Zobacz temat
 
Young Justice
Większość rzeczy ma zostać wyjaśniona w grze Young Justice: Legacy, ale tylko mnie do tego zniechęca. Raz że wyjdzie w 2013 roku, dwa - wszystkiego chcę dowiedzieć się z serialu, bo teraz mam wrażenie, że ciachnęli go na pół i jest animacją o czymś zupełnie innym.
Mi się ten przeskok czasowy nie podoba, ale co zrobić. Można tylko poczekać na kolejne odcinki i mieć nadzieję, że jakiś ciekawy wątek wszystko nadrobi. Szkoda, że nie ma starych bohaterów. Nowych dopiero poznajemy, ale to żadna rewelacja póki co. Earthlings też niezbyt przypadł mi do gustu, a akurat wolałbym poznać resztę bohaterów niż po raz kolejny Miss Martian, Superboya no i może BB był malutkim plusikiem. Ogółem spodobała mi się postać Adama - kolesia lubię coraz bardziej Gwiazdka :D
CO?! W 2013?!? NIE wiadomo czy dożyję tego roku XD
:*
Strange rzeczywiście fajnie wyszedł w wersji animowanej. Ja tam nie narzekam, a co do wyjaśnienia w grze to jakaś bzdura jest i nie wierzę w to, że nie wyjaśnią wszystkiego w serialu. Nowy sezon póki co pomijając dziwną decyzję o przeskoku, jest moim zdaniem równie dobry jak pierwszy. Wszystkiego się dowiemy, na pewno nie ma co się stresować. Bestia ;)
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Ja z kolej niestety uważam, że pierwsze odcinki drugiego sezonu nie równają się tym z pierwszego. Dotąd wyszło ich tylko 2, ale to i tak wystarczy żeby przekonać mnie, że Invasion nieco odstaje od reszty odcinków. Może to trochę przez zbyt kosmiczny charakter... Nie ukrywam, że wolałem o wiele bardziej ziemskie klimaty.

Natomiast szykuje się moim zdaniem ciekawy odcinek Alienated, którego premiera jest już jutro. Z klipów zapowiada się, że zobaczymy troszkę wrogów z przeszłości, a powracają również Sphere i Wolf. Co ważniejsze jednak, ponownie pojawia się Red Arrow. I to powiewa dla mnie sporym optymizmem. Gwiazdka :D
Widzisz i już znalazłeś coś pozytywnego dla siebie - na tym polega dobra fabuła Bestia ;)
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Ja niestety też nie jestem zachwycona YJ: Invasion. Tak jak to nazwał Zwinny - wszystko ma trochę za bardzo kosmiczny charakter, na dodatek ciągle nie wiemy gdzie jest reszta starej drużyny i to właśnie najbardziej mnie boli.

Co do gry Young Justice: Legacy to również nie podoba mi się fakt, że chcą tam pokazać część wydarzeń, oczywiście jestem ich bardzo ciekawa, ale to powinno być w serialu.
Tak na marginesie, zastanawialiście się nad hasłem promującym YJ: Legacy: one will rise. one will fall. one will die? Boję się, że będziemy musieli pożegnać się z jednym z członków drużyny...
I tak też podają liczne źródła sugerujące, że jeden z głównych bohaterów zginął pomiędzy sezonami... Oczywiście przekonamy się o tym dopiero w grze. No chyba, że wcześniej wyjaśnią to w serialu (na co mam nadzieję i niestety w co wątpię).

Jeśli zaś chodzi o ostatni odcinek - podobał mi się. Wyjaśniło się również co z Aqualadem i wreszcie w zupełności dowiedziałem się o co chodziło z tym "zastąpieniem" ojca. Ale, do jasnej cholery... najbardziej zastanawia mnie gdzie jest Red Arrow?! Gdzie są postacie które widzieliśmy w klipach?! Okazało się, że CN przez błąd wypuściło materiały do odcinka Salvage. Będziemy musieli poczekać o tydzień dłużej, ale przynajmniej wiemy, że Red się pojawi Gwiazdka :D Zaraz poprawię to wszystko w newsie.

Połączony z 20.05.2012 08:57:16:
Jeszcze wczoraj oglądałem Salvage i, ze względu na wątek o Red Arrowie, odcinek dochodzi do mojego TOP7 Gwiazdka :D Wreszcie powróciły ziemskie klimaty. Fajnie, że autorzy zahaczają o wątki z komiksów i po ostatniej scenie mam wrażenie, że w następnym sezonie może nas czekać kolejny przeskok czasowy... Odcinka jednak nie ma jeszcze na serwisie więc nie będę spoilerował. Powiem tylko, że wszystko nieco zepsuł wątek z Blue i Superboyem. Aż strach pomyśleć jak dobry byłby odcinek gdyby skupiono się wyłącznie na wątku o Czerwonej Strzale.
Edytowane przez Zwinny dnia 2012-05-20, 08:57
Cóż... jestem w temacie tylko w połowie więc wypowiem się tylko trochę, oglądałam kilka odcinków YJ i troszeczkę RA i muszę przyznać że nie są one najgorsze.
:*
No widzę, że wątek zainteresowaniem jakimś dobrym się nie cieszy Bestia :P

Ale może zmieni się to już wkrótce. Od 11 czerwca o 15:10 na polskim CN ruszy, jak wiadomo, emisja Ligi Młodych. Może to nieco zwróci waszą uwagę na animację Robin :) Bo jak dla mnie to jedna z najlepszych w DC.
Ciekawi mnie, jak wypadnie polski dubbing tego serialu. Czy wystąpią jakieś błędy, czy nie. Np. od kwietnia tego roku ruszyła polska wersja Galactik Football III i w kilku odcinkach dało się zauważyć parę błędów przy nagrywaniu głosu. Tak więc kto wie, może z Ligą Młodych też coś takiego się zdarzy. Cóż, pozostaje czekać. Ale jednego jestem pewna - oglądalność będzie wielka.
Pewnie będzie parę błędów ,ale sam fakt ,że zrobią po polsku LM. Już sie nie mogę doczekać ;D
O jakie typy błędów Ci chodzi Gwiazdeczko? Masz na myśli złe tłumaczenie, nietrafiony dubbing czy samo w sobie zepsute nagranie? W każdym razie, studia tłumaczeniowe i nagrywające są zupełnie inne. Jeśli naprawdę postarają się o dobry dubbing i utrzymanie dobrego poziomu to żadne błędy nie powinny się pojawić, chociaż już w tym momencie stawiam stówę na to, że prędzej czy później znajdę niepasujące głosy do postaci. Jeśli stanie się odwrotnie niż przewiduję, to niestety, ale właśnie użyczanie głosów mogłoby być najsłabszą stroną polskiej wersji. Ja jednak jestem optymistycznie nastawiony i narzekał nie będę, najpierw poczekajmy do pierwszego odcinka ;) Jak to powiedziała Ola26 sam fakt, że wyjdzie Liga Młodych po polsku to już coś. Jeśli zaś chodzi o oglądalność to również dobrze wróżę tej animacji no i miejmy nadzieję, że przybędzie nam w tym okresie dzięki temu więcej użytkowników na serwis :)
Myślałam szczególnie o nietrafionym dubbingu. No, ale co będzie, to będzie. Macie racje, ważne, że w ogóle kreskówka wychodzi w polskiej wersji. Robin :)
SPOILERY

Gwiazdka :D Widzieliście wczorajszy odcinek? Może cała akcja nie była jakaś wciągająca, ale sztuczka, którą autorzy wykorzystali pod koniec sprawiła, że szczęka mi opadła Gwiazdka :D Oby tak dalej. Czekam na następny odcinek. Szkoda tylko, że później szykuje się już pewnie letnia przerwa.
SPOILER
Mi też opadła szczęka na koniec odcinka. To było odjazdowe!
Najlepsze są smutne scenki między Connorem a Megan. Oddawać Lagana! Niech go uratują!
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Jako, że już za chwilę w sumie będzie premiera YJ w Polsce, zachęcam do dzielenia się opiniami i wrażeniami po obejrzeniu Robin :).

Połączony z 11.06.2012 16:00:30:
Moje wrażenia:
Dubbing może być, tylko głos Cyborga nie pasuje do Aqualada i trochę załamał mnie głos Miss Martian.
Tłumaczenie niestety leży i kwiczy. Przetłumaczyli Kid Flasha jako Mały Flash, a z kolei Black Canary, która w polskiej JLU nazywała się kanarkiem, tu została nieprzetłumaczona mimo kiepskiego brzmienia. Miss Martian nazwana Marsjanką jeszcze nie jest najgorszym motywem, ale już jej pierwsze kwestie zabijają.

Tekst dnia: Marsjanka - "Ładną masz koszulkę".

I na tym kończę cały swój komentarz x.x. Podsumowując, mam nadzieję, że szybko się poprawią z tłumaczeniem.
Edytowane przez Silent dnia 2012-06-11, 16:00
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
No patrząc na ostatnie zmiany w CN, nie było się czego obawiać, bo generalnie puszczają u nas dokładnie to co na CN US rok temu. Niektóre nowe kreskówki nawet szybciej do nas trafiły. Także nasz CN się spisuje ładnie.

Połączony z 11.06.2012 16:44:00:
Polacy biją wszelkie rekordy. Zaledwie 15 minut po premierze Młodej Ligi w TV odcinki znalazły się na internecie.
Edytowane przez Silent dnia 2012-06-11, 16:44
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Niestety, ale jakoś szczególnie zadowolony nie jestem. Głosy polskich aktorów są według mnie zbyt sztuczne, albo niedobrane. Spodobały mi się jedynie w kilku przypadkach, ale nigdzie więcej. W pewnym momencie miałem tego dość i chciałem już wyłączyć oglądanie, ale dotrzymałem do końca.
Tłumaczenie to niestety, ale jest kijowe. Mnóstwo dziwnych kwestii, które mogłyby brzmieć lepiej. Nie wspominając już o samych nazwach bohaterów... Totalna porażka. Mogliby już ich zostawić po angielsku, a byłoby o wiele lepiej.

Nie wiem jak wam, ale mi całość nie przypadła do gustu. I póki co nie wydaje mi się żeby sytuacja miała ulec zmianie. Dlatego amerykańska "edycja" dla mnie będzie zdecydowanie górować nad polską. Już wolę sobie obejrzeć po angielsku, samemu zrozumieć to co się da i ewentualne braki nadrobić napisami (które na cale szczęście są tworzone).
Powiem tak.. od razu nie nastawiałam sie na jakaś super ekstra wersje wic nie przeżyłam jakiegoś dużego rozczarowania.
Jeśli chodzi o dobór głosów to chyba najbardziej irytujący jak dla mnie to głos "Małego Flasha" (Jezu..jak po raz pierwszy to usłyszłam to umarlam ze śmiechu xD ) i Miss Martian (Mam nadzieje, że przez cały czas trawania seri nie bedą o niej mówic "Marsjanka" )
Druga kwesta już przeze mnie przywołana to właśnie tłumaczenie... Tylko czekałam aż usłysze Super-chłopak Gwiazdka :D

No ale jest co jest i trzeba sie cieszy, że mamy co mamy Robin :)
Cieszyć to się cieszę, ale przyjemność z oglądania byłaby o wiele większa gdyby postarali się z tym dubbingiem. A niestety, ale póki co wszystkie głosy nie zachwycają i widać wyraźnie, że są sztuczne. Mam wrażenie jakby wzięli pierwszą lepszą osobę, bo im się szukać aktorów nie chciało.
Przejdź do forum: