszę przyznać, że jest to niesamowicie ciekawa historia. Być może nie każdemu jest się w stanie spodobać, ale będąc informatykiem i interesując się historią komputerów i animacji, muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałem.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Aktualnie skończyłam czytać 2 część "Igrzysk Śmierci", ale stwierdziłam, że film do pierwszej był lepszy niż druga część (tiap. Wszędzie gdzie mogą zabijają Katniss. Po drugim wysłaniu jej na arenę i zatruciu mgłą to sie już robi nudne).

Książka ulubiona? Oj, tu się mogę rozpisywać kilometrami. Kocham "Mikołajka" (wszystkie możliwe części) Goscinnego i Sempe, "Chłopców z Placu Broni" Molnara i "Pamiętaj, że tam są schody!" K. Siesickiej. Są po prostu idealnie napisane i do niczego nie mogę się przyczepić.

Tak poza tematem- wie ktoś, gdzie mogę znaleźć "Drogę Cienia"?? (autora nie pamiętam)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Stephen King, to jest mój mistrz - "Mroczna wieża", to w sumie moja ulubiona książka.
Dalej, jedną z najkrótszych, ale też najpiękniejszych książek jakie przeczytałam była "Oskar i Pani Róża", no płakałam strasznie.
Lubię też książki Paulo Coelho, a "Małe zbrodnie małżeńskie" - polecam, ciekawa lektura na zabicie czasu.
A no i jeszcze "Dary Anioła" i może "Wampiry z Morgenville" [chyba tak to się pisało xD]
Kurcze mogłabym wymieniać w kółko,ale mniej więcej tak to wygląda.
"I'm gonna use you and abuse you.
I'm gonna know what's inside.
Gonna use you and abuse you.
I'm gonna know what's inside you."


http://we-are-one...g.onet.pl/
" Oskar i Pani Róża" jest świetna. Pod koniec książki miałam łzy w oczach. "Wampiry z Morganville" też czytałam. Super. =) Jestem w połowie książki "Zagubiony Heros" Ricka Riordana. *.* Mitologia grecka, bogowie, herosi...jestem w niebie! XD

All hail Trigon
"Brosingr" czyli kontynuacja "Eragona" Jest świetna... Ale moją ulubioną książką jest "zauroczenie" jest to Saga o ludziach lodu ... jedna (i pierwsza) z 42 części... jednak są one stare i chyba nigdzie poza allegro się ich nie znajdzie. Kocham również "Zmierzch" oraz wspomniane już "Wampiry z Morganville"
:*
Brakuje wam kryminałów? A czytał ktoś "Dziewczynę, która igrała z ogniem"?

Jestem świeżo po lekturze "Pierwsza noc pod gołym niebem". Strasznie mi się spodobało, bo w ciągu dwóch dni parka kilka razy ucieka przed policją, uwalnia zwierzęta z cyrku, bili się, brali udział w wyścigu... Nie chce mi się teraz wszystkiego opisywać, ale naprawdę warto przeczytać Robin :)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
A ja polecam "W głębi lasu" - Harlan'a Coben'a.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
A ja polecam "Sagę rodu Windjamerów". Jak dotąd przeczytałam tylko drugą część - "Córka lichwiarza", ale zrobię wszystko, by przeczytać pozostałe.

All hail Trigon
Jakbym miała wymieniać wszystkie książki, które uważam za warte przeczytania, to bym spędziła tydzień nad klawiaturą Bestia :P

Z serii:
- POLSKA seria "Felix, Net i Nika" (koleżanka mi polecała, tytuł mnie nie zaciekawił, ale jak zaczęłam czytać to tak się wciągnęłam, że przeczytałam chyba z 8 tomów)
- wspominane już Igrzyska Śmierci (przeczytałam z własnej woli, wtedy, kiedy jeszcze mało kto o niej słyszał - przed premierą filmu, żeby nie było...)
- Seria Ricka Riordana "Kroniki Rodu Kane" (Starożytny Egipt, który kocham, kocia bogini, magowie + fantastyka <mmmm>Bestia ;)
- Larklight (mała modyfikacja historii - XIX wiek i kolonizacja księżyca - świetnie napisana i zilustrowana książka, której styl narracji wręcz uzależnia. W skrócie - napad zmutowanych pająków na wiktoriański dom zawieszony w pustce kosmicznej pomiędzy Ziemią a Księżycem)
- z kryminałów - Perry Mason, Holmes i spółka (Agata Christie nigdy mi w ręce nie wpadła, ale zamierzam wkrótce się za nią zabrać)
- Wojny Świata Wynurzonego (a zwłaszcza wątek z Sektą Zabójców)
- Doktor Jekyll i Pan Hyde (mam do niej jakiś taki sentyment, mimo tego, że krótka i znam ją na pamięć, potrafię łyknąć ją całą dwa razy w ciągu jednego dnia Gwiazdka :D)

Hmmm, na razie nie czytam nic wartego uwagi poza autobiografią Ghandiego i ostatniego cesarza Chin... Ale to już inna historia Robin :)
The makers of Azarath and Metrion are proud to introduce ...
ZINTHOS.

www.beyondavatars.com/data/thumbnails/6/tt8.gif


New and improved Zinthos gives you exactly what you need, exactly when you need it. And because it's blue, Zinthos goes with everything.
Zinthos isn't right for everyone and may cause bloating, cramping, hair loss, disturbing visions, fits of rage, and the growth of additional eyes. Children under three should not be exposed to Zinthos. Do not get Zinthos wet, and never feed it after midnight. If you experience trouble meditating, stop saying "Zinthos" and consult your ancient scrolls immediately.

New blue Zinthos!
Jinx napisał(a):
- Seria Ricka Riordana "Kroniki Rodu Kane" (Starożytny Egipt, który kocham, kocia bogini, magowie + fantastyka <mmmm>Bestia ;)


Należy dodać, że facet ma fajny styl i potrafi patrzeć na wszystko w moim ulubionym stylu. Uwielbiam go!

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Zniszcz ten dziennik
jedną z moich ulubionych książek jest ,,Alicja w krainie zombi'' choć muszę przyznać że fragmentami jest po prostu nudna, oraz zniszcz ten dziennik wspomniany powyżej Raven :-/.
Ten Klejnot czyste zło zrodziło,

On w portal się przemieni...

Nadchodzi władca, nadchodzi teraz,

To koniec dla tej Ziemi...
Przejdź do forum: