Zobacz temat
 
poszukuje książki....
poszukuje książki o tym jak nauczyć się japońskiego. jest tyle tego że już sama nie wiem co wybrać. może ktoś już próbował i napisze z łaski swojej?!
Najlepszy translator Bestia :P
ja chcę się nauczyć japońskiego anie tłumaczyć durne zdania w necie
Wątpię czy ktoś z forum Ci odpowie, ale zerknij tutaj.Wśród nich na pewno znajdziesz coś odpowiedniego Bestia ;) http://www.bookma...azki/1355/ Pozdro
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-03-21, 13:02
Do nauki Japońskiego praktycznie konieczna jest dobra znajomość angielskiego. Ja się uczę z kursów wideo, dla amerykanów, którzy są delegowani do Japonii.
Nawet miałem okazję sprawdzić swoje umiejętności w nieoczekiwanej sytuacji. XD
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
A co, spotkałeś Japończyka w Empiku ?( mi to się często zdarza)
Heh, mi się historia przypomniała jak wchodziłem do sklepu i się o schody potknąłem, to wyglądało prawie tak jakbym się schylił. Naprzeciwko idzie japończyk(albo chińczyk Bestia :P), też taki "pokłon oddaje" i zaczyna coś do mnie gadać po japońsku Bestia :P A tak w ogóle, nauka japońskiego jest ci potrzebna do czegoś czy chcesz dodatkowo opanować jeden język?
Nie u nas nie ma Japończyków, najwyżej Koreańce, albo Chińczycy. Gadałem z Japończykiem we Włoszech na stacji benzynowej, kompletnie przypadkiem.
Japoński się przydaje przy oglądaniu anime, raczej do niczego więcej się nam w życiu nie przyda, choć kto wie.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
dziwne zainteresowania NR. Gwiazdka :]
Japoński raczej nie jest popularnym językiem i tak i tak nie
dogadasz się nim w większości krajów.
'Przyjaciele są tyle warci, ile po nich pozostaje'.
http://raven-mlod...g.onet.pl/
.
______________________________
"You say you're not gonna fight
'Cause no one wanna fight for you
And you think there's not enough love
And no one to give it to
And you're sure you've hurt for so long
You've got nothing left to lose
So you say you're not gonna fight
'Cause no one wanna fight for you."
Ha przed chwilą znalazłam przydatną lekcję japońskiego na yt. Pierwszy filmik wprowadza proste zwroty typu: dzień dobry, dziękuję itp. Babka mówi bardzo wyraźnie, a konkretne słowa są wyświetlane także można sobie powtarzać Robin :) Ale uwaga: trzeba znać jako-tako angielski. link do pierwszej lekcji: http://www.youtub...BwhpPL27-I
Dzięki IceTea

Nela, po prostu mam dość głupich tłumaczeń anime( pójdziesz przez u, przeszedł przez ż i inne błędy gramatyczne , ortograficzne). Poza tym fajnie jest czytać oryginały mang rozumiejąc o co chodzi Bestia ;)
Masz rację. Kumpel sie uczył japońskiego niedługo bo 4 miesiące. Po roku już umiał dość sprawnie pisać. Ale on ma głowę do języków. Sprawnie mówi i piszę: angielskim, francuskim, włoskim, rosyjskim i niemieckim. Zazdroszczę mu xD


Tam się pojawiają obecnie wszystkie moje beznadziejne twory xD
2.7.2014 - nowa notka, zapraszam?


imageshack.com/scaled/800x600/818/7p18.png
Dostałam od brata pod choinkę książkę "JAPOŃSKI nie gryzie" (Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka pisma, gramatyki i słownictwa za pomocą ćwiczeń). Bardzo fajna i przyjemna. Można ją dostać w Empiku. Cena 24,90 zł. Na okładce jest nadgryzione jabłko przedstawiające flagę Japonii. Mam nadzieję że pomogłam.Robin :)
Przejdź do forum: