Zobacz temat
 
S01E11 - Dick Grayson (finał sezonu)
Już w piątek (21.12) odbędzie się premiera finałowego odcinka pierwszego sezonu Titan p.t. Dick Grayson. Będzie to połączony odcinek 11 i 12, więc czeka nas bardzo długi seans. Kupcie popcorn Gwiazdka :D.
Jestem osobiście ciekawa, jak wyglądał pomysł na ten sezon przed zmianami (finał sezonu nosił przez długi czas nazwę Raven). Jakie są wasze oczekiwania, obawy, wrażenia? Zapraszam do dyskusji Gwiazdka :D. Link pojawi się tak szybko, jak tylko to możliwe.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Odnoszę wrażenie, że ten serial powinien się nazywać Dick Grayson and Rachel Roth Bestia :P . Niezależnie od tego jak bardzo twórcy próbują się skupić na innych postaciach, wszystko kręci się wokół Raven i Robina. Jednak z niecierpliwością czekam na final, który zapowiada się zjawiskowo Robin :)
Bo to są obiektywnie najlepsze wątki i nie wymagają mnóstwa CGI. Nie rozumiem po kij się zabierać za takie postacie skoro nie ma się pieniędzy na odpowiednie ich ukazanie?
Bardzo chciałbym zobaczyć serial o transformacji Robina w Nightwinga, z Batmanem, Deathstrokiem, śmiercią Jasona Todda, Jokerem, Pingeinem i batrodzinką.
Te dwa wątki są najlepsze, ponieważ zostały odpowiednio (w miarę) rozwinięte i przedstawione, czego nie można powiedzieć o pozostałych. Plus (jak na tę chwilę) mało istotny wątek Hanka i Dawn. Dostali swój origin na cały odcinek, a taka Star miała zatytułowany odcinek i zdarzyło się to, co równie dobrze mogło być przedstawione w każdym innym odcinku. Już nie mówię o jakichś niesamowitych grafikach przedstawiających Tamaran, bo wiadomo - budżet. Mam cichą nadzieję, że problem przemiany BB zostanie złagodzony czymś w stylu: musi się nauczyć korzystać z umiejętności. No i z utęsknieniem czekam na ten obiecany strój Star z komiksu.

W zasadzie tylko tych rzeczy się czepiam, reszta jest genialna i kocham ten serial Gwiazdka :D
Panie i panowie, przed państwem finałowy odcinek 1 sezonu Titans: https://watchepis...e11_426823

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Odcinek chyba normalnej długości co nie?
Miało być epicko i dwugodzinnie, wyszło 43 minuty.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
No to wasze przewidywania się nie sprawdziły i Titans jest kolejnym średniakiem który przerósł twórców Bestia :P przydługa geneza.
Dobra, tym bardziej nie rozumiem licznych zapowiedzi skoro
*spoiler*
Dziwią tym bardziej wywiady twórców mówiące o tym, że cały pierwszy sezon jest jak 13-godzinny film. Widać, że coś wyraźnie im nie wyszło i z jakichś powodów skrócili sezon. Odcinek broni się jako tako, ale nie jako finał sezonu. Pomysł zdecydowanie był - nie rozumiem dlaczego nie został on rozwinięty bo taka wizja zdecydowanie mogła się wyróżnić na tle wszystkiego innego. Bardzo podobała mi się muzyka. Niech mi ktoś teraz obroni Annę Diop i wyjaśni dlaczego biala aktorka z rudymi włosami nie sprawdziła by się lepiej niż ona (argument: skoro i tak pochodzi z kosmosu, to co to za różnica? - Skwituję krótko: wolisz jeść frytki czy surowe ziemniaki? Taka mniej więcej to różnica).

Znów mało postaci dostało swój czas antenowy. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego pojawiło się w tym sezonie tak wiele zapychaczy i kompletny brak wątku głównego. Mam nadzieję, że następny sezon zostanie poprowadzony już tak jak powinien. Generalnie nadal serial jest jak dla mnie na 1 miejscu, ale cierpi na zupełnie inne przypadłości niż Arrowverse, które akurat z problemów jakie ma Titans wyszło zwycięsko, ale położyło się na zupełnie innych płaszczyznach.

Ogólnie moja ocena sezonu to z sentymentu do TT, za świetnego Robina i Rachel - mocno podciągane 7/10 bo mimo wszystko dobrze się bawiłem i cały serial to jaskinia easter egg'ów chociaż obiektywnie połowa odcinków jest do kosza i do napisania od nowa. Obiektywnie 5-6/10 to sprawiedliwa ocena.

PS. Co sądzicie o scenie po napisach? Jak dla mnie kolejny zbędny wątek na który nie ma finansów.

PS. 2. Nie będę pisać recenzji sezonu więc jeśli ktoś jest chętny to oczywiście zapraszam do napisania artykułu lub felietonu.
Przejdź do forum: