Zobacz temat
 
Pomysły na rozbudowę serwisu
Co do forum...na portalu zarejestrowanych jest prawie półtora tysiąca użytkowników. I wciąż powoli przybywa. Zdecydowana cześć się nie udziela. Lecz dlaczego...?

Niekiedy można się spotkać z wypowiedziami typu:

"Mam konto dla odcinków"

Czy już nie aktualne: "Kiedy napisy do ostatniego odcinka MT" Gwiazdka :D

Wielu użytkowników przegląda portal, ogląda odcinki. Jednakże nie chcą się za bardzo wypowiadać na forum. Może też trochę się wstydzą, bądź nie mają ochoty?

Może by przy filmach zamieścić małą adnotację:

Podobał ci się film bądź nie? Chcesz porozmawiać na te i inne tematy? Gorąco zapraszamy na aktywne forum! U nasz zawsze jest odpowiednia atmosferaRobin :) Jesteś u Nas mile widziany.

No nie wiem ale może to troszkę kogoś zachęci do udziału w forum? Bądź zwróci uwagę na ten element serwisu?
LaVrence napisał(a):

Co do forum...na portalu zarejestrowanych jest prawie półtora tysiąca użytkowników. I wciąż powoli przybywa. Zdecydowana cześć się nie udziela. Lecz dlaczego...?

Niekiedy można się spotkać z wypowiedziami typu:

"Mam konto dla odcinków"

Czy już nie aktualne: "Kiedy napisy do ostatniego odcinka MT" Gwiazdka :D

Wielu użytkowników przegląda portal, ogląda odcinki. Jednakże nie chcą się za bardzo wypowiadać na forum. Może też trochę się wstydzą, bądź nie mają ochoty?

Może by przy filmach zamieścić małą adnotację:

Podobał ci się film bądź nie? Chcesz porozmawiać na te i inne tematy? Gorąco zapraszamy na aktywne forum! U nasz zawsze jest odpowiednia atmosferaRobin :) Jesteś u Nas mile widziany.

No nie wiem ale może to troszkę kogoś zachęci do udziału w forum? Bądź zwróci uwagę na ten element serwisu?



Ja np. nie udzielam się dużo na forum, bo w kółko jedynie gry, które po prostu mnie nie interesują. A jak napisałam opis własnego bohatera, to od razu był 'zawalony' tematami z grami, więc nikt go nie skomentował. Jak najbardziej jestem za rozwijaniem innych tematów na forum, o czym wspomniał już Zwinny.
Caxi napisał(a):
Ja np. nie udzielam się dużo na forum, bo w kółko jedynie gry, które po prostu mnie nie interesują. A jak napisałam opis własnego bohatera, to od razu był 'zawalony' tematami z grami, więc nikt go nie skomentował. Jak najbardziej jestem za rozwijaniem innych tematów na forum, o czym wspomniał już Zwinny.


Staramy się z tym coś robić (jedna użytkowniczka dostała raz bana na pisanie w tych tematach), ale wiecie - bez Waszej pomocy to nie wyjdzie Bestia ;). Udzielajcie się tam, gdzie są interesujące dla Was tematy, a Gry i Zabawy... Elfik, może by na jakiś czas zablokować ten dział forum, albo ograniczyć dostęp dla tych, którzy np. nie mają określonej liczby postów? Co myślicie?

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Hmmm...nie wiem do końca jak funkcjonuje forum, ale może dało by się przypisać postom z "Gier i zabaw" nieco mniejszy priorytet niż postom z pozostałych tematom. Tak aby powiadomienia pokazywały się nieco niżej od innych tematów?Gwiazdka ^^'
To chyba nie jest za bardzo wykonalne, ale zapytam Silenta, jak tylko się pojawi Robin :)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Póki co wyłączyłem powiadomienia z Gier i zabaw dla gości. Faktycznie, jest to rzecz nad którą myślimy od jakiegoś czasu, ale mamy w tym małe pole manewru.
Można w ramach eksperymentu zablokować widoczność działu dla użytkowników, tak jakby takich tematów w ogóle nie było np. na tydzień/miesiąc żeby sprawdzić jak by się to spisało.

@LaVrence pomysł z adnotacją bardzo dobry, ale myślę, że najlepiej dać go na stronę główną pod panelem z forum żeby skierować go do ogółu. Niestety ale to właśnie nasza bolączka - mało osób udzielających się na forum. Jak widać zasobów nam nie brakuje, czas je wykorzystać.

@RDNoita - myślę, że spokojnie wystarczy do tego dział Fanstrefa. Można tam wrzucać najróżniejsze rzeczy, czy chodzi o opowiadania, gry tekstowe, fanficki, fanarty oraz wszlekiego rodzaju inne projekty. Jak chociażby dubbing. Z tego co pamiętam była w przeszłości taka propozycja. Wystarczy zebrać chętnych.
Na moment jeszcze wpadłam, bo coś mi przyszło do głowy.
Chodzi o ankiety w tematach. Użytkownicy często oddają głosy bez napisania posta, czy chociażby poinformowania o tym, jaką odpowiedź wybrali w ankiecie. Fajnie by było, gdyby po wybraniu opcji i naciśnięciu przycisku wyświetlał się komunikat o konieczności dodania posta. Dałoby się tak kiedyś zrobić, Silent? Bestia ;)
Nie czytałem wszystkich postów w tym temacie, dlatego jeśli się powtarzam to przepraszam, ale osobiście uważam, że na stronce mogłoby być WIĘCEJ różnych ankiet i quizów dotyczących przede wszystkim młodych tytanów, ewentualnie batmana, samych czarnych charakterów. Mogłoby powstać coś takiego jak zakładka, w której byłyby tylko quizy i ankiety, ale to tylko mój skromny pomysł Raven :-/

Połączony z 2015-10-16, 17:49:37:
I jeszcze możliwość zmiany tego o samodzielnie z możliwością zmiany decyzji Robin :)
|
|
|
|
|
|
|
<----------------------------------
Edytowane przez KinHan dnia 2015-10-16, 17:52
Rangi na forum są zależne od postów i opcji samodzielnego wybierania nie da się wprowadzić. Ilość postów potrzebnych do uzyskania danej rangi znajdziesz tutaj: http://titansgo.p...post_55986. Temat jest zamknięty bo niedługo pojawi się kilka nowych rang z bohaterami NW, a rozpiska znajdzie się w nowym temacie.

Co do quizów, to kiedyś był automatyczny chat na którym zainteresowani mogli zadawać i odpowiadać na pytania, ale cieszył się bardzo małym powodzeniem.
Jedyne co na chwilę obecną można zrobić to robienie ciekawszych ankiet, tak jak kiedyś, jednak trochę trudno z pytaniami, bo muszą dotrzeć do ogółu i zarazem nie być banalne. Tak że to kwestia inwencji, której akurat teraz mi brakuje Bestia :P
Dostęp do odcinków na pewno nie zostanie ograniczony i nie będzie zależny od liczby postów. To po prostu zły sposób na napędzanie dyskusji na forum.

Z powiadomieniami problem został częściowo rozwiązany - powiadomienia z Gier i zabaw wyświetlają się jedynie po zalogowaniu, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać rzetelne posty, a te osoby które nie zdecydowały się z jakiegoś powodu na założenie konta, także mogą zostać zachęcone przeglądając różne dyskusje.
Mam malutką propozycję - niech tematy z działu "gry i zabawy forum" nie pojawiają się na głównej jako ostatnia aktywnosc bo nie widać rzeczywistej. Albo żeby się wyświetlało jako cały dział Bestia ;)

Pzdr
Mamy to na uwadze, jednak sami nie możemy zrobić nic, prócz wyłączenia widoczności dla gości. Silent by musiał nad tym popracować, ale na razie brakuje mu na to czasu. Cierpliwości. Na razie musimy żyć z tymi powiadomieniami Gwiazdka :D
Coś bardzo istotnego i przydatnego czego brakuje IMO jeśli chodzi o rozbudowę funkcjonalności forum:

Odnajdywanie własnych postów poprzez profil. Po prostu wchodzisz na czyiś profil i miałbyś tam zobacz posty użytkownika. Czasem czegoś się szuka i nie jest łatwo. Ogólna szukajka strony też jest słabo ustawiona. Dopiero niedawno ją znalazłem.

Ogólnie wydaje mi się, że rozbudowanie informacji w profilu nie byłaby zła. Coś typu ulubiony bohater/złoczyńca etc.
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
@juzek1000 sprawdziłem co da się zrobić odnośnie pól profilu i co najwyżej mogę dodać numery komunikatorów, zmianę czasu czy inne zbędne opcje, więc niestety, ale w takich kwestiach jestem mocno ograniczony i zawsze zdaję się na tyle ile tylko mogę.

Wyszukiwarka może sama w sobie nie jest najlepsza, ale jej umiejscowienie to raczej nie problem - ikona na górnej belce oraz odpowiednia pozycja w Menu > Strona > Szukaj, dosłownie kilka sekund szukania.

Jeśli chodzi o posty, byłaby to standardowa opcja, jak u innych forów i zwracałem uwagę Silentowi na to oraz mnóstwo innych rzeczy od lat. Rozumiem, że sam ma natłok obowiązków, ale jak wspomniałem w kwestiach technicznych jestem mocno ograniczony. Mam już gotowych kilka wersji nagłówków i nowe tło dla wyglądu strony, a nawet tego nie mogę zmienić. Niestety musimy zdać się na Silenta w takich sprawach i czekać aż on coś zmieni.
Jeśli o mnie chodzi - służę pomocą odnośnie newsów, artykułów i działu wideo, czyli tam, gdzie moje możliwości nie są ograniczone w żaden sposób.
Przejdź do forum: